anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki Allegro ONE dla SMART - pytanie do adminów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Witam.

Niestety, jak wielu sprzedawców jestem zmuszony do dodania do cenników dostawy przesyłek "Allegro One", żeby zachować SMART. Dodatkowo - dołączyłem przesyłki ORLEN - to było proste, wszystko odbyło się automatycznie.

W przypadku Allegro One - chyba wszystko muszę "ręcznie" robić we wszystkich cennikach.

W związku z tym proszę o udzielenie kilku bardzo istotnych informacji.

Do wyboru mam 2 opcje:

1. - Allegro One (One Punkt, One Box) - odbiera UPS

2. - Allegro One (One Punkt, One Box, One Kurier) - w wybranych miastach , Przesyłki odbiera Allegro One Kurier  

Proszę o informację odnośnie wymagań odnośnie rodzaju opakowania w obydwu punktach. 

Po prostu chcę uniknąć sytuacji, że doliczone zostaną mi jakieś opłaty za przesyłkę "niestandardową".

Ja obecnie wysyłam przez InPost, odrzuciłem oferty kilku firm, ze względu na wymagania odnośnie opakowania.

- Pakuję przedmioty w pudełka z "odzysku" - są więc owinięte czarną folią stretch - co nie każdy kurier akceptuje, bo "są utrudnienia na sortowni na pasie transmicyjnym"

- Nie wszystkie przesyłki mają kształt prostopadłościanu, a niektóre firmy traktują je jako niestandardowe

- Spora część towaru jest owinięta tekturą i włożona do "foliopaku", kształt "różny" - ale InPost wszystko przyjmuje i dostarcza

- Spora część towaru - wysyłka w kopertach bąbelkowych (drobne przedmioty mieszczące się w kopercie typu C13)

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

1. pytania bardzo proste....

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE  lepiej udostępnić opcje pierwsza (allegro one box/punkt). Chyba, że masz miejsce wysyłki w rejonie działania allegro one kurier

My jak paczki wysyłamy w czarnym streczu to tylko wszystkie krawędzie oklejone taśma pakowa i jeszcze nie zdążyli się dopłata za trudna przesyłkę. Prawie wszystkie paczki wysyłamy w kartonach z odzysku. Te, które nie mają uszkodzeń idą gole a te , które mają jakieś rozerwania owijamy streczem.

W większości wysyłamy DPD i InPost ale mieliśmy też Pocztex, DHL i Allegro  One. I tylko doliczenia za gabaryt były 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Pytania bardzo proste.

Dlaczego żaden admin nie udzieli mi odpowiedzi?

Chcę włączyć Allegro One do przesyłek - lecz chcę wiedzieć na jakich zasadach to się odbywa.

Ja nie mam czasu na szukanie zasad pakowania przesyłek przy wysyłkach Allegro One. 

Szukanie przez Allegro to koszmar, podobnie jak i w wielu innych sprawach. Lepiej wpisać temat w Google i dodać frazę "Allegro" - szybciej się znajdzie.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy ktoś mi odpowie?

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

No i co?

Może jakieś linki do pakowania tych przesyłek?

Jakiś admin "może" odpowiedzieć w tym temacie?

Czy nie może? A jak nie może, to kto może?

Jak Allegro nie może wskazać linków do zasad pakowania własnych przesyłek - to napiszcie chociaż do kogo mam napisać - kto "może"?

Ja oczywiście "mogę" - cały czas i bez problemów, żona nie narzeka, ale chodzi mi o inną sytuację. Chodzi mi o "stosunek", taki (nie-) zwykły adminów do tej sprawy.

Bo w tej chwili jest "olewający" - a chciałbym, żeby był inny, taki bardziej normalny.  Ja zadaję proste pytanie do adminów - oni udzielają mi prostej odpowiedzi. 

A w tej chwili to wygląda jak seks słonia z mrówką, jedno może, a drugie nie może. Zgadnij, które?

Sorry, ale już nie wiem co pisać, żeby otrzymać odpowiedź. Już na żarty przechodzę - może wtedy ktoś odpowie.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Prawdopodobnie w zamyśle to ma być wolna amerykanka jak w przypadku DPD i DHL. Przy gorszym humorze doliczą, przy lepszym nie doliczą. Stąd brak jednoznacznej deklaracji, na którą będziesz się potem powoływał. A same dopłaty mogą ci przyjść po pół roku, tak żebyś nie miał się jak obronić.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 @AGD-SERVICE Przepraszam, że czekaliście na odpowiedź. W czasie świątecznym mamy nieco mniejszą obsadę, staramy się nadrabiać zaległości. 

O tym, jak prawidłowo pakować przesyłki Allegro One piszemy w tym artykule: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/allegro-one/allegro-one-jak-przygotowac-i-nadac-przesylke.... Jest on publiczny, możecie się na niego powoływać, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

 

JAK PRAWIDŁOWO ZAPAKOWAĆ PRZESYŁKĘ

  • Dobierz opakowanie do ciężaru i zawartości przesyłki.

    Opakowanie musi być wytrzymałe, a przesyłka dobrze zamknięta i zabezpieczona, bez dostępu do zawartości – tak, by nikt nie mógł jej otworzyć bez uszkodzenia opakowania.

    Do zapakowania paczki możesz użyć kopert, kartonów, foliopaków czy streczu.

  • Do wypełnienia pustej przestrzeni w paczce użyj wypełniaczy. Przedmioty w środku nie powinny się przemieszczać podczas transportu.

    Wypełniacze dostosuj do zawartości przesyłki. Na przykład do sprzętu RTV i AGD możesz użyć styropianowych kształtek, a do lekkich przedmiotów papierowych ścinków czy folii bąbelkowej.

  • Etykietę naklej w widocznym miejscu na płasko.

  • Jeśli używasz opakowań ponownie – odklej wszystkie stare etykiety i usuń inne oznakowania.

  • Jeśli wysyłasz przedmiot o nieregularnym kształcie – użyj większego opakowania, aby przedmiot poza nie nie wystawał, a pustą przestrzeń uzupełnij wypełniaczami.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dzięki za odpowiedź.

Bardzo proszę jednak o doprecyzowanie odpowiedzi.

"Do zapakowania paczki możesz użyć kopert, kartonów, foliopaków czy streczu". - ja o tym wiem, tak pakuję przesyłki. Odpowiedź nie jest jednak jednoznaczna.

Wyrażenie "możesz użyć" nie jest równoznaczne z tym, że przesyłki będą traktowane jako standardowe.

Otrzymałem od Allegro również informację na e-mail, że przesyłki Allegro One mogę pakować w koperty bąbelkowe, foliopaki, owijać folią stretch oraz 3 linki do "niby zasad" pakowania przesyłek.

Klikając w drugi link otrzymuję informację do:

 - Allegro One – jak przygotować i nadać przesyłkę - a tam pisze: Do zapakowania paczki możesz użyć kopert, kartonów, foliopaków czy streczu.

- Jest też link do regulaminu usługi: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-one-by-allegro-yPq4eMyKlso

I tam jest paragraf 10 , pkt.4 typu: Po zastosowaniu opakowania Przesyłka powinna mieć kształt prostopadłościanu. 

I tutaj następuje pewna sprzeczność pomiędzy udzieloną odpowiedzią, a regulaminem (a raczej jej nie ma - jest tylko niepełna informacja, wprowadzająca w błąd nadawcę przesyłki). Towar włożony do koperty nigdy nie będzie miał kształtu prostopadłościanu. Tak samo jak towar owinięty folią bąbelkową i kartonem i włożony do foliopaku. 

I jak to jest faktycznie? Co dzieje się z takimi przesyłkami? Czy są traktowane jako standardowe, czy też będą naliczane dodatkowe opłaty? 

Ja sporo wysyłam drobiazgów w kopertach bąbelkowych i foliopakach, InPost i PP traktuje je jako standard. A co zrobi Allegro One?

Czy można prosić o jakieś konkretne informacje?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AGD-SERVICE Doprecyzuję tę kwestię z odpowiednim zespołem i wrócę z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Trochę sobie poczytałem na ten temat, kilka dni korzystania i już są pierwsze problemy.

1. Opcja "Allegro One (One Punkt, One Box, One Kurier)" - nie jest dla mnie dostępna, widzę, że to dotyczy "wybrańców", tylko zdecydowana mniejszość sprzedawców może z tego skorzystać. Dlaczego więc włączenie tej opcji pozwala na zachowanie oznaczenia "Smart" skoro nie jest to usługa powszechna i dostępna dla wszystkich sprzedawców?

2. Opcja "Allegro One (One Punkt, One Box) - w całej Polsce" - przesyłki odbiera kurier UPS. Piszecie: "Do zapakowania paczki możesz użyć kopert, kartonów, foliopaków czy streczu." 

Generalnie można, tylko ile razy? - To jest bardzo niewłaściwa odpowiedź, niezgodna z regulaminem UPS. Adresowałem dziś przesyłkę przez UPS (przez "wysyłam z Allegro") - a tam są wyraźnie napisane wymagania -  przesyłka ma mieć kształt prostopadłościanu, nie może być owinięta folią stretch, foliopak - też odpada, opakowanie to folia, a kształt w foliopaku to może być np. walec, a nie prostopadłościan. Miałem jeszcze do wyboru opcje: koperta/paczka. Wybrałem kopertę, trzeba podawać wymiary i wagę - to jest chore. Nie było napisane, czy to koperta bąbelkowa, czy firmowa z UPS - ja wysłałem w bąbelkowej i taka wybrałem.

3. Chcąc zachować SMART włączyłem do cenników Allegro kurier UPS . Ale to chyba dotyczy wszystkich kont. Muszę się zalogować kolejno na każdym koncie, żeby adresować przesyłki typu "Wysyłam z Allegro"- już do tego przed chwilą doszedłem.

4. Włączyłem też do cenników opcję Allegro-OrlenPaczka. Kolejna porażka. Nie mogę zamówić podjazdu kuriera. Muszę "dyndać" 12 kilometrów żeby nadać 1-3 przesyłki. To chore. Znów usługa niedostępna dla wszystkich sprzedających. Trochę to dziwne, gdyż jak sprzedawałem przez chwilę na **piiip**, to kurier z OrlenPaczka dzwonił do mnie z informacją o której godzinie będzie, żeby 1-ną przesyłkę odebrać.

 Więc  działaj jak "najprężniej" w tym temacie i jak najszybciej wracaj z odpowiedziami. 

Najgorsze jest wprowadzanie w błąd pytających - np. w kwestii pakowania przesyłek. Dla Was to są tylko odpowiedzi, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności, a dla sprzedawców to są kwestie finansowe.

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AGD-SERVICE Wracam do Ciebie z odpowiedzią - najmocniej przepraszam, że tyle to trwało. Potwierdzam odpowiedź, którą wcześniej otrzymałeś od doradcy. Przesyłki mogą być pakowane  w koperty bąbelkowe oraz foliopaki bez ryzyka opłat dodatkowych. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów