anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki poczty polskiej

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

Dowiedziałem się że PP zmieniło zasady gry i wprowadza dopłaty do paczek które nie są równym kwadratem oraz są ostretchowane. 

Jak to się ma do tego że nie mam podpisanej umowy z PP, a jedynie udostępniam przesyłkę która Allegro każe mi wybrać pomiędzy DPD, UPS a PP. Żadnego regulaminu PP nie akcetowałem, co w przypadku dopłat, jak ma się do tego stanowisko Allegro którę jak pewnie wszyscy którzy pakują wie, że 3/4 paczek to właśnie ostretchowane, niestandardowe paczki o różnych kształtach ( nie mówie tu o jakiś abominacjach) 

Jak Sprzedawcy się na to zaopatrują, czy też dostaliście informacje taką od waszych placówek PP czy może mój ( z oceną 1.3/5 ) jest inny i po prostu te "Panie" wymyślają byle powód. 

Bardzo proszę o informacje odnośnie tego tematu od Moderatorów oraz jeśli jest możliwość od PP (jeśli maja tu konto)

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu o strechu nie słyszałem i dopłat nie mam ,. ale niestatandard zawsze był niestandardem i dopłaty były jak daleko sięgam pamięcią . Regulamin akceptujesz korzystając z usługi , nie musisz w końcu wysyłać Pocztą , wszyscy przewoźnicy stosują dopłaty za nieregularne kształty paczek  , no... Inpost przymyka oko , ale naliczyć zgodnie z regulaminem jak najbardziej mogą ..

oznacz moderatorów

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

Miałem DPD, to cały czas były dopłaty za gabaryt, już przestało mnie bawić ciągłe zwracanie uwagi że wszystko jest git, ewidentnie kombinują aby zarobić więcej, ile osób nie zwróci uwagi. UPS nie ma placówki do której mogę oddać paczki w mieście, a umowy na podjazd niespecjalnie chce mi się robić. 

oznacz moderatorów

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

Mając na myśli niestandard mam w głowie paczkę która jest na przykład, delikatnie wypukła. Albo paczka jest złożona z 2 kartonów i jeden jest mniejszy o 5 cm na całości, to już jest zaliczane dla nich jako niestandard 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu potwierdzam , opisane przez Ciebie kształty paczek należy traktować jako niestandard .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu ups też dolicza i się nie szczypie .

oznacz moderatorów

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

Działając ekonomicznie tne kartony, dopasowując do danych przedmiotów, a oni mi każą kupować idealne kartony z którego prawdopodobnie zrobiłbym dwie paczki. Mija się to z celem, oraz nie rozumiem problemu ze stretchem, jak im przeszkadza bo się klei do taśmociągu to dlaczego ja miałbym zmieniać moje opakowania skoro to oni mają z tym problem, a dzięki temu mam większą pewność że nikt niepożądany do paczki nie zagląda/ukradnie

 

W inpoście wszystko gra gitara, tylko ta trójka specjalnie wybrana przez Allegro ma problemy i usilnie kombinuje aby jak najwięcej zyskać, nie żebym sugerował ale śmierdzi. Miałem umowę z DPD 3-4 lata temu i wszystko grało, dopłaty były tylko poprzez Allegro DPD, z umową lata wstecz wszystko git.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu bo każdy przedsiębiorca ma swoje zasady i korzystając z jego uslug należy się do nich stosować lub poszukać innej przyjaźniejszej oferty .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu 

Przecież Poczta Polska takie zasady ma od wielu lat. Paczka ma być prostopadłościanem i nie mogą to być 2 kartony połączone ze sobą. Folię stretch można do woli używać, ale owinięty nią może być tylko prostopadłościenny karton.

Docinaj kartony tak, żeby po spakowaniu były płaskie a nie wybrzuszone. Masz dużo przedmiotów szklanych i plastikowych, pomijając już dopłaty za niestandard, pakując w ten sposób narażasz je na uszkodzenie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WidelecNaTalerzu Żadnego regulaminu PP nie akcetowałem ???

Akceptujesz przy każdym logowaniu, mam nadzieję że przeczytałeś wszystko z załącznikami 😄

https://allegro.pl/regulamin 

https://allegro.pl/regulamin#artykul-18-zalaczniki 

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/16

Regulamin Pocztex (Regulamin świadczenia usługi Pocztex w obrocie krajowym oraz Załącznik do Regulaminu) dostępny na stronie: www.pocztex.pl

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@WidelecNaTalerzu korzystam z dpd i wiem jakie są wytyczne i stosuje sie do tego

Mimo to robie foty kazdej paczki by moc skutecznie reklamowac wymyslone doplaty

 

teraz np zlozylem reklamacje do allegro i otrzymalem info, że paczka byla w folii stretch 🙂 

 

Żarty sobie robią bo z folii nie korzystam juz dobre kilka lat a do tego mam foty tej paczki 😉

 

 

 

oznacz moderatorów