anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywana dostawa - Allegro oszalało?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

To już drugi raz, kiedy algorytm serwisu, wyliczający czas wysyłki na podstawie statystyk i danych, w jakim czasie realnie wysyłasz przesyłki (cyt. za @_HolaOla_ ) zrobił sobie wolne na weekend.

Wczoraj wieczorem w moich ofertach było przewidywana dostawa: wtorek 14 września - poniedziałek 20 września (czyli za 5-10 dni kalendarzowych). Dzisiaj powinno być identycznie, bo przecież dzisiejsze zamówienia, podobnie jak te z piątkowego wieczora, mogę wysłać w poniedziałek.

Powinno, ale nie jest. Mam "przewidywana dostawa: za 10-11 dni". I tak będzie do północy z niedzieli na poniedziałek, podobnie jak w poprzedni weekend. Dwa dni bez sprzedaży, potem prawdopodobnie wszystko wróci do normy.

Uprzedzając pytania: nie mam ustawionego urlopu, a (nienajlepsze, to fakt) statystyki terminowych wysyłek od wczoraj mi się poprawiły. Czas dostawy podawany przez serwis nie ma w soboty i niedziele nic wspólnego z rzeczywistością, a ja mogę sobie zrobić wolne, bo pies z kulawą nogą nie zajrzy w takie oferty.

Najśmieszniejsze jest to, że w licytacji, która kończy się w poniedziałek o 21:21, mam "przewidywana dostawa: środa 15 września - wtorek 21 września". Czyli zakup z poniedziałkowego wieczora mogę wysłać we wtorek, ale zakupu dokonanego dzisiaj nie wyślę do następnego (20 września) poniedziałku.

Kogoś tam zdrowo powaliło☹️

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

Ewidentnie jest coś nie tak.

Z reguły w weekend na moich ofertach pokazywało "dostawa w środę"

Dzisiaj pokazuje dostawę w pt. 17 - pon. 20

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaaa .. coś nie gra  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ratunku !!!!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 @zabawkoweabc Możecie mi przesłać zrzuty z widokiem zgłaszanego problemu, żebym mogła je przekazać do zespołu technicznego?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

Przechwytywanie.PNG

Proszę 🙂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Możemy.

Widok "z zewnątrz" oferty Kup Teraz:

2021_09_11_Dostawa_01.png

 Widok "z zewnątrz" aukcji z licytacją, kończącej się pojutrze wieczorem:

2021_09_11_Dostawa_02.png

Widok "od środka", czyli karta "dostawa i płatność" - tu zwracam uwagę, że wysyłam "zwykle do 3 dni roboczych" (czyli do czwartku 16.09 najpóźniej), a dostawa do paczkomatu będzie  dopiero 21-22.09:

2021_09_11_Dostawa_03.png

 

oznacz moderatorów

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy Allegro ma zamiar coś z tym zrobić? 

Mój obrot spadł o ponad 50%, co za tym idzie spadł również wpływ z prowizji dla Allegro.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@zabawkoweabc

Niestety masz rację tylko w połowie.

Twój obrót spadł o ponad połowę - prawda. Wpływ Allegro z prowizji spadł - nieprawda.

Kupujący poszli do konkurencji, która też płaci prowizję. Serwis nic na tym nie traci.

Miejmy nadzieję, że tydzień im wystarczy, żeby naprawić tego byka. Dzisiaj już nic nie zrobią, trzeba przecierpieć. A w poniedziałek czas dostawy wróci do normy - taką przynajmniej mam nadzieję, bo tydzień temu wrócił...

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

A nie mówiłam? Naprawiło się:

2021_09_13_Dostawa_01.png

Książka kupiona dzisiaj może dotrzeć do klienta we środę (15 września). Książka kupiona w sobotę nie miała na to szans, najwcześniejszy termin dostawy to był wtorek 21 września. Porażająca logika☹️

Uwaliliście mi drugi weekend z rzędu. Mam nadzieję, że ostatni.

PS. Naprawiło się wyraźnie o północy, nie o szóstej czy siódmej rano, kiedy aktualizują się statystyki terminowych wysyłek w jakości sprzedaży. Może ta informacja przyda się ludziom z działu technicznego...

oznacz moderatorów

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

U mnie niestety pokazuje piątek 17 wrzesień

Ewidentnie jest coś nie tak, bo przecież jakby brało pod uwagę czas wysyłki, to pokazało by kolejny po piątku dzień roboczy 😉

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@zabawkoweabc 

A to w tej samej ofercie tak było ? Tutaj masz inaczej:

https://allegro.pl/oferta/cobi-2051-zolnierze-wielkiej-wojny-11020250446#shippingInfo

O ile da się to wytłumaczyć różnicami czasu wysyłki 24h/3dni, tak u @Kasiulki2 w tej samej ofercie samo się zmienia.

Ale ja to w ogóle się nie dziwię ludziom. Popatrzy ktoś do jednej oferty: sprzedający wysyła zwykle do 2 dni, ale zadeklarował, że wyśle do trzech. Popatrzy do innej: zwykle w ciągu 24h. Można to rozpatrywać pod względem dostępności do danego towaru (jeden na magazynie, drugi do sprowadzenia), ale rodzi to takie zamieszanie, że kupujący tracą orientację o co w tym w ogóle chodzi gdy allegro im zacznie podpowiadać co i kiedy dostaną.

Najprościej to chyba deklarować we wszystkich ofertach to samo, ale jak widać i to nie daje gwarancji.

oznacz moderatorów

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

Nie, w przypadku tej oferty pokazywało dostawę na wtorek.

Część rzeczy mamy na stanie, część nie, ale mimo wszystko Allegro pokazuje cuda 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zabawkoweabc @Kasiulki2 Dostałam odpowiedź, że nie potwierdzamy błędów w wyświetlaniu przewidywanego czasu dostawy w Waszych ofertach. Najprawdopodobniej zamówienia weekednowe realizujecie dłużej niż deklarujecie.

Jeśli jednak jesteście przekonani, że jest inaczej, sugeruję, żebyście kontrolowali sytuację w ciągu kilku najbliższych tygodni - nie tylko w obrębie danych dostępnych w ofertach, ale również faktycznego czasu realizacji zamówień. Informacje, które zgromadzicie, będą mogły być podstawą do ponownego zgłoszenia nieprawidłowości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zabawkoweabc
#7 Wielbiciel#

Skoro deklaruje wysyłkę w ciągu 3 dni roboczych, Allegro wylicza, że wysyłam zwykle w ciągu 2 dni, to jak mogę realizować dłużej zamówienia ?

Jest błąd, a allegro faworyzuje tych którzy deklarują wysyłkę tego samego dnia niekoniecznie się z tego wywiązując.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Natalia, czy Ty próbujesz w ten sposób powiedzieć, że system liczy osobno czas realizacji zamówień złożonych w weekendy, a osobno w dni robocze???
Że jeśli spóźniłam się akurat z realizacją zamówienia złożonego w sobotę czy niedzielę, to takie opóźnienie będzie rzutować na przewidywany czas dostawy tylko w soboty i niedziele - i vice versa, opóźnienia dla zamówień z dni powszednich mają wpływ na przewidywaną dostawę tylko w tych dniach?

Powiedziałabym "nie wierzę!", ale nic mnie tu już chyba nie zdziwi... No chyba że obniżycie prowizję od sprzedaży - wtedy bankowo padnę na zawał ze zdumienia😁

Ale poważnie - jest tak, jak piszę? Mam się przekopać przez statystyki zamówień złożonych w weekendy, żeby dojść przyczyny? A jeśli tak, to z jakiego okresu? Mam nadzieję, że tylko z trzydziestu dni wstecz...

I bardzo proszę mi się nie zasłaniać tajemnicą handlową, tylko po prostu odpowiedzieć (tu miała być uśmiechnięta buźka, ale nie ma, bo się emotki popsuły).

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Przepraszam, że musiałaś długo czekać na odpowiedź. Tak, przewidywanie przyszłych realizacji dostaw różni się dla weekendów i dni roboczych - to jedyne, co mogę potwierdzić.

Najlepiej, żebyś obserwowała jak sytuacja będzie się zmieniać (lub nie) w kolejnych tygodniach i sprawdzała dane dotyczące przewidywanego czasu wysyłki z faktyczną realizacją zamówień weekendowych. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not 

giphy-downsized-large.gif

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Bo to jest

2021_09_17_Tajne.jpg

 

Cud, że nie musiałam lojalki podpisać🙂

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Czy ktoś panuje nad tymi algorytmami, czy też one żyją własnym życiem ?

No bo jakoś ta różnica w dniach jest mocno zastanawiająca. Tak jakby @Kasiulki2 weekendowe paczki przez miesiąc wysyłała tydzień później ?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

A to akurat jest możliwe, bo zamówień weekendowych było dosłownie kilka, może dziesięć przez miesiąc (takich nadających się do statystyk, bo wysyłam też zwykłymi listami).

Wystarczyło się trzy razy spóźnić i klops...

oznacz moderatorów