anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mikeza To dlatego, że sklep ustawił sobie wysyłkę 5 dni roboczych w większości ofert, żeby zająć się głównie stacjonarką, bo Allegro kuleje na Święta. Trochę się zdziwili, jak zobaczyli co Allegro pokazało 🙂

Czyli w takim razie nie ma znaczenia, czy wybierzesz kilka ofert na wysyłkę natychmiastową, Allegro i tak wybierze czas wysyłki z większości. No cóż, sklep chciał dobrze.

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Czy allegro manipulacjami w terminach dostaw podważa zaufanie społeczne do sprzedawców i zbiorowe interesy konsumentów?

 

Brzmi poważnie ale po manipulacjach z terminami dostaw od 20 grudnia czas zakończyć dywagacje co zrobić by zmienić w ofertach terminy dostaw w okresie świątecznym a zacząć zastanawiać się jak za to pociągnąć do odpowiedzialności allegro.

Kim jestem? Jednoosobowa działalność gospodarcza, sama projektuję, tworzę, pakuję i wysyłam towar, w ostatnich 30 dniach wysłałam blisko 700 paczek (ok. 850 sztuk towaru), wysyłka w terminie 100%, 95% paczek nadanych przez Allegro Paczkomaty Inpost. Oferuję wyłącznie wyroby dla dzieci, część z personalizacją, 90% z wysyłką w ciągu 1 dnia, pozostałe na zamówienie w ciągu 5-7 dni. Tydzień przedświąteczny to najbardziej dochodowy tydzień w mojej działalności.

Do 19 grudnia do godziny 16 zawierałam średnio nieco ponad 20 transakcji dziennie, po zmianach przez allegro terminów dostaw do dziś zawarłam 4 transakcje (słownie cztery) z tego jedną klient anulował, jedną nie zapłacił. Mam 2 transakcje , 2 paczki do wysłania , wartość sprzedaży 100 zł. Wysyłam głównie przez paczkomaty Inpost więc skupię się tylko na tej ofercie ale zapewne można to odnieść do każdej innej formy dostawy.

 

  1. Komunikat allegro z 19 godzina 16:17 "Przewidywany czas dostawy dla wybranych przewoźników obliczamy już w standardowy sposób, Oznacza to, że czas przewozu dla tych wybranych firm logistycznych ponownie wynosi 1 dzień". Pośród tych firm była też pozycja paczkomaty Inpsost.
  2. Strona główna Inpost i reklama „Gwarancja dostawy dla przesyłek nadanych do 22 grudnia do godz. 13:00!”

 

Wniosek: każda paczka nadana tą metodą do czwartku do godziny 13 będzie dostarczona do paczkomatów odbiorczych. Jakie jest działanie allegro? W dniu 20 grudnia od 16 we wszystkich moich oferta przewidywana data dostawy była ustawiona na 27 grudnia, natomiast w dniu 21 grudnia termin dostawy był ustalony na 28 grudnia.

 

W komunikacie allegro czytamy: „Dzięki temu będziemy mogli uniknąć rozczarowania klientów, których przesyłki mogłyby nie dotrzeć zgodnie z wyświetlanym w momencie zakupu przewidywanym czasem dostawy”

Allegro tym samym wylało dziecko z kąpielą – chcąc ograniczyć liczbę rozczarowanych klientów spowodowało ograniczenie liczby klientów w ogóle.

I tu pojawiają się pytania o naruszenie dóbr zarówno sprzedawców jak i kupujących. Z prostej przyczyny. Część ofert zachowała prawdziwe informacje o planowanym terminie dostawy. Część, która miała ustaloną wysyłkę tego samego dnia przy dokonaniu zakupu do godziny X. Pozostałym doliczono do wysyłki 2, w moim przypadku nawet 3 dni co w efekcie dało 4 dni na doręczenie paczki do chili zakupu do dostawy.

Skoro allegro chciało ograniczyć liczbę klientów najprostszą metodą jest wskazać konsumentom, że warto kupować tylko u tych sprzedawców, których my wskażemy jako polecanych bo mają wysyłkę z gwarantowaną dostawą przed świętami jednocześnie wykluczając wszystkich innych wydłużając im termin doręczenia z 1 do 3 dni. Tym samym w jasny i jednoznaczny sposób podważono zaufanie społeczne niezbędne mi do wykonywania zawodu sprzedawcy na odległość umieszczając w moich ofertach nieprawdziwą i zmanipulowaną informację, że w przypadku zakupu z tej oferty nastąpi już po 27 grudnia. Nikt, komu zależało na zakupie prezentu u mnie 19, 20 i 21 grudnia nie podjął takiej próby uznając i przyjmując do wiadomości informację opublikowaną przez allegro. Jest to jawne OCZUSTWO i celowe działanie na moją szkodę.

Jednocześnie ograniczono mi dostęp do usługi Allegro Paczkomaty Inpost. Mimo, że realizacja zlecenie niczym nie różniłaby się od realizacji zlecenia z oferty z oznaczoną godziny wysyłki to allegro dalej nieprzerwanie publikuje informacje, że moje przesyłki dotrą z opóźnieniem.

Allegro naruszył też zbiorowe interesy konsumentów. Wprowadzając ich w błąd spowodował brak możliwości nabycia oferowanych przeze mnie produktów i wszystkich w podobnej sytuacji. Nikt jak widać po wynikach z wyjątkiem 2 kontrahentów  nie zdecydował się na zakup przedmiotu rzekomo nieosiągalnego już w okresie przedświątecznym co także jest OSZUSTWEM.

 

Allegro – ze zdumieniem czytam opicie klientów , którzy na różnych forach polecają zakupy w tym miejscu bo wolą wspierać polskie firmy. Allegro krótko była polską firmą, kiedy była prowizje wynosiły 3,5,7% a super sprzedawcy ZA DARMO dostawali upominki, gadżety (do dziś mam torbę termiczną, koc plażowy , pledy i kilka innych drobiazgów nota bene doskonałej jakości skoro wytrzymały do dziś). Dziś płace 17% samej prowizji od sprzedaży i przed świętami dostaję takie oto podziękowanie.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o tym, że to miejsce z najtańszymi produktami. Te same wyroby sprzedawcy oferują w sklepach internetowych tańsze o pobierane w allegro prowizje. Każdy sprzedawca kalkuluje wysokie, bardzo wysokie koszty sprzedaży w allegro bo prowadzi działalność gospodarczą.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o największym wyborze produktów . Mogę i największym ale wyborze podróbek z chin. Ktoś kto kiedyś próbował kupić zegarek będzie wiedział jak trudno trafić na oryginalne produkty.

 

Gorąco zachęcam sprzedawców do pisania skarg do UOKIK, konsumentów do RPK czy RPO.  Manipulacje terminami dostaw od 19 grudnia, dyskryminacja części użytkowników, działanie na skodę sprzedawców , Inpost i konsumentów, zatajanie prawdziwych terminów doręczeń, ograniczenie wyboru konsumentom………. Jeden wielki przekręt i oszustwo. Już wiele razy interwencje UOKIK przynosiło zmiany w regulaminie, polityce i zachowaniach tej niepolskiej działającej na naszą – sprzedawców i konsumentów - szkodę firmy. Piszmy i tym razem. Na szczęście konkurencja depcze już po piętach i kiedyś skończy się monopol.
oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Czy allegro manipulacjami w terminach dostaw podważa zaufanie społeczne do sprzedawców i zbiorowe interesy konsumentów? 

 

Brzmi poważnie ale po manipulacjach z terminami dostaw od 20 grudnia czas zakończyć dywagacje co zrobić by zmienić w ofertach terminy dostaw w okresie świątecznym a zacząć zastanawiać się jak za to pociągnąć do odpowiedzialności allegro.

Kim jestem? Jednoosobowa działalność gospodarcza, sama projektuję, tworzę, pakuję i wysyłam towar, w ostatnich 30 dniach wysłałam blisko 700 paczek (ok. 850 sztuk towaru), wysyłka w terminie 100%, 95% paczek nadanych przez Allegro Paczkomaty Inpost. Oferuję wyłącznie wyroby dla dzieci, część z personalizacją, 90% z wysyłką w ciągu 1 dnia, pozostałe na zamówienie w ciągu 5-7 dni. Tydzień przedświąteczny to najbardziej dochodowy tydzień w mojej działalności.

Do 20 grudnia do godziny 16 zawierałam średnio nieco ponad 20 transakcji dziennie, po zmianach przez allegro terminów dostaw do dziś zawarłam 4 transakcje (słownie cztery) z tego jedną klient anulował, jedną nie zapłacił. Mam 2 transakcje , 2 paczki do wysłania , wartość sprzedaży 100 zł. Wysyłam głównie przez paczkomaty Inpost więc skupię się tylko na tej ofercie ale zapewne można to odnieść do każdej innej formy dostawy.

 

  1. Komunikat allegro z 19 godzina 16:17 "Przewidywany czas dostawy dla wybranych przewoźników obliczamy już w standardowy sposób, Oznacza to, że czas przewozu dla tych wybranych firm logistycznych ponownie wynosi 1 dzień". Pośród tych firm była też pozycja paczkomaty Inpsost.
  2. Strona główna Inpost i reklama „Gwarancja dostawy dla przesyłek nadanych do 22 grudnia do godz. 13:00!”

 

Wniosek: każda paczka nadana tą metodą do czwartku do godziny 13 będzie dostarczona do paczkomatów odbiorczych. Jakie jest działanie allegro? W dniu 20 grudnia od 16 we wszystkich moich oferta przewidywana data dostawy była ustawiona na 27 grudnia, natomiast w dniu 21 grudnia termin dostawy był ustalony na 28 grudnia.

 

W komunikacie allegro czytamy: „Dzięki temu będziemy mogli uniknąć rozczarowania klientów, których przesyłki mogłyby nie dotrzeć zgodnie z wyświetlanym w momencie zakupu przewidywanym czasem dostawy”

Allegro tym samym wylało dziecko z kąpielą – chcąc ograniczyć liczbę rozczarowanych klientów spowodowało ograniczenie liczby klientów w ogóle.

I tu pojawiają się pytania o naruszenie dóbr zarówno sprzedawców jak i kupujących. Z prostej przyczyny. Część ofert zachowała prawdziwe informacje o planowanym terminie dostawy. Część, która miała ustaloną wysyłkę tego samego dnia przy dokonaniu zakupu do godziny X. Pozostałym doliczono do wysyłki 2, w moim przypadku nawet 3 dni co w efekcie dało 4 dni na doręczenie paczki do chili zakupu do dostawy.

Skoro allegro chciało ograniczyć liczbę klientów najprostszą metodą jest wskazać konsumentom, że warto kupować tylko u tych sprzedawców, których my wskażemy jako polecanych bo mają wysyłkę z gwarantowaną dostawą przed świętami jednocześnie wykluczając wszystkich innych wydłużając im termin doręczenia z 1 do 3 dni. Tym samym w jasny i jednoznaczny sposób podważono zaufanie społeczne niezbędne mi do wykonywania zawodu sprzedawcy na odległość umieszczając w moich ofertach nieprawdziwą i zmanipulowaną informację, że w przypadku zakupu z tej oferty nastąpi już po 27 grudnia. Nikt, komu zależało na zakupie prezentu u mnie  20 i 21 grudnia nie podjął takiej próby uznając i przyjmując do wiadomości informację opublikowaną przez allegro. Jest to jawne OCZUSTWO i celowe działanie na moją szkodę.

Jednocześnie ograniczono mi dostęp do usługi Allegro Paczkomaty Inpost. Mimo, że realizacja zlecenie niczym nie różniłaby się od realizacji zlecenia z oferty z oznaczoną godziny wysyłki to allegro dalej nieprzerwanie publikuje informacje, że moje przesyłki dotrą z opóźnieniem.

Allegro naruszył też zbiorowe interesy konsumentów. Wprowadzając ich w błąd spowodował brak możliwości nabycia oferowanych przeze mnie produktów i wszystkich w podobnej sytuacji. Nikt jak widać po wynikach z wyjątkiem 2 kontrahentów  nie zdecydował się na zakup przedmiotu rzekomo nieosiągalnego już w okresie przedświątecznym co także jest OSZUSTWEM.

 

Allegro – ze zdumieniem czytam opicie klientów , którzy na różnych forach polecają zakupy w tym miejscu bo wolą wspierać polskie firmy. Allegro krótko była polską firmą, kiedy była prowizje wynosiły 3,5% a super sprzedawcy ZA DARMO dostawali upominki, gadżety (do dziś mam torbę termiczną, koc plażowy , pledy i kilka innych drobiazgów nota bene doskonałej jakości skoro wytrzymały do dziś). Dziś płace 17% samej prowizji od sprzedaży (daje to 40% marzy) i przed świętami dostaję takie oto podziękowanie. Od lat allegro doi kieszenie w Polsce i ma siedzibę w Polsce ale to OBCY kapitał i OBCA firma.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o tym, że to miejsce z najtańszymi produktami. Te same wyroby sprzedawcy oferują w sklepach internetowych tańsze o pobierane w allegro prowizje. Każdy sprzedawca kalkuluje wysokie, bardzo wysokie koszty sprzedaży w allegro bo prowadzi działalność gospodarczą.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o największym wyborze produktów . Mogę i największym ale wyborze podróbek z chin. Ktoś kto kiedyś próbował kupić zegarek będzie wiedział jak trudno trafić na oryginalne produkty.

 

Gorąco zachęcam sprzedawców do pisania skarg do UOKIK, konsumentów do RPK czy RPO.  Manipulacje terminami dostaw od 20 grudnia, dyskryminacja części użytkowników, działanie na skodę sprzedawców , Inpost i konsumentów, zatajanie prawdziwych terminów doręczeń, ograniczenie wyboru konsumentom………. Jeden wielki przekręt i oszustwo. Już wiele razy interwencje UOKIK przynosiło zmiany w regulaminie, polityce i zachowaniach tej niepolskiej działającej na naszą – sprzedawców i konsumentów - szkodę firmy. Piszmy i tym razem. Na szczęście konkurencja depcze już po piętach i kiedyś skończy się monopol.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@u-basi zgłosiłeś do UOKiK czy tylko namawiasz 😄

Był komunikat od listopada co robić żeby mieć dostawę przed świętami, masz godzinę wysyłki tego samego dnia ? chyba nie bo skoro masz na zamówienie 5 - 7 dni to jak chcesz wysłać paczki zamówione dziś ???  to był jeden z warunków wyświetlania się dostawy przed świętami 🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-YWyK...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że złożyłam skargę w uoik.  I tym się różnie od Ciebie że nie idę w ciemno ze tym co wymyśli sobie allegro. Cytując klasyka Kurskiego .... Widzisz, ja nie g....., nie płynę z prądem....

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

Umiemy czytać? 90% z wysyłką 1 dzień. Zabrakło palcy u rak?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Deco-ratorka ale ja nie mam problemów z allegro ( na razie ), spełniłem za wczasu warunki i mam oznaczenie, więc w czym problem, większość nie dopilnowała na początku ustawień i mają dostawę po świętach 🙂

Ale masz rację allegro wprowadza w błąd swoimi przewidywaniami, bo według mnie nie powinno być tego w ogóle 🙂

Druga sprawa co za problem zmienić portal jak nie pasują warunki ???

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

A czy ja nie mam własnego sklepu?

I czy proszę o czerwone wyróżnienie dostawa przed świetami czy tylko żeby nikt mi nie dopisywał niczym nieuzasadnionych 3 dni do mojej oferty. Wczoraj nadano 20 paczek, dziś są w paczkomatach odbiorczych a allegro dalej swoje , że nie to nieprawda, moje paczki trafią 27 grudnia. I to nie jest oszustwo?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

zrozum, że tu nie chodzi o dostawę przed świętami, tylko realny czas doręczenia. 10 dni na pocztex kurier, albo 5 dni DPD to jest jakiś żart. 

Warunki powinny być dla każdego takie same, ale z postów wynika, że portal robił sobie jakieś testy i jedni mają dostawę na drugi dzień, a inni za 10 i to już nie jest w porządku.

Jak do tej pory nikt z moderacji nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego według nich paczki pocztowe mają być dostarczone za 10dni, skoro docierają w ciągu 24-48 godzin.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

proste , bo zależy im na ograniczeniu transakcji przed śwętami a nie ma innego sposobu jak podważyć zaufanie do takiego sprzedawcy jak ty cza ja. Po co ograniczyć? Zobacz oficjalny sklep allegro - nawał niedoręczonych paczek przed świętami.  Bo w allegro nie umiejąc sobie wydłużyć w ustawieniach wysyłki na 3 zamiast na 1 dzień i sądzą że ty też nie umiesz więc prościej napisać, uwaga od tego sprzedawcy nie dostaniesz paczki przed świętami więc u niego nie kupuj , ktoś nas opluwa nas pomawiając więc nie mówmy że to mrzawka

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

a napiszesz mi kiedy allegro informowało że będzie sztucznie wydłuzac terminy nie o 1, 2 ale nawet  dni nawet jeśli inpost i tak potwierdza ze doręczenie dalej trwa 1 dzień? Machaj chorągiewką dalej w tym tłumie wielbicieli

oznacz moderatorów
wdowki
#10 Popularyzator#

Pokaż mi proszę, bo nie mogę znaleźć, że wymogiem jest ustawienie wysyłki tego samego dnia, a nie samo ich wysyłanie. My wysyłamy 100% w terminie. Zakupu z tego samego dnia także do 11:00 wyjeżdżają. Nie sądziłem, że muszę mieć ustawiona wysyłkę tego samego dnia. Dlatego pokaż mi proszę gdzie jest taki zapis - abym mógł na przyszłość nie popełnić błędu. 

oznacz moderatorów
promolodz
#10 Popularyzator#

kostas11 to jakiś allegrowy klakier i troll...

Do czego się przygotowałeś skoro nic nie sprzedajesz i nie masz żadnych ocen?screen kostas.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@u-basi @promolodz @lewgorzkowski a mi jeszcze wyświetla że dostawa przed świętami 😄

Przygotowałem się zgodnie z informacjami allegro podanymi 8 listopada i mam co mam 🙂

gggd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

a Ty dalej swoje, w nosie mam dostawę przed świętami, wytłumacz mi dlaczego mam czas doręczenia na 10 dni, skoro według Ciebie z allegro jest wszystko ok.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11 

Jaja masz już spocone czy jeszcze nie? Mega słabe jest urządzanie sobie kpin z innych. Dzięki takim klakierom jak wy zawsze będziemy ofiarami kretyńskich pomysłów i wymagań Allegro.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@promolodz kostas11 to jakiś allegrowy klakier i troll...

Bardzo miło mi Ciebie poznać z tej strony 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@u-basi Przykro mi, że czujesz się niezadowolona, ale wielokrotnie informowaliśmy sprzedających na temat predykcji przedświątecznej. Czy miałaś opóźnienia w nadawaniu? Czy spełniłaś wszystkie warunki szybkiej dostawy

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

a wy dalej swoje "pisalismy o tym", "były webinary" nie widzicie, że jest to błędny mechanizm? O to chodzi, a nie o to, że nie było "informacji".  Wypowiadali się tu sprzedawcy, którzy spełnili wasze "warunki" ale i tak z jakichś przyczyn wyskoczyła im dostawa po świętach....

- Zabiła Pani mojego męża!

- Ale informowałam Panią o tym w mailu miesiąc temu!

- A to przepraszam, nie ma problemu...

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

A możesz mi łaskawie wskazać gdzie w tych wielokrotnych informacjach znajduje się jeszcze jena - uwaga: jak nie spełnisz tych warunków to zawyżymy i wydłużymy ci przewidywany termin doręczenia o 3 dni w przypadku paczomatówi 8 dni w przypadku kurier pocztex watej jeśli obie firmy dalej będą deklarować doręczenie w 1 dzień?

I inpost dalej na swojej stronie ma nadaj do 22 grudnia do 13 a paczkę doręczymy prze świętami, dalej obowiązuje komunikat z 19 grudnia że przywracacie termin doręczenia 1 dzień a wy tylko dlatego, że nie spełniam warunków to nie informujecie o rzeczywistym czasie realizacji tylko dopisujecie mi 3 dodatkowe dni? No gdzi eo tym pieszecie w tych swoich komunikatach, gdzie? Czy ja się dopominam czerwonego oznaczenia dostawa przedświętami czy tylko rzeczywistego a nie wydłużonego nieprawdziwego czaso doręczenia.

Wczoraj nadałam rano 20 paczek, dziś już są w paczkomatach odbiorczych a wy dalej swoje że nie,  będą 27, 28 grudnia. Jesteście zwykłymi os zus ta mi

oznacz moderatorów