anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

i powtarzam, bo nikt z moderatorów się do tego nie odniósł; Popełniacie błąd w założeniu, że jeśli sprzedawca w ostatnich 30 dniach miał 100% wysyłki powiedzmy 100 zamówień dziennie to nie znaczy, że ogarnie jak mu wskoczy dodatkowe 500, a wskoczy, bo niszczycie gre rynkową i wykaszacie gro sprzedawców w decydującym momencie. I TAK I TAK będą "klienci rozczarowani". Czy jest robiony potem audyt tego? Czy ten 100% sprzedawca rzeczywiście nikogo nie zawiódł? Patrzycie tylko na suche liczby, a nie bierzecie tego pod uwagę, że jest czynnik ludzki i ludzie mają dodatkową mobilizację przy dużej sprzedaży w gorącym okresie. 

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

To tym co od nie spełniają warunków od razu dopiszcie - wysyłka po 1 stycznia, albo uwaga - ten sprzedawca nie wysyła paczek wcześniej niż 100 dni/ no jaki problem 2 w te czy 100 w drugie.......... i jeszcze jedno - umiesz odpowiadać na pytanie a nie odpowiadać pytaniem? sprzedaje na allegro dłużej inż ty masz lat chyba więc byłabym wdzięczna o minimum szacunku

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tylko nikt do dnia dzisiejszego nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego paczki pocztowe według allegro mają iść 10 dni ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Przywilej to nagroda za coś co spełniamy poza standardem, przywilej dostawa przed świętami to nagroda za spełnienie warunków dostawa dziś przy zakupie do godziny x.

Oferta bez zmian to ani przywilej ani kara.  nic się nie zmienia.

Kara to dopisywanie komuś czegoś za nie wywiązanie się ze standardów a nie wywiązanie się za warunki dodatkowe. A mi dopisujecie 2 dni za to że nadałam 700 paczek w terminie, 90% w ciągu 1 dnia bo tak deklaruję, mam 100 nadań w terminie, super sprzedawcę oceny 5 i 5 .... i mam karę bo dopisujecie mi 3 dni mimo, że moje paczki są doręczane jak każda inna normalna paczka. Przykro ci?   Czyli to ty mi dopisujesz te 3 dni>?

oznacz moderatorów
promolodz
#10 Popularyzator#

W tej korporacji jesteście chyba na samym przyjęciu pozbawieni możliwości samodzielnego myślenia...

Dopuszczacie do siebie taką sytuację, że klient kupuje spodnie i dzwoni, że fajne, ale on by chciał 3 cm krótsze, albo 5 cm krótsze bo dziecko jest chore na wózku, troszkę otyłe a niskie i krótsze nogawki by się przydały... Rozumiesz? Ludzka prośba i ludzkie działanie na taką prośbę... Ogarniasz? Oczywiście, że u nas nie ma problemu. Jednak wysyłki nie zrobimy tego samego dnia, mimo, że zakup do godz 12... Zrobimy następnego dnia więc według was przesyłka jest opóźniona... Ale g... was obchodzi, że klient mega zadowolony i po 5 gwiazdek w ocenach... JEST OPÓŹNIENIE!!!!

Nie walczymy tu o te wasze uznaniowe oznaczenia typu " wysyłka przed świętami".

Walczymy o to, że oszukaliście nas i naszych klientów nielegalnie wydłużając czas dostawy.

Że przewoźnik inpost gwarantuje dostawę w 1 dzień, my gwarantujemy wysyłkę w najpóźniej 1 dzień to 21 grudnia przy moich ofertach była dostawa możliwa 27 grudnia , mimo, że faktycznie paczka mogła dojść do klienta 22-23 grudzień.

O to idzie walka.

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Czy mi się wydaje czy ustawienie godziny do wysyłki tego samego dnia nie jest obowiązkowe? Skoro nie jest obowiązkowe to dlaczego otrzymałam karę za niespełnione warunki ? Bo karą jest sztuczne wydłużenie doręczenia z 1 do 3 dni. Droga moderatorko, proszę o pisemne wyjaśnienie dlaczego mam karę za niespełnienie nieobowiązkowych kryteriów?  Po Polsku proszę , na piśmie

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@u-basi ko_alka_0-1671706883549.png

Zależy nam na feedbacku, dlatego dajcie znać, czy w artykule udostępnionym dla Was w listopadzie czegoś zabrakło, coś było niejasne? Informowaliśmy Was z dużym wyprzedzeniem, jak najlepiej przygotować się na intensywny czas przedświąteczny, było bardzo dużo czasu na pytania i konsultowanie swoich wątpliwości. Zorganizowaliśmy też FAQ i webinar na temat czasu dostawy w okresie przedświątecznym.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to może wyjaśniać opcję dostawy przed świętami, ale nadal nie tłumaczy czasu doręczenia dla przesyłek pocztowych, pocztex kurier 8-9 dni, polecony 10-12.

W realu na 96 pocztexów nadanych w poniedziałek, 50 doszło w ciągu 24 godzin, pozostałe 48h, raptem kilka sztuk gdzieś jeszcze krąży. Na 16 poleconych 12 dotarło do 72 godzin, pozostałe są w doręczeniu. Ale według allegro powinny isć od 10-12 dni, czyli ponad tydzień dłużej niż faktyczny czas dostarczenia. Kto podaje tak absurdalne czasy doręczeń ? Mam wrażenie, że działacie ze skrajności w skrajność. Kiedyś miałem problem, bo klientowi na drugi dzień po zakupie allegro pokazało, że przesyłka się opóźnia, chociaż nie minęło nawet kilkanaście godzin od zakupu, teraz pokazujecie, że paczkę dostanie za 10dni, chociaż ma ją w ciągu 2. To jest absurdalna sytuacja. Jak można zrobić taki bałagan ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
trefigli
#8 Zapaleniec#

Od wrotku od 16:00 dzień w dzień, tj w środę, w czwartek oraz dzisiaj pokazuje, że paczki nadane dojdą 27.12.

 

W tym czasie gdzie przez ostatni tydzień wpadało między 60-100 zamówień w te 3 dni zrealizowaliśmy tylko ich 10!!!

 

Dziekuje bardzo Allegro za współpracę. Żadne wytłumaczenie że strony Allegro nie jest racjonalne i ni jak ma się do odzwierciedlenia realizacji zamówień przez sprzedawców. 

Na ostatni tydzień przed świętami zatrudniliśmy dodatkowe 2 osoby, którym musieliśmy od środy podziękować widząc co się dzieje. 

Zagrywka z wydłużeniem doręczenia na po świętach była mega słaba i mam nadzieję, że odpowiednie urzędy zrobią z tym porządek

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

A czy ty w końcu pojmiesz, że nas nie interesują przywileje w związku ze spełnieniem waszych oczekiwań? Bo przywileje dla jednych w cale nie oznaczają tym samym kar dla innych. Bo  dając przywileje dla jednych jednocześnie dopuściliście się oszustw w postaci nadwymiarowego doliczania do terminu wysyłki niczym nieuzasadnionych 3 dni na doręczenie np przez paczkomaty inpost i aż 9 dni dla kurierów.

My się jedynie dopominaliśmy rzeczywistego czasu doręczenia w ofertach a wy jak zwykle swoje.   Jesteście zwykłymi kłamcami i niezrozumiałym jest w imię jakich zasad bo korzyści z tego żadnych.

Na marginesie - 23 grudnia zakupiłam w allegro klawiaturę do pracy, rzekomy czas doręczenia 28 grudnia więc podałam adres w którym planowałam być najbliższy tydzień.  A tu zonk - paczka była  w paczkomacie 24 grudnia o godzinie 13. I w cztery litery wsadźcie sobie wasze tłumaczenia że to dla dobra tych co by nie otrzymali paczek............. Zamiast zarobić w dwa ostatnie dni najlepszy obrót w roku sprzedałam 2 sztuki............ Nazwij sobie to jak chce ale dla mein jest to zwykłe pospolite uliczne sk....... two

 

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Wszechmądra moderatorko , nie mogę się doczekać odpowiedzi , możesz łaskawie sięgnąć do skarba ?

 

Przywilej to nagroda za coś co spełniamy poza standardem, przywilej dostawa przed świętami to nagroda za spełnienie warunków dostawa dziś przy zakupie do godziny x.

Oferta bez zmian to ani przywilej ani kara.  nic się nie zmienia.

Kara to dopisywanie komuś czegoś za nie wywiązanie się ze standardów a nie wywiązanie się za warunki dodatkowe. A mi dopisujecie 3 dni za to że nadałam 700 paczek w terminie, 90% w ciągu 1 dnia bo tak deklaruję, mam 100 nadań w terminie, super sprzedawcę oceny 5 i 5 .... i mam karę bo dopisujecie mi 3 dni mimo, że moje paczki są doręczane jak każda inna normalna paczka. Przykro ci?   Czyli to ty mi dopisujesz te 3 dni?

 

oznacz moderatorów
ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Przyklady DPD i Inpost ( zdjecia ponizej) wedlug Allegro bedzie to jeszcze szlo 6 dni,  a ta zagrywka ze strony Allegro to o ile brak profesjonalizmu oceny sytuacji i glupota to wybacze, a jesli to swiadome dzialanie marketingowe i pazernosc, to nie. Nawet dziecko 5 -letnie by umialo przeczytac komunikat na inposcie ze zrozumieniem.

dpd.png

inpost.png

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

Nie rozumiem po co "motać" z czasem dostawy przez sprzedających.Człowiek coś sprzedaje,określa termin wysyłki i to on za to odpowiada.W razie zawalenia terminu on dostaje pkt karne,on ma spadek jakości sprzedaży,on traci zaufanie klienta.Mało tego? Trzeba mu dowalić dwu tygodniową dostawę,chociaż klienci otrzymują paczki w max 48h? Kupujący też są w amoku,bo pomimo że u sprzedającego widnieje dostawa na jutro przy zakupie do określonej godziny,to po dodaniu produktu do koszyka czas zmienia się z 24h na kilka dni.Do kogo ma pretensje? do sprzedającego.Ludzie chca coś szybko kupić i wypisują wiadomości do sprzedających,czy mozliwa jest dostawa przed świętami.Dla sprzedającego to oczywiste,bo wie w jakim czasie klienci dostają przesyłki.Jak widać dla allegro nie jest to oczywiste.Komu to służy? Wiadomo komu

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

takie cuda tylko na tym portalu. Wczoraj miałem czas dostawy 9-12dni, dzisiaj już tylko 4. Od poniedziałku praktycznie codziennie pokazywany jest inny czas doręczenia, można się zafiksować.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

dzisiaj mi pokazuje, że jak klient kupi w piątek, to może spodziewać się dostawy we wtorek-środę zaraz po świętach. Ten algorytm jest szalony, zaraz będzie pokazywał dostawę w Boże Narodzenie. Wcześniej było po 10 dni, teraz praktycznie z dnia na dzień. I bądź tu mądry 😂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

U mnie również świąteczne cuda. Wczoraj dostawa PP 11 dni (czyli 2.01) a dziś dostawa 29.12-30.12

oznacz moderatorów