anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
musashi2007
#12 Orędownik#

@_HolaOla_  
wg mnie dla klienta zamiast predykcji powinna być informacja kiedy przesyłka zostanie wysłana, a przy wyborze przewoźnika średni czas dostawy dla tego przewoźnika. I jestem pewny, że 99% przesyłek zostanie dostarczona w terminie, a klienci nie będą wprowadzani w błąd. 
A jeżeli ktoś chce mieć oznaczenie "dostawa przed świętami" to wtedy faktycznie obwarować to jakimiś dodatkowymi wymaganiami.

Skomplikowaliście coś bardzo prostego do granic absurdu. My mamy prawie zerową sprzedaż, Wy mniejsze wpływy z prowizji i ogólnie się narobił bałagan. 

Ale trudno, mleko się rozlało.

Idę z dzieciakami składać LEGO 😄 bo w pracy byłem dziś pół godziny. Nie przypuszczałem, że Święta zaczną się dla mnie 21 grudnia 😆.

Życzę wszystkim Paniom moderatorkom

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oraz wszystkim Allegrowiczom

WESOŁYCH ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego ze strony głównej usunięto ten wątek:

 

Czy allegro manipulacjami w terminach dostaw podważa zaufanie społeczne do sprzedawców i zbiorowe interesy konsumentów?

 

Brzmi poważnie ale po manipulacjach z terminami dostaw od 20 grudnia czas zakończyć dywagacje co zrobić by zmienić w ofertach terminy dostaw w okresie świątecznym a zacząć zastanawiać się jak za to pociągnąć do odpowiedzialności allegro.

Kim jestem? Jednoosobowa działalność gospodarcza, sama projektuję, tworzę, pakuję i wysyłam towar, w ostatnich 30 dniach wysłałam blisko 700 paczek (ok. 850 sztuk towaru), wysyłka w terminie 100%, 95% paczek nadanych przez Allegro Paczkomaty Inpost. Oferuję wyłącznie wyroby dla dzieci, część z personalizacją, 90% z wysyłką w ciągu 1 dnia, pozostałe na zamówienie w ciągu 5-7 dni. Tydzień przedświąteczny to najbardziej dochodowy tydzień w mojej działalności.

Do 19 grudnia do godziny 16 zawierałam średnio nieco ponad 20 transakcji dziennie, po zmianach przez allegro terminów dostaw do dziś zawarłam 4 transakcje (słownie cztery) z tego jedną klient anulował, jedną nie zapłacił. Mam 2 transakcje , 2 paczki do wysłania , wartość sprzedaży 100 zł. Wysyłam głównie przez paczkomaty Inpost więc skupię się tylko na tej ofercie ale zapewne można to odnieść do każdej innej formy dostawy.

 

  1. Komunikat allegro z 19 godzina 16:17 "Przewidywany czas dostawy dla wybranych przewoźników obliczamy już w standardowy sposób, Oznacza to, że czas przewozu dla tych wybranych firm logistycznych ponownie wynosi 1 dzień". Pośród tych firm była też pozycja paczkomaty Inpsost.
  2. Strona główna Inpost i reklama „Gwarancja dostawy dla przesyłek nadanych do 22 grudnia do godz. 13:00!”

 

Wniosek: każda paczka nadana tą metodą do czwartku do godziny 13 będzie dostarczona do paczkomatów odbiorczych. Jakie jest działanie allegro? W dniu 20 grudnia od 16 we wszystkich moich oferta przewidywana data dostawy była ustawiona na 27 grudnia, natomiast w dniu 21 grudnia termin dostawy był ustalony na 28 grudnia.

 

W komunikacie allegro czytamy: „Dzięki temu będziemy mogli uniknąć rozczarowania klientów, których przesyłki mogłyby nie dotrzeć zgodnie z wyświetlanym w momencie zakupu przewidywanym czasem dostawy”

Allegro tym samym wylało dziecko z kąpielą – chcąc ograniczyć liczbę rozczarowanych klientów spowodowało ograniczenie liczby klientów w ogóle.

I tu pojawiają się pytania o naruszenie dóbr zarówno sprzedawców jak i kupujących. Z prostej przyczyny. Część ofert zachowała prawdziwe informacje o planowanym terminie dostawy. Część, która miała ustaloną wysyłkę tego samego dnia przy dokonaniu zakupu do godziny X. Pozostałym doliczono do wysyłki 2, w moim przypadku nawet 3 dni co w efekcie dało 4 dni na doręczenie paczki do chili zakupu do dostawy.

Skoro allegro chciało ograniczyć liczbę klientów najprostszą metodą jest wskazać konsumentom, że warto kupować tylko u tych sprzedawców, których my wskażemy jako polecanych bo mają wysyłkę z gwarantowaną dostawą przed świętami jednocześnie wykluczając wszystkich innych wydłużając im termin doręczenia z 1 do 3 dni. Tym samym w jasny i jednoznaczny sposób podważono zaufanie społeczne niezbędne mi do wykonywania zawodu sprzedawcy na odległość umieszczając w moich ofertach nieprawdziwą i zmanipulowaną informację, że w przypadku zakupu z tej oferty nastąpi już po 27 grudnia. Nikt, komu zależało na zakupie prezentu u mnie 19, 20 i 21 grudnia nie podjął takiej próby uznając i przyjmując do wiadomości informację opublikowaną przez allegro. Jest to jawne OCZUSTWO i celowe działanie na moją szkodę.

Jednocześnie ograniczono mi dostęp do usługi Allegro Paczkomaty Inpost. Mimo, że realizacja zlecenie niczym nie różniłaby się od realizacji zlecenia z oferty z oznaczoną godziny wysyłki to allegro dalej nieprzerwanie publikuje informacje, że moje przesyłki dotrą z opóźnieniem.

Allegro naruszył też zbiorowe interesy konsumentów. Wprowadzając ich w błąd spowodował brak możliwości nabycia oferowanych przeze mnie produktów i wszystkich w podobnej sytuacji. Nikt jak widać po wynikach z wyjątkiem 2 kontrahentów  nie zdecydował się na zakup przedmiotu rzekomo nieosiągalnego już w okresie przedświątecznym co także jest OSZUSTWEM.

 

Allegro – ze zdumieniem czytam opicie klientów , którzy na różnych forach polecają zakupy w tym miejscu bo wolą wspierać polskie firmy. Allegro krótko była polską firmą, kiedy była prowizje wynosiły 3,5,7% a super sprzedawcy ZA DARMO dostawali upominki, gadżety (do dziś mam torbę termiczną, koc plażowy , pledy i kilka innych drobiazgów nota bene doskonałej jakości skoro wytrzymały do dziś). Dziś płace 17% samej prowizji od sprzedaży i przed świętami dostaję takie oto podziękowanie.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o tym, że to miejsce z najtańszymi produktami. Te same wyroby sprzedawcy oferują w sklepach internetowych tańsze o pobierane w allegro prowizje. Każdy sprzedawca kalkuluje wysokie, bardzo wysokie koszty sprzedaży w allegro bo prowadzi działalność gospodarczą.

Allegro – ze zdumieniem czytam opinie o największym wyborze produktów . Mogę i największym ale wyborze podróbek z chin. Ktoś kto kiedyś próbował kupić zegarek będzie wiedział jak trudno trafić na oryginalne produkty.

 

Gorąco zachęcam sprzedawców do pisania skarg do UOKIK, konsumentów do RPK czy RPO.  Manipulacje terminami dostaw od 19 grudnia, dyskryminacja części użytkowników, działanie na skodę sprzedawców , Inpost i konsumentów, zatajanie prawdziwych terminów doręczeń, ograniczenie wyboru konsumentom………. Jeden wielki przekręt i oszustwo. Już wiele razy interwencje UOKIK przynosiło zmiany w regulaminie, polityce i zachowaniach tej niepolskiej działającej na naszą – sprzedawców i konsumentów - szkodę firmy. Piszmy i tym razem. Na szczęście konkurencja depcze już po piętach i kiedyś skończy się monopol.

oznacz moderatorów
Kraina_Albumow
#9 Pomysłodawca#

Zatem koniec handlu na święta - Allegro "dziękujemy". @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Rok temu odwalili podobnie - dbają, żeby się sprzedawcy nie przemęczyli się przed świętami a galerie handlowe nie świeciły pustkami w tym jakże ważnym dla nich okresie.

Ale żeby na błędach nic się nie nauczyć? Tak zupełnie...

PS.

Warto dodać, że kolejny rok InPost deklaruje, że wszystko nadane do 22 grudnia do godz. 16 będzie doręczone do wigilii. I na nic te deklaracje jak przez głupotę decydentów w Allegro nie będą mieć co wozić.

 

 

 

oznacz moderatorów
enter24pl
#7 Wielbiciel#

Mamy to samo co roku, a kazdy zakup do godz. 14 realizujemy tego samego dnia. Zenada..

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 @infotech_pc mi wyświetla że pojutrze, więc pewnie kwestia ustawienia, mam wysyłkę 24h i nadanie zamów do 13 wysyłka w ten sam dzień, zero opóźnień z nadaniami 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

@kostas11 cieszę się, że u Ciebie jest ok (ja nie mam ustawionej godziny granicznej)
@Kraina_Albumow a nam pozostaje iść lepić uszka 🤣

oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

9 dni? Mam to na stanie i wyślę najpóźniej jutro, co to za absurd? Nigdy nie wysłałem paczki w 9 dni!!!!

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-4090-gamerock-24gb-gddr6x-384bit-12733789124

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

U mnie dziasiaj pani kupiła towar i wysłała wiadomość,czy jest możliwa wysyłka przed świetami.Odpisałem,oczywiście,wysyłamy jutro rano i jak nie zawali InPost,przesyłkę będzie miała Pani do świat na bank.

Allegro robi "koło pióra" nie tylko sprzedającym,ale również wprowadza w błąd kupujących.Aż dziw że nie ma się za to kto wziąć.Rozumiem że prywatny folwark,ale jakieś cywilizowane zasady powinny obowiązywać

Nie mam wysyłki tego samego dnia,u nas na pipidówie kurier jeżdzi wcześnie,ale zawsze jeśli ktoś kupi dzisiaj,to wysyłam jutro i kliet powinien mieć paczkę w czwartek,a klientowi allegro pokazuje że dostanie we wtorek

Masakra

Jesli ktoś starszy to będzie wiedział o co chodzi

"nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi"

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

Następna klientka z zapytaniem czy wyślę przed świętami

Bardzo dziękujemy allegro za robienie nas w bambuko

Dzisiaj kupiła,jutro wysyłam i paczka u kupującej w czwartek

Jak kurier się nie wyrobi,to jest jeszcze piątek,a jak i piątek  będzie zawalony,to np InPost jeździ też w sobotę (wigilia)

Niestety allegro wie lepiej i ustawia nam czas dostawy na wtorek

U mnie asortyment nie świąteczny,a i tak klienci pytają czy dotrze przed świętami

Nie chciałbym być w skórze tych,którzy mają w ofercie świąteczne gadżety.Zostaną z nimi na następne święta

 

edycja:

Te dwie klientki zapytały czy wyślę im przed świętami

A ile jest takich które zobaczą dostawę po świętach i zrezygnują z zakupu?

 

 

 

 

oznacz moderatorów
fhmis
#8 Zapaleniec#

Witam mam sklep zabawkowy i terminowe wysyłki 96 procent przez te kłamstwa z otrzymaniem przesyłki za 7 lub 9 dni sprzedaż spadła do  prawie zera kto wyrówna mi straty za niesprzedany towar a sezonie paczki wysłane dzisiaj jutro będą u klienta a jutro będą po jutrze a nie za 7 dni skoro poczta miała problem to piszcie o poczcie a nie o np. paczkomatach tak się nie robi to są straty dla wszystkich i oszukiwany jest klient bo to nieprawda ze 7 lub 9 dni rozmawiałam z impostem i niema żadnych opóźnień  proszę o wyczerpującą odpowiedz czym zasłużyłam na takie traktowanie pozdrawiam

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@fhmis masz 96 % zamiast 100 % i po temacie skoro spada Ci terminowość wysyłek to jak chcesz być wiarygodny ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

wierzysz w to co piszesz ? jakie to ma znaczenie, skoro allegro pokazuje czas dostawy dla pocztexu 9dni, a dla poleconego 12. Mam tak na obydwu kontach, bez względu na skuteczność. Te procenty są tylko po to, żebyśmy śrubowali jest na 200%, a i tak allegro wpisze co tylko zechce.

Z poniedziałkowych nadań 90% dotarło w ciągu 48 godzin, czyli tydzień szybciej niż przewidywany czas dostawy przez portal. niektóre allegro polecone były po 2 dniach, czyli 10 dni szybciej niż sugerowany czas doręczenia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
KubaGSM
#7 Wielbiciel#

Sprawdzałes czy po odbiorze przesyłek kurier do 18.00 dowozi paczki na oddział od kilku dni?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to nie ma żadnego znaczenia, po prostu allegro zrobiło nam "dobrze" wpisując absurdalne czasy doręczeń. Tyle w temacie, mam tak samo. Pokazuje mi czas dostawy dla przesyłek pocztowych 8-12 dni, a 90% dotarła w ciągu 48 godzin. nawet dla kuriera DPD ma termin doręczenia kilka dni, a paczki są na drugi dzień.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mikeza Rok temu były dokładnie takie same problemy. Dziwaczne terminy, ale jakoś Oficjalny sklep Allegro miał poprawne... 😉

oznacz moderatorów
arkadius69
#11 Animator#

Wysyłasz 100% przesyłek zgodnie z deklaracją. 

A mamy ustawioną wysyłkę w ciągu 24H

A klient widzi dostawa 27.12

[edycja]

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@arkadius69 Masz prawo do własnej opinii i gdy tylko jako sprzedający zgłaszacie nam wątpliwości służymy pomocą i zawsze chętnie pomagamy je wyjaśnić. Allegro Gadane to miejsce do dyskusji, ale nie będę tolerować takiego języka, więc to pierwsze i ostatnie moje ostrzeżenie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

To proszę moje oferty oznaczyć odpowiednio. Mam wszystkie przedmioty na stanie i jeśli nawet pojutrze je ktoś zamówi to dostanie to przed świętami, chyba że się przewoźnik nie wyrobi...po co to zrobiliście przed świętami? Na złość? Nie można było tego wprowadzić po nowym roku?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach @musashi2007 @infotech_pc Dostałam potwierdzenie, że przyczyną takiego, a nie innego oznaczenia w Waszych ofertach jest brak godziny wysyłki tego samego dnia. Wiem, że nie jesteście zachwyceni tą sytuacją, ale o tym, że jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o oznaczeniu ofert w okresie przedświątecznym informowaliśmy od początku listopada w mailingach, artykułach, czy webinarach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów