anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy - co tu się wyprawia?

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Mamy oferty z czasem wysyłki 2 dni robocze (większość).
Klient wchodzi w ofertę i widzi deklarowany przez nas czas wysyłki: 2 dni, przewidywany czas dostawy: za 3 dni w punkcie (czyli prawidłowo).
Dodaje produkt do koszyka, kupuje i w zamówieniu widzi informację: przewidywany czas dostawy: pojutrze u Ciebie.
Chciałbym się dowiedzieć jakim cudem skoro na pojutrze zadeklarowaliśmy wysyłkę? Spełnialność deklarowanego czasu wysyłki mamy na poziomie ponad 90%, gdzie przeważnie to zdarzają się opóźnienia, a nie wcześniejsze wysyłki więc skąd klientom wyświetlają się takie brednie? Chciałbym wiedzieć, bo nie jest to pojedynczy przypadek tylko dzieje się to regularnie na różnych produktach i różnych ofertach.

oznacz moderatorów
138 ODPOWIEDZI 138

kroliczajamapl
#11 Animator#

nie mam żadnej, bo nie mam w opcjach tego typu wysyłki i nie mam zamiaru nigdy jej dodawać.
Jedyną opcję jaką udostępniamy to wysyłka w 2 dni robocze

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Rozumiem. Proszę jeszcze o informację, w którym miejscu widzisz datę 10.11.2023 jako termin wysyłki? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

 mam nadzieję, że w tym samym miejscu co Pani 🙂
Przedstawiam zrzut ekranu tego absurdu - jest tu widoczne wszystko jak na dłoni.
aaaaaa.jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Dziękuję. Skonsultuję to z odpowiednim zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

Dzień dobry, wróci Pani kiedyś z odpowiedzią? 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl przepraszam, ale nie mamy jeszcze odpowiedzi w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Przeanalizowaliśmy listę z Twoimi wysyłkami i jest bardzo dużo przykładów, kiedy pomimo deklaracji 2 dni na wysyłkę, paczka została nadana tego samego lub następnego dnia. Nie nadajesz paczek zgodnie z deklaracją, a właściwie wygląda na to, że ustawiłeś deklarację "na zapas", bo właściwie prawie wszystkie paczki wysyłasz wcześniej. Algorytm działa prawidłowo, wylicza czas wysyłki na podstawie historii Twoich nadań. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

to, że Allegro i jego algorytmy działają po swojemu to wiadomo. Moje pytanie jest takie - jak ominąć ten wasz wyśmienity algorytm. Chcę żeby czas wysyłki jaki się wyświetla to było 48 godzin, nawet jeśli wysyłam od razu po wpłacie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Nie ma takiej możliwości. System wylicza czasy dostawy dla wszystkich sprzedających. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

dobrze - to teraz trudniejsza kwestia - jak się ma to przyspieszone wyliczanie czasu dostawy do tego, że od 7 dni nie potraficie dogadać się ze swoim podwykonawcą i od 7 dni nikt od nas nie odbiera przesyłek z firmy? Dziś kolejny dzień i znów nie ma po nie kuriera

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Przykro mi, że taka sytuacja ma miejsce. W takich przypadkach pozostaje droga reklamacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

Komu mam reklamować brak profesjonalizmu Allegro? Cała ta sytuacja to wasz śmietnik i wasza odpowiedzialność - pytanie o rekompensatę już wysłałem i tak samo nie mam na nie odpowiedzi, jak na pytania o to kiedy pojawi się kurier

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Reklamację można złożyć przez formularz. Jeśli już to zrobiłeś, to poczekaj na odpowiedź. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kroliczajamapl
#11 Animator#

Czy mogę prosić aby pracownik Allegro wypowiedział się w dyskusji z użytkownikiem MiczaLazarz

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kroliczajamapl Tak, poproszę o wypowiedź w dyskusji odpowiedni zespół. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Najlepiej napisz do nos, na nos.

oznacz moderatorów

poli_pap
#9 Pomysłodawca#
fef15be0-824c-11ee-b25f-0bae27a0189b
 
Cały ten wymysł jest naprawdę chory - zamówienie złożone dzisiaj o 18:50, pracujemy do 16:00 a czas na wysyłkę praktycznie jutro do max. 13:00, bo przez godzinę graniczną w naszym mieście. cokolwiek zamówione u nas po 11:00 z wysyłką InPost/UPS/Allegro One nie wychodzi tego samego dnia zazwyczaj, oprócz DPD. Zadeklarowany czas wysyłki to 2 dni, a nie natychmiast. 
poli_pap_0-1699899512916.png

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@poli_pap Przewidywany czas dostawy jest wyliczany na podstawie Twoich archiwalnych wysyłek. Jeśli przewidywany czas dostawy wyświetla się na dzień wcześniej, niż zadeklarowany, to oznacza, że nie wysyłasz paczek zgodnie z deklaracją, tylko robisz to szybciej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Przewidywany czas dostawy ustawiony przez sprzedawcę powinien być czasem maksymalnym na wysłanie przesyłki i taki czas powinien widzieć odbiorca . To że sprzedawcy zapobiegawczo ustawiają dłuższy czas na wysyłkę to nie ich wina tylko systemu ocen za pracę dostawców . Za to że ktoś wysyła wczesniej niz deklaruje powinien być nagradzany a nie jak jest obecnie gdzie to mu wcale nie służy tylko sprawia kłopoty.

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

przecież jest nagroda. trzeba się napocić do szybszej wysyłki. sport to zdrowie;)

ja dziś wieczorem mam dwa zamówienia. To z opcją wysyłki do 3 dni ma być u klienta w czwartek. To z opcją wysyłki 2 dni ma być u klienta w piątek XD

oznacz moderatorów