anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy, dostawa jutro

www_bokken_pl
#11 Animator#

Czy allegro może zakończyć w końcu ten bałagan informacyjny ?

W aukcji mam kilka sprzecznych informacji

dostawa jutro

Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 5 dni roboczych.

Paczkomat InPost pt. 10 cze. w punkcie
RUCH za 12 - 13 dni u Ciebie
Kurier, GLS pt. 10 cze. u Ciebie
Kurier, Pocztex za 12 - 13 dni u Ciebie

Nawet licząc 2-3 dni na ruch i pocztex + 5 dni nigdy nie daje 13 dni, chyba że allegro korzysta z nowszych algorytmów i faktycznie 5+3 to 13 ?
No i jak allegro obliczyło że zakup dzisiaj 09.06 z realizacją 7 dni jest możliwa dostawa na 10.06?

oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

Ciobanksiegarnia
#7 Wielbiciel#

@ko_alkatak, zawsze tego samego dnia - w przeciągu godziny od złożenia zamówienia. Te oferty są tylko po to by wypchnąć towar który mi zalega na stanie i nie ma szans sprzedania się stacjonarnie. 😐

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ciobanksiegarnia Rozumiem. W takim razie przekażę tę sprawę do sprawdzenia przez odpowiedni zespół i wrócę do ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ciobanksiegarnia Sprawdziliśmy tę sytuację i Twoja deklaracja wysyłki w ciągu 48 godzin w ofertach kończy się takim samym przewidzianym czasem dostawy jak w ofertach z wysyłką natychmiast, ze względu na Twoje statystyki wysyłki.

Algorytm wyliczył, że paczki wysyłasz wcześniej niż zadeklarowane 48 godzin. Ważne jest, żeby deklarowany czas ustawiać zgodnie z rzeczywistą i aktualną wysyłką — nie zaniżać jej, ani nie zawyżać "na zapas". 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

To się nadaje do UOKiK! Nie tylko Allegro tak kantuje, bo taka wątpliwa przyjemność spotkała mnie w sklepie stacjonarnym handlującym przez Internet. Wieczorem zamawiam konkretne produkty w zdefiniowanym Bricomanie z obietnicą odbioru w ciągu kilku godzin. Jadę tam rano, a oni nic nie wiedzą i w dodatku nie mają jednej pozycji (błąd informatyczny!). Postraszywszy ich kontrolą zewnętrzną w odpowiedzi było 'to nie PRL, tu się szanuje sprzedawcę'. Być może ta pyskata paniusia już tam nie pracuje nie mniej jednak omijam już Bricomana szerokim łukiem.

oznacz moderatorów

Ciobanksiegarnia
#7 Wielbiciel#

Tyle tylko, że Allegro kantuje i kupujących i sprzedających. Zamów coś, ale kiedy przyjdzie - nie wiadomo. 

sprzedaj coś, ustaw parametry, ale Allegro i tak wie lepiej bo ma cudowny algorytm i zgarnij negatywa i milion wiadomości 

 

inna sprawa, że „super cena” też się wyświetla jak chce 😂

oznacz moderatorów

7razy77
#8 Zapaleniec#

Nie oszukujmy się, od lar wiemy, że allegro działa tylko na rzecz klienta. Od 2 lat walczyliśmy w naszym sklepie z informacją DOSTAWA JUTRO. Allegro tą informacją wymusza na nas, szybkie wysyłki. W ogóle po co deklarować w aukcji jakieś terminy dostarczenia. Mam nadzieję, że w końcu ktoś to przykróci, bo to jest żenada i działanie na szkodę sprzedającego, ale kogo w allegro obchodzi sprzedający

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@7razy77 podanie terminu dostawy wymusza np: ustawa konsumencka

pomijam fakt, że to co robi allegro nie spełnia zawartej w w/w ustawy definicji

 

bo wg allegro deklarowany czas wysyłki nie jest czasem rzeczywistym wysyłki

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Niestety i nas dopadła ta wątpliwa przyjemność.Nie mam ustawionej godziny granicznej.W panelu jakości obniżyli mi kiedyś poziom Do Poprawy,bo rzekomo wg nich wysyłałem późno paczki,co było niezgodne ze stanem faktycznym.Deklaracja wysyłka 24h.Jeśli ktoś kupił po południu,nie mogłem tej paczki nadać tego samego dnia,bo kurier odbiera paczki o 13stej.Tzn paczkę nadałem,ale była zeskanowana i tak następnego dnia.Była wysyłka w 24h?,była,a poziom obniżyli.

Postanowiłem to poprawić i paczki kupione do południa na siłę wysłać przed 13stą.Poziom jakości owszem podstoczył,ale teraz napis dostawa jutro wyświetla mi się nawet o 14,czy 15stej

To jest chore,bo kurier już dawno w naszym rejonie był i tych paczek mi dzisiaj nie odbierze

Dostawa jutro,ładnie to wygląda,ale na miłośc boską,to jakaś patologia.Jak można komuś wyświetlać taki napis w godzinach popołudniowych,jak za kurierem mogę tylko wiatr powąchać

Przez pewien okres,ten napis wyświetlał mi się do około południa,ok,dla zadowolenia allegro goniłem,żeby przed przyjazdem kuriera o 13 nadać te paczki

Ale teraz wyświetlają mi to nawet o 15stej.Tylko czekać aż jakiś klient się wq że nie dostał na następny dzień paczki i poleci negami,co przy mojej ilości komentarzy skończy się zabraniem smarta i o sprzedaży mogę zapomnieć

Żeby tego uniknąć,teraz będę musiał sukcesywnie po trochu opóźniać te wysyłki,żebym nie miał wieczorem przy ofertach napisu dostawa jutro

Tego chcecie? Tak ma działać ten wasz wspaniały algorytm?

Z resztą algorytm nie przyleciał z kosmosu,musiał go ktoś opracować,co z kosmosem ma tyle wspólnego,że jest kosmiczny

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Aaaa,jeszcze jedno.Żeby uniknąć wtopy z kupującym,ustawiłem godzinę graniczną zakupu do 12.00, żeby kupujący to widział,a ja wywiązał się z deklaracji.I co i nic.

Allegro nie chce wyświetlać mi tego,bo za mało paczek nadaję przed 13stą

Chore,chore,chore

oznacz moderatorów