anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie Stare jak świat : czy zdjęcia są częścią opisu?

pinsplash
#21 Demiurg#

Przeglądam oferty, widzę rzecz która mnie interesuje, miniaturka też ok, wchodzę w szczegóły i... opis że przedmiot tak by wyglądał gdyby... ale nie wygląda. Kupujesz to i to bez tego i tego.

Rozumiem że czasem miniaturka przedstawia zdjęcie od producenta ( kiedy np przedmiot jest zapakowany próżniowo itp. Ale tutaj opis jest SPRZECZNY ze zdjęciem. Sprzedający twierdzi że ważny jest opis ( który jest prawdziwy) a zdjęcie jest tylko poglądowe. I wg niego wszystko jest ok bo opis jest prawdziwy - i to on jest ważny a nie zdjęcie 🤔 Gdyby nie miniaturka to bym w ogóle na aukcję nie zajrzał.

Czytam opisy, przed zakupem, ale były tutaj wątki ze ktoś kliknął patrząc na zdjęcie i nie czytając opisu.

W zasadach dla zdjęć w galerii i opisie - podane są tylko szczegóły techniczne ( wymiary, tło itp) ale nie zasady integralności opisu..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  to tak jakbym wystawiła starą obskubaną książkę i dała zdjęcie nowej . Podejrzewam jednak, że wielu tak robi bo najczęściej zadawanym mi pytaniem jest czy to realne zdjęcie książki 🙂  Zdjęcie poglądowe ma sens jak produkt w żaden sposób nie odbiega od tego zdjęcia.  Tym bardziej że kupujący są z czytaniem opisów na bakier . Kiedyś miałam taką sytuację, że wstawiłam omyłkowo nie to zdjęcie a opis i tytuł aukcji był zupełnie nie pasujący do foty. Kobieta kupiła sugerując się tylko i wyłącznie zdjęciem i musiałam potem to odkręcać. Do dzisiaj nie wiem jak ona szukała tej książki skoro tytuł był kompletnie nie związany z tym co na focie 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Racyję masz, oraz ode mnie 🌻. I oboje wiemy, ze tak jest. Ale nie wiem jak to jest w regulaminie allegro...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  w regulaminie to znalazłam tylko takie cuś :

Sprzedający zobowiązany jest przedstawić Towar na co najmniej jednym zdjęciu (miniaturce) umieszczonym na serwerze należącym do Allegro.pl. Zdjęcie to musi spełniać poniższe wymagania:

  1. Prezentacja Towaru na zdjęciu musi mieć taką formę i postać, aby nie budziła wątpliwości, co do faktycznego i rzeczywistego przedmiotu sprzedaży, w ramach danej Oferty.

Ale jest ciekawy artykuł tutaj :

https://bezprawnik.pl/zdjecie-produktu-nie-moze-odbiegac-od-jego-rzeczywistego-wygladu/

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg 

Naprawdę wierzysz, że on przed założeniem wątku tego nie czytał? Come on, prawie 19 lat na Allegro, parę lat gwiazdorzenia w Cafe Pomoc i nagle zapomniał, jak się robi opisy ofert?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:79179573 a nawet jak czytał to z czym masz problem? Może jest ktoś kto nie czytał .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg 

Problem? Nie mam żadnego. Nawet dobra ta zarzutka. Może ktoś się złapie.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Tak wiem, ale tu nie ma nic o integralności. Mowa np o "faktycznego i rzeczywistego przedmiotu sprzedaży"  ale czy to też oznacza jego stan?. Ten wątek powstał bardziej dla Admiralicji do analizy jako sugestia uporządkowania tego...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Dobra już siedzę cicho .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ani mi się waż ! "Waż" to od wagi czy ważki ?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów