anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Inne przedmioty sprzedającego" - dlaczego nie ma wszystkich propozycji ofert?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

To jakaś epidemia czy co?

Wchodzę w swoją świeżo (kilka dni temu) wystawioną ofertę i w polu "inne przedmioty sprzedającego" widzę JEDNĄ inną książkę.

A powinno być dwadzieścia, jak u wszystkich pozostałych sprzedających.

W dawniej wystawionych ofertach mam po 15 - też za mało! Mali i duzi sprzedawcy, firmy i prywatni, z asortymentem takim czy innym - wszyscy mają po 20. A ja jedną, na dodatek wszędzie tę samą.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   - czy pole "Inne przedmioty sprzedającego" to kolejne miejsce, w które można mnie kopnąć? Czy muszę się zasłużyć, żeby mi się wyświetlało poprawnie? Bo w błąd techniczny jakoś nie wierzę...

Liczę na rzeczową odpowiedź.

Jeśli jakiś algorytm kopie mnie w tyłek, mam chyba prawo wiedzieć, co to za algorytm i dlaczego mam po nim siniaki na zadzie.

PS. Z wyświetlaniem "inni klienci oglądali również" - CZYLI REKLAMĄ KONKURENCJI W MOICH OFERTACH - nie ma żadnego problemu. Wszędzie po 20...

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Poproszę o numer oferty i zrzuty przedstawiające tę sytuację, zweryfikuję to, ale zwróć proszę uwagę, że "inne przedmioty Sprzedającego" dotyczą tej samej kategorii, w której oferty są wystawione. Przykładowo dla oferty numer 10741855979 to pole wygląda następująco: 

_HolaOla__0-1631630530268.png

 

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

A i tak jest 15, nie 20.

Tu nowsze oferty (kilka z setki, w których jest to samo):

11146369775

11146389147

11146504813

11146506959

W każdej po jednej w "inne przedmioty". Ciasteczka czyściłam, jakby coś.

Tylko w 11112512443 cudem pojawiło się AŻ osiem.

I screen:

2021_09_14_Inne_Przedmioty_01.png

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Też to wychwyciłem. Po wejściu w pierwszą ofertę z listy: książki z dołu to inne kategorie (niezależne od książki sprawdzanej). Zerknąłem u pierwszego lepszego innego sprzedawcy - po 20 ofert.

Chyba jesteś na cenzurowanym ;]

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  

To chyba zależy kto patrzy 🤣 Ja do oferty numer 11146369775 widzę 23 książki .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Kama, jak ja się cieszę, że Cię widzę!

Normalnie 😘 - bez podtekstów, rzecz jasna 😁

Ale tak na poważnie: czy jesteś pewna, że te 23 oferty (faktycznie dwadzieścia, bo się kulawo przewija w prawo) widziałaś w oknie "inne przedmioty sprzedającego"?

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  A jak ja się cieszę, że Ciebie widzę 😊

Masz rację, widzę w innym okienku 🤣 Ten upał chyba winny. W tym właściwym widzę jak Ty i @cookie000  jedną. Sprawdziłam też u siebie i widzę cały rząd.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg 

Analogicznie u mnie ... jedna 🤔

Edit: chyba trzeba więcej pić ;]

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Tyle, żeby się z jednej zrobiło dwadzieścia? O jeju...

Tyle to nawet sławny ostatnio świdnicki prokurator chyba nie wypił🤣

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

W Twoje aukcje patrzę na trzeźwo, a jak patrzę na te od Kamy, to od razu mi promile do 20 skaczą ;]

A na cenzurowanym są zawsze pyskaci 😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Całkiem możliwe z tymi pyskatymi. Ale każdy medal ma dwie strony: teraz nawet gdybym chciała grzecznie usiąść na tyłku, to nie mogę. Mam siniaki, bo algorytm mi nakopał🤣

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Ja mojemu przełożonemu pyskowałem - źle. Przestałem i zdałem się na jego "kompetencję" - też mu nie pasuje, bo mam zgłaszać ;]

A tak już bardziej merytorycznie: ja tam mało korzystam z tego paska, o którym tutaj mowa. Chyba że od razu coś się rzuci w oczy ciekawego, ale faktycznie mieć pusty baner reklamowy - słabo.

Nie stoi chyba za tym żadne nowe kryterium jakości sprzedaży, ale po tym co da się zaobserwować na allegro, to tu już nic nie jest pewne. Najciekawsze jest to, że to właśnie Tobie zdarzają się takie akcje (tak jak z tym sortowaniem "po cenach") itd. Coś jest na rzeczy ;]

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

To sortowanie "po cenach" zdarzało się, podejrzewam, nie tylko mnie, ale wszystkim, którym się chciało przebić do końca przez trzy strony (czyli 180) ofert.

A najgorsze, że dalej się zdarza. Pierwszy i drugi sort, jak u Napoleona z Żoliborza.

Najzabawniejsze, że ja wtedy byłam niemal zawsze tym lepszym sortem, a i tak byłam wkurzona. Dziwnie, nie?🤔

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Po prostu patrzysz dalej niż czubek własnego nosa. Jak grać w grę, to na równych i jasnych zasadach dla wszystkich ;]

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Można też patrzeć tylko na to, która małpa na której gałęzi siedzi. Od tego pochodzą ludzkie "cywilizowane" pojęcia z zakresu socjologii: wysoka i niska pozycja społeczna. Od względnej wysokości gałęzi. A dokładniej od tego, kto komu może narobić na głowę...

Mój profesor (prawdziwy, zwyczajny) od socjologii dostał regularnego napadu szału, jak to dawno temu usłyszał na wykładzie😆

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Z całego serca przepraszam, że musiałaś czekać na moją odpowiedź, ale musiałam dokładnie skonsultować opisaną przez Ciebie kwestię.

Propozycje, które wyświetlają się w systemie rekomendacji nad opisem oferty, wybierane są na podstawie algorytmu. Na jego podstawie nie wyświetlamy w tym miejscu wszystkich Twoich ofert, tylko te rekomendowane. Niestety nie mogę Ci zdradzić szczegółowych zasad działania tego algorytmu, bo jako serwis nie udostępniamy takich informacji. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Jeszcze wczoraj mi pasowało, a dzisiaj kliknąłem w inne oferty, no i pasuje mi trochę mniej. W każdym razie wychwyciłem inne prawidłowości:

- jak są oferty KT i są gratisy do niej - wyświetlają się gratisy

- jak są oferty KT i nie ma gratisów - to jest po 20 ofert innych (patrz Kama)

- jak są licytacje, to wyświetla się jeden przedmiot "inny" ; tą teorię zburzyła mi ta książka

@_HolaOla_ 

Ja to zaczynam mieć obawy, że @Kasiulki2 to jakiś szpieg (jakaś szpiegówa 🤗) obcego wywiadu, bo wszystko tajne się robi. Patrząc na te zagraniczne książki ... ;]

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Tak jak pisałam wcześniej, nawet gdybym bardzo chciała, niestety nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć jak działa ten algorytm. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Tak sobie dzisiaj pomyślałem: skoro ta zagadka ma pozostać nierozwikłana, to mam takie pytanie.

Jeśli sprzedający w ofercie ma te swoje miejsce reklamowe, to czy jest gdzieś ujęte w pomocy/regulaminie w jakich okolicznościach ilość ofert jest obcięta ? Jeśli wszyscy mają taki sam pasek, jest on bezpłatny, to chyba to powinno być w miarę jasne, no nie ? ;]

Ja bym jeszcze zrozumiał, gdyby algorytm był wrażliwy na jakieś słowa, więc w ramach ostrożności nie promował przypadkiem czegoś. Wpisałem więc pierwsze słowa, jakie przyszły mi na myśl. Pierwsze: pudło. Drugie: trafione. To był ... Kto zgadnie ?

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

To drugie słowo jakie wpisałem to "Hitler". Wpisałem na allegro (ogólnie) i patrzę, a tam nawet oferta sponsorowana jest. Wchodzę do niej i patrzę w inne przedmioty - Hitlerów jeszcze więcej. Masz tam w swoich książkach kogoś gorszego niż Stalin i Hitler wziętych do kupy ? 😁

oznacz moderatorów