anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różnica w przewidywanym czasie dostawy

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, chciałbym dopytać skąd bierze się różnica w przewidywanym czasie dostawy. Mam ustawiony czas wysyłki jeden dzień, czas na wysłanie zamówień mam do jutra do końca dnia, a pokazuje różne przewidywane czasy dostawy.

Chodzi o zamówienia złożone dziś, jednak często występują podobne sytuacje i zastanawiam się skąd to się bierze. Jak wyślę towar zgodnie z deklaracją czyli jutro,  w paczkomacie będzie w sobotę a klientom pokazuje przewidywaną dostawę na wtorek (a we wtorek to już dawno paczki nie będzie w paczkomacie).

Zamówienia z dziś gdzie widać tę różnicę: 06699b90-c121-11ee-82b6-0dca6ed520a7, d856ee30-c10f-11ee-82b6-0dca6ed520a7.

Bardzo proszę o informację.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

możemy też to porównać z zamówieniem nr: fad9e9d0-c100-11ee-adbb-33fffbf3b2ed

 
Tutaj czas na wysłanie mam również do końca jutrzejszego dnia a pokazuje przewidywany czas dostawy na sobotę.
 
Czyli mamy 3 zamówienia z czasem na wysłanie do jutra do końca dnia (czyli wszystkie będą wysłane jutro) i mamy 3 różne przewidywane czasy dostawy... Wszystkie zamówienia z dostawą do paczkomatu. 
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@GasparPL Nieważne jak Ty ustawisz czas dostawy > najważniejszy jest "algorytm Allegro"😂 i "dane historyczne"🤣

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@GasparPL Przewidywany czas dostawy jest obliczany przez system na podstawie historycznych wysyłek oraz dostaw. Jeśli masz czas na nadanie przesyłki do końca następnego dnia, a mimo to nadajesz je szybciej, jak w przypadku tego zamówienia fad9e9d0-c100-11ee-adbb-33fffbf3b2ed to pokażemy szybszy czas. Nie bierzemy pod uwagę Twojej deklaracji wysyłki, a faktyczny czas wysyłki. Jest informacja o dostawie w sobotę, bo nadajesz je szybciej. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Rozumiem i zgadzam się z tym. Jednak nie odpowiedziała mi Pani na pytanie skąd są te różnice? Uważam że przy wszystkich zamówieniach moich zamówieniach z dzisiaj do paczkomatu powinno pokazywać przewidywany czas na sobotę. 

A w tych 3 zamówieniach pokazuje przy każdym inny przewidywany czas dostawy ( mimo że też przy nich pokazuje że mam czas na ich wysłanie do jutra do 23.59).

Chciałbym się dowiedzieć z czego wynikają różnice w przewidywanym czasie dostawy. Oto zapytałem w tym wątku, jednak moje pytanie zostało pominięte. Proszę o informacje i wyjaśnienie. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@GasparPL Przewidywany czas dostawy jest obliczany per oferta, czyli dla każdej z ofert z osobna. Jak już wspomniałam, Twoja deklaracja wysyłki nie jest dla nas kluczowa, ponieważ sprawdzamy, w jakim czasie faktycznie nadajesz przesyłki.

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@w_kiwi A nie proście było by zlikwidować ten "pseudo algorytm", a "dane historyczne" przenieść do archiwum > niech to sprzedawca deklaruje czas wysyłki > wysyła wcześniej to chwała mu za to > a tak to te wasze "wróżenie z fusów" tylko wprowadza bałagan i scysje z kupującymi

Ja doskonale wiem, że Tobie nie wolno przyznać, iż "algorytm" jest wart funta kłaków > gdybyście go zlikwidowali to nikt by po nim nie płakał > a może były by łzy ale radości > prawdopodobnie 99% sprzedawców przyzna mi rację.

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

To dziwne co Pani pisze. Wczoraj rozpoczynając ten wątek przy wszystkich aukcjach miałem przewidywany czas dostawy we wtorek. Więc argument że każda oferta może mieć inny przewidywany czas dostawy mnie nie przekonuje, byłoby tak cały czas a nie tylko od czasu do czasu… 

Mam wrażenie że sami nie umiecie wytłumaczyć skąd to się bierze… zadaje pytanie, tracę czas a i tak pozostaje bez odpowiedzi.. 

Dzisiaj przy ogłoszeniach pokazuje też przewidywana dostawę na wtorek, czyli to co wysyłam dzisiaj i to co wyślę w poniedziałek ma taki sam przewidywany czas dostawy. Przy wszystkich ofertach pokazuje wtorek (wiec argument ze każda oferta może mieć inny czas przewidywanej dostawy nie ma tu sensu). 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@GasparPL odnajdź sobie na forum wątek sprzed swiąt jak allegro załatwiło sprzedawców zmianą czasu wysylki na sprzed świąt na po tam masz dokładnie opisane wytyczne allegro odnośnie jak zmienia się przewidziana dostawa w tym zwalonym algorytmie

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ja kiedyś jako kupująca miałam czas dostawy różniący się o 2 dni między tym co pokazywało w ofercie, a tym co pokazywało w informacjach pozakupowych. W ofercie było 2 dni dłużej na zielono sugerowane... Wyświetla co chce, jak chce i nie przyjmują nic do wiadomości, bo cudny algorytm...

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

no i standardowo wszystkiego się dowiedziałem..  

Skoro wy tego nie ogarniacie jako pracownicy Allegro, to jak my mamy to zrozumieć?... 

Proste pytanie skąd wynika różnica, a jednak odpowiedzi brak... 

Standardowo odpowiadacie tak żeby nie odpowiedzieć. 

oznacz moderatorów