anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenia allegro UPS- opłaty dodatkowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
BMP_Online
#8 Zapaleniec#

Witam, dziś tj. 23.02.2023 w rozliczeniach allegro pojawiły mi się opłaty dodatkowe UPS.


3 z kodem UPS_N25_DOPLATA510
2 z kodem UPS_N1_POBRANIE

i wszystko ok, rozumiem za co, problem jednak tkwi w tym że te 5 paczek było wysłanych w marcu 2022 roku.

Czy to normalne że dopiero po roku naliczone zostały opłaty dodatkowe? czy lepiej to gdzieś zgłosić?   

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
OtoLampy
#8 Zapaleniec#

Witam, dziś dostałam maila z taka informacją. Że będą doliczane z marca 2022...

oznacz moderatorów
BMP_Online
#8 Zapaleniec#

Ok, właśnie dostałem maila od allegro:
"

W ciągu kilku najbliższych dni w zakładce Rozliczenia z Allegro znajdziesz wszystkie zaległe opłaty. Powinniśmy naliczyć je w marcu 2022, ale z uwagi na opóźnienie po stronie przewoźnika, zrobimy to dopiero teraz.

Czego dotyczą opłaty

Są to standardowe opłaty za Twoje przesyłki i inne usługi – na przykład dopłata do przesyłek nietypowych czy zwrot paczki do sprzedającego. Naliczamy je zgodnie z regulaminem .

Przepraszamy za niedogodności!

Pozdrawiamy
Zespół Allegro"

Temat do zamknięcia 

oznacz moderatorów
OtoLampy
#8 Zapaleniec#

Jest to bardzo dziwna sprawa.

oznacz moderatorów
SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Jak to mawia jest Pan to jest ku** dramat. Dopłaty z przed prawie roku!!! Ja już wywaliłem UPS z aukcji swoich, dałem DPD, mają większy gabaryt do 10kg na smart. A te dopłaty to jest skur*** ja muszę każdą weryfikować bo potrafią mi paczkę o wielkości cegły i wadze 3 tabliczek czekolady dać dopłatę 30kg. Jest to bezczelne oszustwo!

oznacz moderatorów
metalorium
#2 Obserwator#

Bezczelnosć Allegro nie zna granic! Po roku obciążają nas jakimiś kolejnymi dopłatami! Po roku!!! Brakuje wam kasy? Obroty spadają, więc trzeba gdzieś szukać zysku? Czemu znowu naszym kosztem? Dla mnie to jest zwykłe złodziejstwo! W rozliczeniu pojawia się dodatkowa pozycja, żadnego wyszczególnienia czego ta dopłata dotyczy, żadnej możliwości weryfikacji, jednym słowem - Allegro skasuje każdego sprzedawcę kilkanaście złotych, w skali całego Allegro to będzie kilka milionów, nic nikt nie zrobi, a Allegro będzie miało dodatkowy zysk! Tak się robi interesy, jak się ma monopol. Chyba się uczą od Obajtka i jemu podobnych!

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Jeśli zobowiązania handlarzy wobec dostawców zostały uregulowanie po roku czasu, to Allegro powinno doliczyć im jeszcze odsetki karne

Mam nadzieję, że tak się stanie.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
Common-Rail
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Dostaliśmy informację

"W ciągu kilku najbliższych dni w zakładce Rozliczenia z Allegro  znajdziesz wszystkie zaległe opłaty. Powinniśmy naliczyć je w marcu 2022, ale z uwagi na opóźnienie po stronie przewoźnika, zrobimy to dopiero teraz."

Otrzymaliśmy wysokość dopłat za jedną paczkę 19.99

Zamówienia zostały zrealizowane 03.2022 więc obowiązywał całkowicie inny cennik opłat.
Nowe opłaty zostały wprowadzone dopiero od 08.2022., tak więc rozliczenie powinno być wedle starych cenników, nie rozumiemy dlaczego Allegro sobie liczy opłaty po swoim nowym cenniku, gdyby nagle dziś sobie zmienili cennik i przesyłka kosztowałaby 40zł to też byśmy musieli dopłacać tyle, do przesyłek które zostały wysłane rok temu?

oznacz moderatorów