anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ryczałt a koszty wysyłki

funforkids
#7 Wielbiciel#

witam, jak rozliczać koszt wysyłki będąc ryczałtowcem?, według informacji koszt nie wlicza się bezpośrednio jeśli to co wpłaca kupujący w 100% jest wydawane na wysyłkę, według wyroków sądów kosztów tych nie wlicza się w ryczałt (chodzi głównie o to żeby nie dobić z obrotami do 200 000 żeby nie wejść w VAT) -cytaj poniżej

-----------------

Mając na względzie powyższe należy stwierdzić, że jeżeli w regulaminie prowadzonej sprzedaży (wysyłkowej) towarów zostanie wyraźnie zastrzeżone, że kupujący automatycznie udziela podatnikowi pełnomocnictwa na jednorazowe zawarcie umowy, z firmą realizującą odpłatną dostawę zamówionych towarów, na nadanie przesyłki w imieniu i na rzecz kupującego, to - w zakresie otrzymanych od kupującego kwot, stanowiących rzeczywiście poniesione koszty przesyłki towarów - nie powstanie u przedsiębiorcy przychód podatkowy, w rozumieniu cytowanych powyżej przepisów.

-----------------

w sklepie internetowym można w to w pełni legalnie zrobić w regulaminie, jak wygląda sprawa na allegro?

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

funforkids
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@funforkids nic nowego, jeśli masz interpretację swojej Izby Skarbowej to możesz tak działać, ale to, że w Katowicach stwierdzili, że jest to zgodne z prawem, nie oznacza, że w innym miejscu stwierdzą to samo. to są uroki naszego prawa i kraju w jakim żyjemy. Nigdy nie masz pewności jak przepisy będą zinterpretowane. Ja bym wystapił o interpretację do swojego US i na podstawie ich odpowiedzi odpowiednio działał 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@funforkids papier to papier mikeza ma rację , ale działalność prowadzisz ty . Zbierasz śmietankę , ale ponosisz również konsekwencje .

oznacz moderatorów

funforkids
#7 Wielbiciel#

no dobrze tylko w takim razie wracam do początku gdzie zadałem pytanie - dostane interpretacje że tak mogę robić ale allegro powie że tak nie mogę robić i co dalej ?

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ale dlaczego allegro ma się w to mieszać w ogóle? Nie kumam. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@funforkids  co ma do tego allegro, przecież oni nie będą rozliczać za Ciebie podatku i Pita wypełniać. Ty robisz jak chcesz, ale bierzesz też za to odpowiedzialność. Nawet jakby wszyscy na tym forum powiedzieli, że rób tak i tak, to nie oznacza, że Twój US się z tym zgodzi.

Oczywiście jeśli masz na potwierdzenie swojej tezy wyroki sądowe, czy jakieś inne interpretacje to super. Wysoce prawdopodobne, że jak sprawa trafiłaby do sądu pewno byś wygrał, ale podejrzewam, że Twoja firma już by nie doczekała tego, bo ciągłe kontrole skarbowe dawno by ją dobiły.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 @funforkids poszukujesz kozła ofiarnego ?ani mikeza 

ani allegro i nikt z tutaj obecnych nie weżmie odpowiedzialności za Twoje poczynania . Za rączkę prowadzić Cię nikt nie będzie . 

oznacz moderatorów

funforkids
#7 Wielbiciel#

super, nie czekam żeby mnie ktoś prowadził za rączkę, zapytałem się grzecznie o to jak to zrobić żeby było dobrze, w sklepie mogę mieć informacje że koszty przerzucam na kupującego  , wtedy nie rozliczam kosztów wysyłki i nie dobijam szybciej do granicy 200 000 PLN, tutaj na allegro tego nie mogę zrobić i wychodzi na to że muszę rozliczać wysyłkę, zanim ktoś się wypowie proszę przeczytać ze zrozumieniem o co się pytałem

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

funforkids zrozum jedno . Nikt tu z obecnych nie jest upoważniony do interpretacji prawa podatkowego i nie możesz od nas oczekiwać jednoznacznej odpowiedzi . Tylko odpowiedźć własciwego organu jakim jest Naczelnik US utwierdzi Cię w przekonaniu ,że postepujesz prawidlowo .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@funforkids Przecież my też grzecznie odpowiadamy 😊

Mam wrażenie, że to Ty nie rozumiesz o czym do Ciebie piszemy.  Możemy przerzucać się tutaj wyrokami a one jak widzisz wzajemnie się wykluczają.  Wnioski wyciągnąć musisz sam.

Według mojej wiedzy w sklepie też nie możesz umieszczać takiego zapisu bo jak ktoś zgłosi to do UOKiK to żaden wyrok znaleziony w internecie nie pomoże.

https://klauzuleniedozwolone.pl/dlaczego-udzielenie-pelnomocnictwa-w-regulaminie-moze-byc-uznane-za-...

_____________
Kama
oznacz moderatorów