anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rynek czeski

starlash
#7 Wielbiciel#

Hej 

Czy udało wam się coś sprzedać na rynku czeskim ? 

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Halfrunt
#18 Luminarz#

😃🤣😂🤣

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ktoś już pisał że coś sprzedał ale nie wiem czy to prawda czy jakiś mit.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja coś sprzedałem, ale zastanawiam się nad wyłaczeniem tam ofert. Moim zdaniem będzie z tego więcej szkód niż pożytku. Wystarczy policzyć problemy przy rozliczeniach podatku/vat oraz kursów walutowych. Już kilka postów było na ten temat, a allegro ma na to wywalone, bo w końcu to nie oni będą świecić oczami przed US, tylko sprzedawcy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dla mnie to jest też tak mało jasne że nawet nie mam zamiaru w swoich kategoriach tego udostępniać .Do tej pory mam ustawioną wysyłkę do Czech (umowa własna) ale już chyba kilka lat nikt z tamtych stron nic nie kupował . Szkoda zachodu na ewentualnych pojedynczych klientów.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Cóż to za defetyzm wśród sprzedających i co na to specyalisty z Allegro?  To przecież dzięki nim sprzedajecie więcej, a przynajmniej tak winika z ostatniego maila od Allegro, które to pod płaszczykiem upraszczania cennika obnażyło aż trzy podwyżki.!

oznacz moderatorów

arcadegame__pl
#2 Obserwator#

Tak, sprzedałem. Dziś postanowiłem opłacić prowizję dla allegro i.... się przeraziłem. Nie doczytałem że pobiera aż 20% prowizji! Dobrze, że tylko dwie sztuki się sprzedały.

Zastanawiam się nad wyłączeniem allegro.cz.

Obecnie szybko wszedłem i podniosłem ceny na CZ, masakra!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak tak ma wyglądać radość ze sprzedawania na zagranicznych rynkach to ja dziękuję .

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Myśmy podziękowali niedawno po pierwszej transakcji, gdzie przyszła kaska w CZK a nie w PLN i nie wiadomo jak to teraz rozliczyć. Allegro nie pomaga w kwestiach rozliczeń, tłumaczą, że są tylko pośrednikiem w transakcji i to my sprzedawcy mamy sobie wiedzieć jak sprzedawać i wystawiać paragony/faktury w takich okolicznościach.

Niestety za dużo jest niejasności jak vat naliczać, po czesku czy po polsku 😉

Dodatkowo jest TOTALNIE nieatrakcyjny przelicznik zastosowany przez allegro i tracimy zawsze kilka-kilkanaście procent na przeliczeniu ceny (automatycznie). Oczywiście można pewnie ustalić sobie samemu ceny w CZK, ale weź tu kontroluj 4500 ofert...

 

Dla mnie allegro.cz to niewypał.

Czego brakuje:

1. Webinaru wspomagającego sposób rozliczeń (wystawianie paragonów, faktur itp, dla różnych opcji, pewnie nie będzie tego dużo.

2. Możliwości skorzystania z KORZYSTNEGO dla nas przeliczenia waluty.

3. Obniżenia prowizji chociaż na start.

 

To tylko tak na szybko wymyśliłem, pewnie znalazłoby się więcej punktów.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Tak. Dwie transakcje w zeszłym tygodniu.

Jedna DHL. Zgłoszona do odbioru kurierskiego 18 maja. Kurier odebrał dziś 22 maja.

Czech pewnie już osiwiał. Na kursie strata zapewne kilka procent wartości. Dojdą opłaty ukryte do Allegro i pośrednika DHL to się okaże, że będzie jak w mordę 50% od transakcji za 1000 PLN.

Tu paragon i wystawiliśmy w złotówkach. Czecha pewnie szlag trafi i wystawi negatywa, gdy odbierze paczkę po 14 dniach ,,,, może szybciej.

 

Druga opłacona z góry. Tez paragon po polsku i w PLN. Czekamy na negatyw.

Paczka do ich paczkomatu, zrzucona u nas na Poczta Polska. Nadal w Polsce. To już kilka dni.

 

Strach gdy Czech kupi na fakturę !! Nikt k...nic nie wie !

 

Ludzie wyłączają tę opcję w sprzedaży. My czekamy do pierwszej wpadki i konfliktu.

oznacz moderatorów

czescidacia_pl
#7 Wielbiciel#

Tak, na allergo.cz 5 przedmiotów, jednak klienci z Czech dalej korzystają z allegro.pl i tam również zamawiają.
Niestety przelicznik walutowy powoduje stratę na wartości jednak wystarczy sobie to odpowiednio skalkulować. Najważniejsze to pilnować księgowości, czyli 10 tys. euro przy sprzedaży na rynki zagraniczne.

oznacz moderatorów

Aleja-Gier
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałam jedną sztukę i na tym koniec. Nie dość, że strata kilka złotych to jeszcze wypłata z payu wisi nie wiadomo gdzie od 15.05. Allegro sugeruje kontakt z bankiem a bank z allegro. A ja od ponad tygodnia bez wpłaty.

 

oznacz moderatorów