anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rzekome powiązania z kontem na którym kiedyś pracowałem a obecna blokada

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

Witam

Moje konto firmowe zostało jakiś czas temu zawieszone, support Allegro poinformował mnie, że odwiesi mi je kiedy zakończę wszystkie dyskusje na swoim koncie, tak zrobiłem. Informując o tym Allegro, support stwierdził że następnie musze uregulować wszystkie rachunki na wszystkich możliwych kontach prywatnych (jakieś drobne kwoty po 8-10zł) zrozumiałe, bez problemu to zrobiłem. 

Natomiast problem pojawia się dopiero w momencie w którym Allegro twierdzi że jestem powiązany z kontem Firmy dla której w przeszłości pracowałem jako Freelancer (prowadziłem tam kampanie marketingowe) konto oczywiście było na firmę zza granicy, zero powiązań w KRS, dosłownie nigdzie, byłem zatrudniony na umowę zlecenie. Firma ma zapewne jakieś nie zamknięte sprawy. Od wielu lat nie mam dostępu do tego konta, a firmy już dawno nie ma w Polsce 🙂 Gdzie jest mój błąd za który ponoszę teraz konsekwencje? że wybrałem firmę dla której pracowałem, która nie skończyła swoich tematów na tej platformie? Czy to jest okej? Allegro twierdzi, że nie może mi powiedzieć w jaki sposób jest powiązana moja osoba z tamtą firmą i podtrzymuje że musze się tam zalogować i stamtąd skontaktować z nimi w celu odblokowania konta obecnej spółki, to jakiś absurd.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

LEW433
#21 Demiurg#

Znaleźli bo nie chcą Ci odblokować i możliwe że nie odblokują, dużo jest takich sytuacji, Załóżmy- jakby Ci na początku napisali o tym powiązaniu ? spłaciłbyś i dogadał z kupującymi?🤔

oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

Ale co spłacił i z kim się dogadał? Tam gdzie coś wisiało na prywatnych kontach to od razu uregulowałem, tylko czemu mam odpowiadać za konto jakiejś firmy w której pracowałem? Nigdzie tam nie widnieje 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@AQUAVIEPL 

Dział Bezpieczeństwa Transakcji, w skrócie DBT to bardzo dziwny twór. Potrafią zablokować konto za bardzo wiele różnych dziwnych przewinień. Pytasz,

"tylko czemu mam odpowiadać za konto jakiejś firmy"

bo DBT tak chce. Dla Ciebie to niedopuszczalne, co jest całkowicie zrozumiale.

Dla stałych użytkowników tego forum, decyzja DBT całkowicie normalna. Przerobiliśmy już w tysiącach takie tematy.

 

oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

I co w takim wypadku zrobić? Jest jakaś opcja?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Rozwiązać temat na koncie podanym przez DB lub ewentualnie spróbować podjąć kroki prawne wobec allegro. 
To są w sumie dwie jedyne opcje i żadna nie wróży sukcesu 😐

oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

Tylko że to jest jakaś firma z Anglii która próbowała swoich sił na polskim rynku przez kilka miesięcy i się zawinęli, znam ich z upworka bo potrzebowali kogoś do obsługi, jak odchodziłem to wszystko było ok. Nawet nie mam kontaktu do nich a dostępu do konta to już pewnie z 2 lata 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Raczej cud.

oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AQUAVIEPL przykro mi, ale nic nie możemy poradzić. Decyzję w tej sprawie może podjąć jedynie Dział bezpieczeństwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL a jak współpracowałeś z nimi to byłeś uprawniony jako pracownik, czy dali Ci hasło i login do głównego ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

dali dostęp do głównego, rozumiem ze tutaj jest pies pogrzebany?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL to masz przechlapane, jesteś jako wspólnik problemów jakie narobili 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

a w jaki sposób Allegro wie że to ja się logowałem z głównego? IP? już abstrahując od problemu @kostas11 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL jak byś miał uprawnia logował byś się swoim kontem, a tak w systemie mają ip że logowałeś się na tamto konto a teraz masz nowe i dalej się logujesz, nic nie wykombinujesz, jak nie wytłumaczysz jakość tego to masz pozamiatane 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 @AQUAVIEPL przecież to jest tak głupie że aż niewiarygodne... w pracy 1 obsługa klienta allegro zaloguje się z firmowego wifi na swoje konto allegro i potem zmienię pracę na podobną w 2 firmie i tam się zaloguje swoim prywatnym kontem i nagle po 2 latach allegro wyskakuje jak diabeł i wali bany za przewiny firmy 1 osobie prywatnej i firmie 2 z tlumaczeniem bo są powiązane... jakby z tym do sądu poszedł to na kopach by odblokowywali a na miejacu sędziego przyklepałbym im karę pieniężną za każdy dzień zwłoki 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael 


jakby z tym do sądu poszedł to na kopach by odblokowywali a na miejacu sędziego przyklepałbym im karę pieniężną za każdy dzień zwłoki 

I co z tego, tyle wątków o blokadach, tyle straszenia i nikt nie wygrał i się pochwalił wyrokiem a w każdym poście jak wypwiadały się dziewczyny wychodziło że autorzy połowy nie piszą 😞

Po drugie nie wierzę że za jedne logowanie się na wifi w firmie, blokują konto, na bank mają więcej powiązań a jak wiemy w necie zawsze zostają ślady nie problem wielu z nas namierzyć czy powiązać itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL zgłaszaj po wszystkich instytucjach łamanie prawa przez allegro, pisz do mediów

żaden pkt regulaminu serwisu nie mówi o odpowiedzialności zbiorowej pracowników firm współpracujących z allegro,

żaden pkt regulaminu serwisu nie mówi o agregacji danych osobowych do wykorzystania w celu pseudo ochrony serwisu - zachodzi podejrzenie nieuprawnionego gromadzenia danych

serwis przeprowadza częste weryfikacje kont, gdzie podaje się tzw beneficjenta rzeczywistego jako osoby odpowiedzialnej za działania firmy

 

czy jak ktoś twierdzi, że allegro go okradło to winna jest np: @la_nika ? - zgodnie z logiką podaną powyżej tak.

Utrudnianie dostępu do rynku jest przestępstwem, nie sprzedawanie usług wybranym osobom jest wykroczeniem

 

Generalnie @AQUAVIEPL musisz podejść do tematu poważnie i przez adwokata odpowiednie podjąć działania, to forum jest ostatnim miejscem, gdzie uzyskasz pomoc

 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 

Art.  6.  [Onus probandi]

Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.

pozwolę sobie wkleić -
to allegro ma udowodnić użytkownikowi bezwzględnie, że złamał regulamin / prawo etc a nie użytkownik ma udowodnić allegro że nie jest wielbłądem
allegro ogranicza mu np jego prawa konsumenckie i dostęp do rynku

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 ale co to ma do rzeczy dla allegro powinno wystarczyć wypowiedzenie umowy albo świadectwo pracy że już tam nie pracuje i tyle ma nie za swoją działalność odpowiadać i dostawać po tyłku z jakiej racji?

oznacz moderatorów