anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rzekome powiązania z kontem na którym kiedyś pracowałem a obecna blokada

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

Witam

Moje konto firmowe zostało jakiś czas temu zawieszone, support Allegro poinformował mnie, że odwiesi mi je kiedy zakończę wszystkie dyskusje na swoim koncie, tak zrobiłem. Informując o tym Allegro, support stwierdził że następnie musze uregulować wszystkie rachunki na wszystkich możliwych kontach prywatnych (jakieś drobne kwoty po 8-10zł) zrozumiałe, bez problemu to zrobiłem. 

Natomiast problem pojawia się dopiero w momencie w którym Allegro twierdzi że jestem powiązany z kontem Firmy dla której w przeszłości pracowałem jako Freelancer (prowadziłem tam kampanie marketingowe) konto oczywiście było na firmę zza granicy, zero powiązań w KRS, dosłownie nigdzie, byłem zatrudniony na umowę zlecenie. Firma ma zapewne jakieś nie zamknięte sprawy. Od wielu lat nie mam dostępu do tego konta, a firmy już dawno nie ma w Polsce 🙂 Gdzie jest mój błąd za który ponoszę teraz konsekwencje? że wybrałem firmę dla której pracowałem, która nie skończyła swoich tematów na tej platformie? Czy to jest okej? Allegro twierdzi, że nie może mi powiedzieć w jaki sposób jest powiązana moja osoba z tamtą firmą i podtrzymuje że musze się tam zalogować i stamtąd skontaktować z nimi w celu odblokowania konta obecnej spółki, to jakiś absurd.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

@az1rael no dokładnie, tez przyjmuje tę samą logikę

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Dział bezpieczeństwa ma swoją własną logikę 😐
Jedyne co można powiedzieć na pewno to to, że jak się uprą to nie zrobisz z tym kompletnie nic - niestety. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael to ma do rzeczy że allegro teraz nie wie kto był faktycznie właścicielem konta, od tego są uprawnienia przyznawane pracownikom 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

@kostas11 a jeśli w przyszłości zostanę dodany jako pracownik to jest ryzyko że i tamte konto zablokują? bo już mnie nic nie zdziwi 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL jak ktoś Cię zatrudni i da uprawnienia do obsługi konta to niby czemu ? po to są uprawnienia, a danych do logowania nie można udostępniać co jest powodem Twoich problemów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 nosz przecież konto firmowe ma nip i wpisane dane właściciela od czego jest ceidg? Jak byk widnieje czyja firma i czy ten ktoś to ten co posta zakładał. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael logika tu nie działa, ale z drugiej strony skąd wiesz że autor nie był wspólnikiem tamtego konta a było założone na słupa, okradli klientów i się zawinęli nie płacąc prowizji ? stąd DB dmuch na zimne 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@az1rael logika tu nie działa, ale z drugiej strony skąd wiesz że autor nie był wspólnikiem tamtego konta a było założone na słupa, okradli klientów i się zawinęli nie płacąc prowizji ? stąd DB dmuch na zimne

 Jak dział bezpieczeństwa ma informacje o przestępstwach to powinien je zgłosić odpowiednim organom, nie można twierdzić , że ten np: śmierdzi to go nie obsługujemy lub śmierdział pięć lat temu

Można rozumieć, że ktoś ma zobowiązania finansowe wobec serwisu - ale one się przedawniają zgodnie z prawem

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL a Ty napisz do nich, podaj daty kiedy pracowałeś i gdzie się logowałeś, przedstaw jakieś umowy, że tylko tam pracowałeś, maila czy inne papiery, może coś wskórasz o ile to tylko to 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL ja bym nie robił jak radzi @kostas11 , to serwis ma obowiązek przedstawić argumenty na obronę swoich tez, po co się samemu podkablowywać

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Mi się udało wygrać z bezpieką (potocznie zwanych SB lub SS). Wprawdzie zajęło to ok 10 lat, ale w końcu odblowali mi konto. Blokadę dostałem jeszcze za QXL Poland, a zdjąć udało się dopiero po zmianie właściciela portalu. Tylko u mnie poszło o nabijanie statystyk, bo kupujący mieszkał zbyt blisko.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela i dlatego pisałem o sankcjach pieniężnych za każdy dzień zwłoki z niezastosowaniem się do wyroku i niech sobie i 10 lat trwa i tak nie twoja kasa 

oznacz moderatorów

AQUAVIEPL
#7 Wielbiciel#

@kostas11 @RED No ja mam nawet historie konwersacji z rekruterami z upworka, umowy, nazwa stanowiska z której jasno wynika że nie jestem wspólnikiem a specjalistą, wszystko mogę przedstawić, tylko czy to ma sens. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AQUAVIEPL  Hmm a może ma sens? Jeśłi tamata firma nie miala siedziby w polsce, zadnych biur, przedstawicieli  , kontaktów itp to de facto byłeś/jesteś jedyną osobą w Polsce reperezentującą daną firme. Przypuszcam ze Ty zakładałeś konto na allegro na dane tamtej firmy i jako jedyny na nim działałeś. 

W takiej sytaucji działania allegro mogą być w jakimś stopniu uzasadnione.

Jeśłi firma działa dalej na terenie GB to po prostu skontaktowałbym sie i spróbował wyjasnić sprawe. 

oznacz moderatorów