anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd wziąć kod EAN przy sprzedaży odzież używanej?

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

Skąd wziąć kod EAN przy sprzedaży odzież używanej? (odzież z drugiej ręki online) Sam mam go sobie generować? 

Przecież Allegro nie zabrania sprzedaży obrotem odzieży używanej a ciężko o kod producenta kiedy kupuje się ją na kilogramy. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Temat tu wielokrotnie poruszany, jedni szukają i Allegro udostępnia jakiś tam adres (płatny) a do używanych najczęściej są wpisywane z kapelusza(margaryna).

oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

Trochę to idiotyzm, rozumiem przy nowych rzeczach lub będąc producentem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

Zastanawiam się jacy specjaliści to wymyślili. Mam nadzieję, że wyprostują sytuację.

Chyba, że chcą malutkich wykończyć.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety, kody EAN będą nadal, jak chcesz i masz czas to sobie poszukaj więcej, tu postów na ten temat.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LukSzafa To prawdopodobnie też. A już na pewno allegro chce mi fajny katalog produktów, zrobiony rękami użytkowników, przed wejściem na giełdę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

w dziale sport i turystyka też sprzedaje odzież używaną, wiec co z tym zrobić?

oznacz moderatorów

henryk_run
#7 Wielbiciel#

Trochę można podeprzeć się wyszukiwarką kodów EAN, wpisują np. nazwę towaru czy kod producenta. 

https://www.upcitemdb.com/upc/7392158603312

Pamiętać należy dany model buta np 42 EUR ma taki kod EAN, ale rozmiar 42,5 EUR (ten sam model, kolor itd) to już całkiem inny kod EAN. 

 

Jednak znalezienie 100 % kodów do każdej rzeczy używanej jest z rynku wtórnego w Polsce jest niemożliwie. Zakup pojedynczego kodu EAN do używanej koszulki T-shirt wystawionej za np. 60 zł też nie ma sensu. Ja swoją batalię z allegro o zniesienie kodów EAN w dziale odzież i obuwie używane przegrałem. Moim zdaniem idea allegro jest taka by zepchnąć sprzedawców odzieży i obuwia z rynku wtórnego na portal Allegro Lokalnie - taką konkretnie propozycję otrzymałem, w kilku odpowiedziach. Niestety za taką koncepcją idzie też bardzo duża kasa, od producentów nowych rzeczy (odzież obuwie); sądzę że tym producentom może nie podobać się udział rynku wtórnego w zyskach ze sprzedaży na allegro. Bardziej odpowiadałoby im mieć wyłączność na sprzedaż swoich towarów, a dla nich wprowadzenie obowiązku podania kodu EAN to jest idealne rozwiązanie. Nie jest tajemnicą poliszynela że gro Sprzedawców odzieży używanej i obuwia używanego wpisuje kod EAN z kosmosu 😁, prawdziwy problem rodzi się gdy ktoś inny wystawia "podobną rzecz" i wyskakuje z znienacka podwójne okno wyboru - komunikat zweryfikuj swój przedmiot z Produktem. Mnie spotkało to przy wystawianiu ciężkich męskich glanów rozmiar 46. Miałem je zweryfikować z produktem sandałki damskie letnie (jakiś mały rozmiar nie pamiętam jaki). 

 

 

 

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Trochę odgrzewam kotlet, bo szukałam aktualnych informacji, ale z tego co widzę we wspomnianej wyżej kategorii sport i turystyka zostały wykluczone z obowiązującego 1% podkategorie związane z odzieżą. Może jednak nie wprowadzą tych kodów dla zwykłej odzieży? To byłby totalny nonsens i strzał w kolano. Piszę to jako sprzedający, ale też jako konsument. Swoją drogą w jaki sposób wpisać ten EAN "z kosmosu"? Testowałam to kilka tygodni temu i nie przeszedł byle jaki numer ze zgodną liczbą cyferek.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@xxTOOemo4YOUxxa nie masz ich na metkach przykładowo? powinien mieć 13 cyfr jeśli się nie mylę. Metka z kodem kreskowym a pod nim cyfry

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję ubrania no name, więc nie za bardzo. Czasem nie ma nawet metki ze składem a co dopiero EAN. Już się zastanawiam, gdzie przeniosę sprzedaż, chociaż nadal liczę, że jednak ogarną tak jak w przypadku sportu i turystyki, że 50% sprzedawanej na Allegro odzieży nie ma kodu EAN i nikt nie będzie dla pojedynczej rzeczy go kupował.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@xxTOOemo4YOUxxMuszę przyznać że chyba ciężka sprawa jeśli nie posiadasz na odzieży tego kodu kreskowego na metce. Może dobry pomysł na jakiś biznes stworzenie takich kodów https://www.gs1pl.org/zamow-kod-kreskowy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Dobry biznes to sprzedaż tych kodów 😉 Cóż... Ja i inni po prostu przeniosą się do konkurencji.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@xxTOOemo4YOUxxNo o tych kodach myślałem, jak jesteś chętny i masz innych chętnych to mogę się głębiej zorientować czy nie da się nadać ogólnych kodów które będą opisywały używaną odzież w prostych oznaczeniach 😉 Tylko potem pewnie też trzeba te kody jakoś wszyć na odzież haha , to już prawie jak produkcja wtórna z odzysku 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Czytałam o tym kiedyś. Trzeba kupić jakieś pakiety i z tego co pamiętam to nie jest tak, że kupujesz raz i koniec. Musisz płacić abonament co roku i to wcale nie jakieś grosze. Poza tym jeśli są dwie takie same bluzy w różnych kolorach, to do każdego koloru trzeba mieć osobny kod. To wszystko może ma sens jak jest się producentem, ma się setki egzemplarzy danego produktu i z 30 modeli w kolekcji. Jak ma się pojedyncze ciuchy, to człowiek by nie urobił na same kody, a co dopiero na życie 😉
Szkoda, bo mimo, że są na Allegro rzeczy, które mi nie odpowiadają, to jednak Allegro ma swoje plusy i przez te lata człowiek zbudował sobie jakąś tam bazę klientów. Jednak jeśli będą chcieli wyrzucić takich sprzedających jak ja, to na siłę nie będę tu tkwić.

oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

Zostaje Vinted 🙂 Bez prowizji, bez obrabiania zdjęć, parametrów i innych **piiip**yzmów. 

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Niestety na Vinted mogą sprzedawać tylko osoby prywatne.

oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

a kto to kontroluje? 

oznacz moderatorów

LukSzafa
#9 Pomysłodawca#

Najważniejsza jest prowizja dla portalu 

oznacz moderatorów