anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd wziąć kod ISBN jeśli książka była wydana w 1957 roku?

Pani_Kartofelek
#7 Wielbiciel#

Skąd wziąć kod ISBN jeśli książka była wydana w 1957 roku a Allegro się uparło, że muszę go dodać, bo muszą powiązać książkę z katalogiem. Nr oferty - 12171043553.
Albo skąd wziąć kod EAN wyłącznika elektrycznego, jeśli nie mam pudełka?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pani_Kartofelek Cześć. Przy oznaczeniu stanu przedmiotu jako "Używany" ISBN jest opcjonalny. Dla książki wydanej w 1957 roku niemożliwe jest uzupełnienie kodu ISBN nadawanego od 1979 roku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pani_Kartofelek
#7 Wielbiciel#

Witam. WIem, że ISBN w Polsce obowiązuje od 79 roku.
To dlaczego Allegro mnie molestuje?

Screenshot 2022-05-18 at 15-34-51 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.png

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Książka z tego rocznika to już antyk a tego takie parametry nie dotyczą.

oznacz moderatorów

Pani_Kartofelek
#7 Wielbiciel#

WIem, mimo to Allegro mnie molestuje!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Za molestowanie to są paragrafy a to że system ich nalega to świadczy tylko o tym jaki to jest twór .

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Wpisz jakiś zmyślony numer ISBN, np. zaczynający się na 86. 

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Tak, a ja później muszę poprawiać, prostować. Często po kodzie nie można znaleźć książki, bo ktoś zmyślił. I wszystko dla dobra naszej korporacji, społecznie. Ech...

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

Wpisywanie zmyślonych kodów powinno być karalne. Na razie nie jest, ale nastręcza wielu problemów w przyszłości, szczególnie wraz z nową polityką korporacji, dążącej do ujednolicenia towarów. Poza tym kod 10 cyfrowy powinien zaczynać się na 83, to jest kod Polski. takie zachowanie nie jest moralne, łamie ustanowienia BN. za to zamiana kodu na 13 cyfrowy, jest banalnie proste, ale tobie pewnie nie chce się pogrzebać. Generalnie politykę korporacji uważam za wręcz utrudniającą sprzedaż. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Pani_Kartofelek 

O wyłączniku się nie wypowiem. W sprawie książki:

- nie jest wymagany ISBN (mylisz, się, @ko_alka ), tylko EAN. Bardzo dużo książek sprzed wprowadzenia ISBN ma już na Allegro kody kupione i przypisane przez największych sprzedawców

- w kategorii "Książki i komiksy" wymagane jest 50 procent ofert powiązanych z produktem; jeśli masz wystawioną jedną książkę z ISBN, tą możesz wystawić bez

- możesz też wystawić książkę w https://allegro.pl/kategoria/antykwariat-ksiazki-od-1951-do-1989-259453

W tej kategorii ISBN nie jest wymagany i jest niższa prowizja od sprzedaży, za to są opłaty za wystawienie naliczanie co 10 dni.

 

oznacz moderatorów

mazurkur439
#12 Orędownik#

A co mam zrobić jak brak obwoluty, data się zgadza, ale wydawnictwo już nie, ilość stron...chyba nie spotkałem jeszcze żeby się zgadzały, a i jeszcze imię skrócone do innej litery. Proszę wystawić Kordiana i chama z 1955 roku. Korekta trwa ze 30min., no niech będzie kwadrans na jedną książkę! Za 2 zł. A ja po prostu chcę być uczciwy i mieć w swojej ofercie wszystko opisane prawidłowo. Przepraszam 2 nocki już zarwałem, a tytułów nie przybywa. Tu nie chodzi o zarobek, tylko żeby być fair. Wiem, że to wszystko "niesprzedawalne" książki, ale i takie trzeba mieć w ofercie. Pozdrawiam

oznacz moderatorów