anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie ofert i dopasowanie

damar15
#7 Wielbiciel#

Witam, 

X @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy możecie Państwo wytłumaczyć działanie nowej wyszukiwarki, jakie elementy są brane pod uwagę? Chcąc wyszukać przedmiotu o numerze 1J0129684J. Wyszukuje mi ten przedmioty, ale mimo ustawienia sortowania od najniższej z dostawą to moja oferta klasuje się w połowie strony mimo, że przed moją ofertą znajdują ceny wyższe. A dodatkowo oferty, które mają wpisane numer w polu Numer katalogowy części też się znajdują po niżej moje oferty. Dopiero wyłączenie opcji Sortuj bez dopasowania, pokazuje moją ofertę jaką pierwszą. Od ostatniego tygodnia listopada, widzę duży spadek sprzedaży na moim koncie, więc chce poznać dokładne wymagania nowego sortowania, gdyż nawet przedmioty z uzupełnionymi parametrami są wyświetlane dopiero w połowie strony. 

Pozdrawiam1.1.

 

2.2.

 

3.3.

 

44

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@damar15 Cześć. Podczas wyszukiwania ofert na Allegro, kolejność wyników wyszukiwania domyślnie sortowana jest według trafności. Brane są pod uwagę uzupełnione parametry, poprawna miniaturka, cena, wysyłka, obsługa klienta, a także zachowania kupujących. Więcej o trafności wyników wyszukiwania przeczytasz tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

"Brane są pod uwagę uzupełnione parametry, poprawna miniaturka, cena, wysyłka, obsługa klienta, a także zachowania kupujących."

1. Kolejność przypadkowa czy celowa?
2. Co oznacza "zachowania kupujących"?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @VSPRINT_PL,

odpowiadając na Twoje pytania: 

1. To kolejność przypadkowa. 

2. To inaczej zaangażowanie Kupujących, czyli wszystkie informacje, które mówią o tym, czy dana oferta była interesująca, np. jak często oferta pojawiła się na liście ofert na zapytanie użytkowników, to ile razy ją wyświetlili, ile razy kupili.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

damar15
#7 Wielbiciel#

Ale jeśli moje ofert są wyświetlane niżej od innych mimo, że kupujący np. wybierze sortowanie ,,Cena od najniższej z dostawą". To jak można poprawić to wyświetlanie, skoro nie są pokazywane w pierwszej kolejności kupującym? Prędzej nie było problemu, klient wpisywał numer przedmiotu, który go interesował i wybierając sobie sortowanie to były mu wyświetlane wszystkie oferty, a obecnie pokazują mu się wpierw ofert, może zgodne z jego zapytaniem, ale nie wyborem sortowania. Zarówno sprzedający i kupujący są wprowadzani w błąd, gdyż teraz często wyświetlane ofert są droższe.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sortowanie wg "ceny" lub "popularności" - to przecież czysta fikcja.

Wkurza mnie to jako sprzedawcę.

Ale jeszcze bardziej denerwuje mnie to jako kupującego - to jest po prostu działanie na niekorzyść kupującego.

Sortowanie powinno być chyba jasne i przejrzyste - wybieram opcję "cena od najniższej" lub popularność "od najwyższej" - i po prostu kupujący oczekuje takich wyników. A wyniki są po prostu absurdalne. Allegro dołącza do tego swoje dodatkowe algorytmy, działając na niekorzyść kupujących.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

eGroobas
#8 Zapaleniec#

mnie też to wkurza. sortuję po cenie, patrzę, że jakoś biednie, przewijam w dół, patrzę, że zaczyna się pojawiać co chcę i na końcu "sortuj bez dopasowania". wiem czego chcę. jak zaznaczam "po cenie rosnąoc" to tak właśnie chcę. i nie chcę jakiegoś "dopasowania", na które nie mam wpływu.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@damar15 - to jest standard na Allegro. 

Kupujący może sobie wybrać sortowanie "cena od najniższej" - to nie ma praktycznie żadnego znaczenia w wynikach wyszukiwania.

Najpierw zostaną wyświetlone aukcje sponsorowane, potem promowane, potem dopiero zwykłe, lecz w innej kolejności - najpierw te, które Allegro uważa (wg swojego zdania) pokazać wyżej na liście (sortowanie wg ceny), potem aukcje sprzedawców mających wystawione setki tysięcy dublujących się ofert, bo są "dużymi sprzedawcami", wg cen oczywiście, a potem oferty pozostałych sprzedawców - wg cen. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#


Dziękuję!
oznacz moderatorów

eGroobas
#8 Zapaleniec#

czy można to zmienić tak, aby było przy wyborze opcji sortowania a nie na samym końcu wyników? jak chcę, aby sortowanie było po cenie to chcę po cenie. gdybym chciał po dopasowaniu to wybrałbym po dopasowaniu. nie rozumiem, dlaczego domyślnie allegro ustawia dopasowanie, i to tak niewygodnie, że na końcu wyników przez co trzeba 2x klikać. zrobcie to podczas wybierania, albo jako opcję dopasowania do zaznaczenia, albo osobny wariant wyszukiwania, zamiast wiedzieć lepiej ode mnie czego chcę, jak wybieram sortowanie po cenie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eGroobas dziękuję za Twoje sugestie! Przekazałam je do odpowiedniego działu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

STASZEK-M
#7 Wielbiciel#

STASZEKM_0-1646386617009.png

Dalej to samo, ja sprzedającym nie jestem, ale trafia mnie, kiedy za każdym razem muszę kierować się na dół strony, aby wyłączyć opcję dopasowania. 

Bardzo proszę o wyłączenie tej opcji, ewentualnie ustawienie możliwości wyłączenia sortowania na górze wyszukiwania. 

Dziękuję. 

oznacz moderatorów

TomaszMal
#7 Wielbiciel#

Chcemy sortowanie od najtańszego do najdroższego. 

Czyli

1zl

2zl

5zl

Bez dopasowania. Czy to tak trudno zrozumieć. Sortuj po cenie to sortuj po cenie. Nic nie chce odznaczać czy zaznaczać dodatkowo. Sortuj to sortuj. Koniec kropka!

oznacz moderatorów

lisekbox
#2 Obserwator#

Dokładnie! Co za mądra osoba to wymyśliła to nie wiem. Pogratulować pomysłu.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

To jest obłęd - wpisuję w okienko wyszukiwania markę i nazwę wraz z numerem konkretnego modelu, a pokazujecie mi produkty zupełnie innych producentów. 

 

oznacz moderatorów

eGroobas
#8 Zapaleniec#

kasa. liczy się kasa.

oznacz moderatorów

tomaszgrembecki
#7 Wielbiciel#

standard w korpo - trzeba się wykazać i wyrobić normę 'innowacji'

tylko czasem trochę się przegnie i firma wpada w spiralę gdzie jedna głupia decyzja goni jeszcze głupszą a klienci uciekają

ja mieszkam na zadupiu, do teraz jak czegokolwiek potrzebowałem wchodziłem na allegro, sortowałem jak chciałem, kupowałem i tyle

od paru miesięcy zauważam jednak że lepiej wpisać to w wyszukiwarkę (najczęściej googla) i nawet założyć konto w jakimś sklepie niż przedzierać się przez wyniki które nie mają nic wspólnego z tym co szukam i w dodatku nie mogę ich nawet przesortować jak chcę

zakupy na allegro - z mojej perspektywy - zaczynają być coraz bardziej problematyczne i upierdliwe

oznacz moderatorów