anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży

RadziszewskaShop
#7 Wielbiciel#

Hej, w ostatnim czasie około 2 tygodnie spadła nam drastycznie sprzedaż. Pojedyncze zamówienia co kilka dni. Czy ktoś też to odczuł ?
Oczywiście dodam, że przez jedną nie odpisaną w ciągu 24h wiadomość klienta spadliśmy ze super sprzedawcy.

Drugie moje zapytanie czy ktoś miał coś podobnego, że wiadomości przychodziły z opóźnieniem. Nie jest możliwością, żeby pominąć te wiadomość przy trzech wiadomościach z tego dnia ...

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Halfrunt
#18 Luminarz#

Też zauważyłem spadek sprzedaży, mimo że mamy wrzesień i zamówień powinno być więcej niż w wakacje. Podobno wpływ na to ma katalog Allegro, który okazał się wielkim niewypałem, klient "ten nieświadomy jeszcze" sugeruje się nazwą katalogową, bo taką mu wyświetla Allegro, a w rzeczywistości kupuje inny produkt, o innych rozmiarze, czy cechach. Jeśli jest bystry to zauważy błąd w koszyku, tam jest nazwa produktu sprzedawcy, albo w mailu potwierdzającym zakup, wówczas anuluje zamówienie. Niestety większość po dokonanym zakupienie interesuje się tematem w chwili otrzymania paczki, potem zoonk. 

Ja ciągle odpinam oferty połączone od katalogu, a Allegro je podpina i tak wkoło macieju.

U mnie wzrosła ilość zwrotów 4-ktotnie a anulowanych zamówień 6-krotnie, dostaję pytania od klientów, jaki właściwie ma rozmiar dany produkt.

Być może te doświadczenia kierują klientów na inne portale sprzedażowe, coś musi w tym być, gdyż czytałem tu wypowiedzi innych forumowiczów, do których rzekomo Allegro wydzwania, próbując ustalić ogromny spadek sprzedaży.

 

oznacz moderatorów

RadziszewskaShop
#7 Wielbiciel#

Czym się zajmujesz jeżeli można wiedzieć?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tym co ty, biżuterią sztuczną. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

A czego się spodziewaliście się ? z racji drastycznego wzrostu cen portfel Polaków mocno zubożał , a i wakacje szkoła też swoje dołożyły ... na lepiej się niestety nie ma .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

A @k_owczarek1 nie jest tym zainteresowana : U mnie wzrosła ilość zwrotów 4-ktotnie a anulowanych zamówień 6-krotnie, dostaję pytania od klientów, jaki właściwie ma rozmiar dany produkt. @msniezek już wie czym to skutkuje....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Ja juz mam dwa miesiace spadek o 50% i dodam, ze caly czas mam SS

Wplyw na spadek ma wg mnie wiele czynnikow

- Katalog produktow - wprowadza niepotrzebne komplikacje

- guzik "połącz te same oferty" - ukrywa oferty

-funkcja " Posortowaliśmy najlepiej dopasowane oferty do Twojego wyszukiwania. Możesz wrócić do standardowego sortowania." - sortując po cenie tworzy jakby dwie kategorie przedmiotów przez co moze sie zdarzyc, że najtansza rzecz bedzie na szarym koncu mimo sortowania po cenie ( co ciekawe to OL>X dostał ostatnio kare za manipulowanie wynikami wyszukiwania

-rosnąca w siłe konkurencja jak np platforma ktora wynajela Sławomira

- wysokie prowizje od przedmiotu po koszta wysylki co ma wplyw na cene i osobiscie tez oganiczylem zakupy na allegro na rzecz zakupów stacjonarnych lub w sklepach internetowych

 

Trzeba szukac innych opcji dotarcia do klienta, nie mozna liczyc tylko na allegro

 

Co do wiadomosci to tak, bardzo czesto przychodzą z opoznieniem. Centrum wiadomosci musisz obserwowac

Nawet maile z info o sprzedazy potrafią miec 2 godzinne opoznienie.W zamowieniach widze sprzedaz a na mailu cisza.

 

 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Podobno Allegro od początku września wydzwania do sprzedawców, którym dość drastycznie spadły obroty i pytają, co to się stało, że się pogorszyło. Pytają, nawet jeśli w trakcie rozmowy wychodzi, że oni wiedzą, że to przez katalog. Dzwonili do mojego szefa i zaoferowali pomoc jakiegoś tam opiekuna i zapewnili, że allegro ma od października bardziej pomagać sprzedawcom, a nie, jak dotąd, podkładać im kłody pod nogi. KOMPLETNIE W TO NIE WIERZĘ, no ale przynajmniej sami widzą, że mają ogromny problem.

No nic ino dzbany

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

U mnie spadek wrzesień rok do roku 22%, może nie tak tragicznie ale dużo większa zmienność utargów w ciągu poszczególnych dni. Potrafi być prawie nic a czasami jednego dnia utarg dużo powyżej średniej.

Katalog rzeczywiście nie pomaga i regularnie miesza w parametrach na co skarżą się klienci. Więcej pytań, zwrotów, zabawy z katalogiem > sprawia że mniej czasu poświęcamy wrzucaniu nowego towaru i to może być również powód mniejszej sprzedaży. Szacuję, że tracimy około 10h miesięcznie na to. 

Problemem może być również wyszukiwarka. Robiłem przeceny niektórych produktów i okazywało się w niektórych przypadkach, że wpisanie w wyszukiwarce nie znajduje tego produktu na Allegro, pomimo tego że oferta jest aktywna. Oferta była widoczna tylko w wyszukiwaniu w przedmiotach sprzedawcy. Jak można się domyślić szansa na sprzedaż w takim wypadku jest kilka razy niższa niż normalnie.

Portal Sławomira systematycznie u mnie rośnie, jestem od sierpnia i sądzę że część spadków tutaj wynika ze sprzedaży tam. Być może nawet te 22% zobaczymy na koniec miesiąca.

Natomiast widzę wzrosty  w handlu w "lokalu", być może wrzesień jest słabszy bo jest ładna pogoda i ludzie więcej spędzają czasu poza domem a mniej siedzą w internecie.

Zmienił się również trochę profil kupowanego towaru, więcej tanich rzeczy, kiedyś np 2x25 zł żeby coś do smarta, teraz bliżej modelu 4x10.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@RadziszewskaShop myślę że to wina katalogu i wysokich prowizji Allegro 

 

Sam dużo sprzedaje i cześć przedmiotów zmuszony przenieść na inne portale które są tańsze przez co też nie muszę stucznie pompować ceny produktu 

 

Ostatnio na Allegro chciałem zakupić opony do samochodu, przez katalog Allegro ja już kompletnie zdurniałem jakie Sprzedajacy sprzedają opony... po 20min się wkurzyłem, pojechałem do sklepu w okolicy, gdzie opony miałem od ręki i UWAGA w cenie identycznej jak na Allegro 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powodów jest kilka, idzie bieda>krótko mówiąc, a Polacy mają teraz na głowie nadchodząca zimę i opał.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RadziszewskaShop pewnie katalog 🙂 plus podwyżki allegro które wędrują w towar i taniej teraz poza allegro, plus inflacja i braki w portfelach 😞

Dam przykład kupił byś w tej aukcji czytając komentarze ? mimo że sprzedawca wystawia oryginał ?

https://allegro.pl/oferta/glosnik-przenosny-jbl-flip-5-czarny-bluetooth-20w-12079721406

mając takie komentarze 😞

opin2.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

ja mam to samo 

katalog jest dramatyczny 

ja sprzedaje kosmetyki i mam opinie innych sprzedawców 

to jest dramat :((

allegro powinno zmienić coś w tym zakresie i ukazywać tylko i wyłącznie opinie dotyczące w jego sprzedaży 😞

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@k_owczarek1 proszę to ogarnąć bo wstyd!!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Spadek jest i u nas widoczny mimo że nasze oferty nie są objęte wpisywaniem do tego słynnego katalogu ale powód jest zapewne związany z obecnymi cenami bardziej potrzebnych do życia towarów i produkty kolekcjonerskie schodzą na drugi plan . To że opłaty na allegro są coraz wyższe a sprzedawcy muszą podnosić ceny też odbiera klientom chec robienia zakupów na tym portalu . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Przecież to zupełnie normalne zjawisko. Przy takiej inflacji, przy tych cenach opału ( jakie już są), ogrzewania i energii ( jakie są przewidywane) to oczywiście że po pierwsze coraz mniej ludzi ma wolne pieniądze ( ci którzy uciekali przed infalcją już nadwyżki powydawali) a po drugie raczej wszyscy myśla o towarach pierwszej potrzeby na zimę: jedzonko i ciepełko 🙂

Biorąc pod uwage kompletna niepewnośc nawet jeśli komuś zostają środki po zaspokojeniu bieżących potrzeb to każdy kto może buduje sobie poduszke finansową przed zimą.

Mysle że jakiejkolwiek poprawy jesli chodzi o obroty  ( prócz oczywiście peaku świątecznego który zakładam i tak bedzie mniejszy niż zwykle) będzie można sie spodziewać od maja 2023 .Wtedy konsumenci nie będą już tak sie bali o przetrwanie zimy.

O ile nie wydarzy sie coś nieprzwidzianego. 

Ale póki co moim zdaniem raczej obroty na produktach niepierwszej potrzeby będą systematycznie w dół.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

obroty w dół, opłaty allegro w góre

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeszcze gorzej będzie po 2 listopada z nowymi dopłatami 1zł. Niektóre sklepy na pewno będą zmuszone podnieść ceny, żeby pokryć te 5 dych z abonamentu.

Samo Allegro (OSA) i tak pewnie nie płaci własnych prowizji, więc ważne, że im sprzedaż nie spada 🙂

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM a komu mieliby płacić, sobie? 😁

oznacz moderatorów

mateusz0904
#7 Wielbiciel#

Witam. Dołączę się do ,,dyskusji". 

Jeśli chodzi o wrzesień to spadek sprzedaży jest drastyczny... Gdzie na wakacje, nie miałem co narzekać to wrzesień i z tego co widzę październik obroty spadły o 50%. Jeśli miałbym szukać przyczyny to:

Inflacja

ludzie oszczędzają, aby opłacić rachunki

katalog produktów

wyższe opłaty na allegro, gdzie przy spadku obrotów i sytuacji jaka na tą chwilę jest w Polsce uważam, że powinny być niższe opłaty, ale wiadomo... 😉 

Oby nie było tylko gorzej (ale wydaje mi się, że tak właśnie będzie).

 

oznacz moderatorów