anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem przedmiot do Czech z płatnością przy odbiorze. W jaki sposób otrzymam gotówkę.

FIRANY-CZUDEC
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FIRANY-CZUDEC a masz konto walutowe w koronach.

Pewnie tak jak normalnie tylko jak nie masz konta walutowego to będą musieli przewalutować.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@FIRANY-CZUDEC  szkoda że przed rozpoczęciem sprzedaży do Czech o tym nie pomyślałeś, ciekawe ile teraz dołożysz do tej transakcji. 

oznacz moderatorów

FIRANY-CZUDEC
#7 Wielbiciel#

Przewalutowanie generuje takie koszt ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FIRANY-CZUDEC  Pierwsza kwestia to kurs z jakim Ci przeliczyli cenę oferty z PLN na CZK a potem przewalutowanie w. twoim banku z CZK na PLN

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FIRANY-CZUDEC a to było przez allegro.cz czy allegro.pl

oznacz moderatorów

FIRANY-CZUDEC
#7 Wielbiciel#

allegro.cz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

pobranie nie idzie bezpośrednio na Twoje konto jak to jest w przypadku wysyłki krajowej, tylko na konto allegro, dopiero potem możesz wypłacić na swoje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@FIRANY-CZUDEC środki w koronach czeskich trafią na Twoje Konto Allegro Finanse, skąd będziesz mógł je wypłacić. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

FIRANY-CZUDEC
#7 Wielbiciel#

Zastanawiam się jak będzie wyglądać faktura z allegro.cz Będzie polskojęzyczna i w koronach czeskich?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@FIRANY-CZUDEC zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

No w końcu porządny artykuł dużo wyjaśniający. Teraz jak wygląda tylko wystawianie paragonu, mamy przeliczyć sobie na piechotę i w PLNach wystawić czy w CZK...

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@siesio przykro mi, ale nie możemy udzielać porad prawnych, dlatego nie jesteśmy w stanie wskazać jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję Ci kontakt z biurem księgowym. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

a Twoja kasa fiskalna zarejestrowana w Polsce ma mozliwośc wystawiania paragonu w koronach? Osobiście z czyms takim się nie spotkałam, ale kto wie, może allegro wymysliło jakis myk.

U nich inne stawki opodatkowania, kasa sama nie przeliczy. Allegro rzuiło wszystkich chętnych na głęboką wodę i ci co nie umieją pływać (albo mają mało kumatych księgowych) to potoną albo gdzies tam się wygrzebią i będą lizać rany. Ogromnie jestem ciekawa jak będą wyglądały pierwsze kontrole skarbowe u sprzedajacych na allegro.cz ?   Chyba za 5 lat będzie sporo "płaczu", bo wejście  ewidentnie niedopracowane.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zakładam, że grube ryby dadzą sobie radę, bo mają ekipę od rachunkowości itd. Dla małych będzie to sprzedaż nieopłacalna i wczesniej, czy póxniej trzeba będzie zrezygnować z tego rynku, bo gra nie warta świeczki. Allegro oczywiście umywa ręce, bo wiadomo, że oni nie biorą odpowiedzialności za nasze  rozliczenia skarbowe 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mikeza Dokładnie tak, przekalkulowałam i stwierdziłam, że gra nie warta świeczki, wiecej problemów niż korzyści, nie mówiac o tym, że księgowa odradzala.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Tutaj ważny jest limit czyli sprzedaż do progu 10tys EURO, jeśli nie przekraczasz to taką sprzedaż dla prywatnego klienta rozliczasz normalnie jak w Polsce, czyli dostaje normalny paragon w złotówkach, a Ty księgujesz sprzedaż na swojej kasie fiskalnej. Niestety po przekroczeniu progu robią się schody, i masa dodatkowych obowiązków.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

FIRANY-CZUDEC
#7 Wielbiciel#

Problem polega na tym że towar sprzedawany jest w koronach, a paragon w złotówkach. Pewnie wypadało by przeliczyć wartość koron na złotówki ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@FIRANY-CZUDEC wczoraj dokształciłem się trochę w tym kierunku i sytuacja wygląda jeszcze inaczej. Dla klienta prywatnego należy za każdym razem wystawić fakturę. paragon jest możliwy w przypadku, gdy kupuje w Polsce, a jeśli jest wysyłka poza granice to tylko faktura imienna opcja paragonu nie wchodzi w grę. Faktura teoretycznie powinna być wystawiona w koronach, ale my księgujemy ją w złotówkach, bo inaczej jak ją rozliczymy. Dochodzi więc zabawa w kursy walut. Do takiej faktury nie wystawiamy już paragonu na kasie fiskalnej, tylko ujmujemy ją w ewidencji vat i jpk ze specjalnym oznaczeniem. ja na tą chwilę wyłączyłem oferty czeskie. Zbyt dużo jest niejasności, jak będę miał pewnosć jak to rozliczać, dopiero wtedy się za to wezmę, a w tej chwili to troche nie mam do tego głowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów