anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem silnik wysłalem z naklejką in nabywca specjalnie go uszkodził by otrzymać zwrot kosztów

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

sprzedałem silnik produkcji ITALIA do pralki dla odbiorcy rafix2000xp  na paczce przykleiłem naklejkę informująca o sprawdzeniu zawartości przy kurierze 

Nabywca rozpakował s  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

allegro mnie skasowało na koszty zapłat po 10, 15  groszy za każda + opłaty dodatkowe po 1 zł  aukcję bo nie zgodziłem się  na zwrot kosztów 

TO JAKIŚ ŻART 

JAK TAK TO NIE SMACZNY 

A TEMU [edycja] ŻYCZYŁEM BY JEGO [edycja] NA ŚWIETA ZA 

BESZCZELNOŚĆ 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mirex_narzedzia Cześć. Przykro mi, że jesteś niezadowolony. Spróbuj spokojnie, bez emocji i obrażania kupującego opisać całą sytuację. Być może będziemy w stanie Ci pomóc. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

Witam 

w dniu 15 pażdziernika o godzinie 19.01 aukcja silnik Made IN ITALY ne aukcji 12577402453 sprzedałem dla uzytkownika rafix2000xp za sumę 55 zł opakowałem paczkę solidnie w dwa kartony nakleiłem naklejkę TAŚMA BEZPIECZEŃSTWA ,DO SPRAWDZENIE PRZESYŁKI W OBECNOŚCI KURIERA ,W PRZYPADKU NARUSZENIA TAŚMY WYSTAWIĆ PROTOKÓL SZKODY I SKONTAKTOWAĆ SIE Z NADAWCĄ odbiorca napisał że nie było go w domy i kurier podrzucił paczkę pod drzwi domu i jak odwierał paczkę to była uszkodzona i uszkodzony silnik ,poleciłem by zadzwonił do kuriera by przyjechał i sporządził protokól szkody uszkodzonej paczki i zawartości , kupujacy stwierdził po co i tak jest uszkodzony silnik a paczka też była uszkodzona ,poleciłem by zadzwinił do dodziału DPD by na monitoringu sprawdzili czy doreczyciel dostał paczkę uszkodzona do doręczenia ,klient obrazony i wszystko opisał do allegro żądając zwrotu należności .Wystawił mi negatywny komentarz  ale opisał w nim że allegro zwróciło mu za aukcje .Złożyłem skargę do allegra ustosunkowalim sie że to ja mam zapłacić  DLACZEGO .Jeżeli w DPD ODDZIALE w Pruszkowie paczka była cała nie naruszona sprawdzaja na monitoringu .Dlaczego otrzymałem od klienta negatywny komentarz  [pierwszy na allegro] Powinno się sprawdzić kupującego tym bardziej że nie posiada żadnego komentarza  [ stan na 1 grudnia 2022 roku ]  Sprawę mialem zlecić Policji do rozpatrzenia o wymuszenie  ale jest za mała watrośc przedmiotu  wartośc przedmiotu  19 lat pracowałem na dobre imię na allegro Mirosław Grotowski 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

19 lat na allegro i pierwszy negatyw. To mogę tylko pogratulować, że dopiero po tylu latach trafiłeś na cwaniaczka. Musisz to przełknąć i przewietrzyć głowę. Ja pamiętam swoje pierwsze negi, nie mogłem spać po nocach z nerwów, ale po latach uodporniłem się. Nie da się przewidzieć z kim masz do czynienia po drugiej stronie i nawet jak będziesz obsługiwał klientów wręcz idealnie zawsze trafisz na niezadowolonego. Takie życie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

Niestety czasami kurierzy tak "doręczają" więc możliwe że kupujący mówi prawdę o uszkodzeniu. Czasami tak też są mipodrzucane paczki ze zwrotami od kupujących. Kurierzy sa  rozliczani z doręczeń więc bywa że kombinują. Przechodząc do konkretów Jako nadawca niestety musisz złożyć reklamacje, poproś o oświadczenie od kupującego potwierdzajace takie doręczenia i uszkodzenie towaru najlepiej ze zdjęciami. Złóż reklamacje i poinformuj allegro. Od odpowiedzi otrzymanej od przewoźnika uzależnij ewentualne pozytywne rozpatrzenie reklamacji kupującego.

Osobną sprawą jest naliczenie Tobie rekompensaty. Jeśli dopełniłes procedur złożyłeś reklamacje, odpowiedziałeś kupującemu to nie powinni obarczyć cię kosztami rekompensaty a jeśli to zrobili to powinnienes ją mieć zwrócona. 

Negatyw to trudniejsza sprawa jeśli niema słów obelżywych to trudno go będzie usunąć 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ALL-DA mi też tak zostawiają paczki ale akurat w tym wypadku nie chce mi się w wersję kupującego wierzyć. Gdyby kurier faktycznie dostarczył mu uszkodzoną paczkę to nie miałby problemu ze sporządzeniem protokołu szkody a tutaj tylko #dejpienionszka.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@starling_shop możliwe że kupujący wykorzystując okazje chce pieniądze i towar ale sprzedawca jako nadawca musi ogarnąć to zgodnie z procedurami u przepisami.

Odnośnie protokołu to wątpię by chciało się kupującemu biegać za kurierem jeśli faktycznie znalazł podrzucona paczkę. Zgłasza nadawcy a ten wyjaśnia z przewoźnikiem. 

Rekompensatą od allegro i komentarz to osobne historię. 

oznacz moderatorów

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

sytuację opisałem 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Napisz konkretnie, po kolei co się stało i o co chodzi to może coś pomożemy bo z tego co napisałeś nic nie wynika 😉

oznacz moderatorów

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

Witam opisałem powyżej Mirek

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisz bardziej szczegółowo a może podpowiemy co należy lub należało zrobić, ale po tym co napisałeś nie znamy przebiegu transakcji.

oznacz moderatorów

mirex_narzedzia
#7 Wielbiciel#

witam 

opisałem powyżej pozdrawiam Mirek

oznacz moderatorów