anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem,wpłatę otrzymałem i się nie cieszę

MAMY ROZWIĄZANIE!
mwmonety
#21 Demiurg#

Wczoraj sprzedałem przedmiot za który otrzymałem zaraz wpłatę ,niby wszystko ładnie ale nie wiem czy mogę się z tego cieszyć gdyż kupujący dopisał przy wpłacie żeby wysłać mu dopiero 28 sierpnia .Idąc mu na rękę muszę poczekać z wysyłką 2 tygodnie za co według regulaminu oberwie mi się za nieterminową dostawę. jak tu być dobrym sprzedawcą? czy da się w jakiś sposób uniknąć kar ,w końcu zwłoka jest dla dobra klienta i to on o nią prosi.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
xyz96
#21 Demiurg#

Ktoś tu kiedyś pisał, że od razu "wprowadza się numer" aby zmylić system. Potem dopiero robisz pełną wysyłkę 🙂

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mwmonety było już tutaj. Pinćsetna niedoróbka Allegro.... musisz oszukać system jeżeli nie chcesz dostać po jakości. Wpisz cokolwiek, a potem zmień na właściwy ( tylko wyjaśnij wpierw kupujacemu).

Ps. z tego co pamiętam to admin pisał, ze to przypadki incydentalne itp.. i generalnie musisz to brać na klatę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@pinsplash No tak trzeba przyjąć na klatę by nie dostać po łbie ale czy to przejdzie jak wybrał smarta za 0 zł i mam etykietę do wydrukowania?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mwmonety  nie wiem niestety...musiałbym sprawdzić czy można wygenerować w systemie numer inpost ale fizycznie nadać po 2 tygodniach...( bo rozumiem że to inpost)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@pinsplash Tak in post

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  O ile dobrze pamiętam etykieta ważna jest 30 dni .

Nie wiem czy sam numer wystarczy. Najlepiej to wprowadzić numer aktywnej przesyłki, która jest w drodze, poinformować kupującego w czym rzecz a dopiero potem ten właściwy. Wtedy może statystyki będą uratowane haha

Co za kretynizm .Łojezu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Absurd goni absurd a wszystko dla dobra sprzedawcy jak głoszą reklamy chwalące nowe aktualizacje na tym portalu.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  @mwmonety 

To macie tutaj odpowiedź na punkt No 2 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/sprzeda%C5%BCy-jako%C5%9B%C4%87-psia-ko%C5...

@msniezek  ( 05.02.2020 ) : Takie sytuacje to niewielki margines. I znowu, zdarzają się każdemu.

Maciek - a co z tymi, którym się zdarzą?? jak tutaj

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, @pinsplash, nie wiem, czy obejście systemu będzie skuteczne. Skargi na ten problem poskutkowały chyba tym, że Allegro bierze teraz od przewoźników nie tylko dane nadania, a dodatkowo dane dostarczenia i w ten sposób oblicza terminową wysyłkę. Dostarczone = wysłane, w terminie albo nie.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mwmonety Może chat z Allegro? ( zapisz) Aby mieć .du.p.o.krytkę?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte O ile to prawda co piszesz to może obeszło by się bez sankcji ale mógłby się wypowiedzieć ktoś z adminów 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, no właśnie sankcje będą, bo nadana, a nie dostarczona, czyli niedotrzymany termin wysłki🙁 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jeszcze udało mi się d...pe uratować dogadałem się i mogę wysłać co nie zmienia faktu że takie przypadki będą się powtarzać,jako że mam ciągle aukcje w licytacjach a przypadki że ktoś kupi ,zapłaci i napisze że chce jeszcze coś wylicytować a mnie prosi o wstrzymanie wysyłki nie są rzadkością i system ocen wymaga poprawy. 

oznacz moderatorów