anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na allegro nie opłacalna

3Tel_GSM1
#9 Pomysłodawca#

Witam tak chciałem rozbudować firmę mało nie utopiłem w towar 100tyś PLN sprawdzam ceny na allegro myślę 60zł za 30 dni promowania ok prowizja prawie 17 % w mojej kategorii myśle ok do przeżycia a tu zonk zapomniałem o prowizji od wysyłki. 

 

Zacząłem analizować oferty sprzedawców i co widzę? ja jako stary wyjadacz i wieloletni współpraca z dostawcą kupując dziś towar w najniższych cenach hurtowo nie damy rady sie przebić z cenami w allegro  przykład 

konkuręcja sprzedaje kabel za 12,90 

my mamy zakup takiego kabelka po 4,42 zł brutto  po policzeniu prowizji allegro i to że 70% paczek jest teraz do paczkomatów licząc prowizjie i sprzedaż kabelka w cenie 12.90 zł wychodzi na to że sprzedając go z wysyłką list ekonomiczny po prowizjach zarobimy 2 PLN a sprzedając go już z wysylką allegro in post zarabiamy 0.30  gry do tego koszt pakowania wychodzi jakieś 0.35 gr = strata -5 gr 

Czyli czas  konkurencji na allegro dobiegł końcowi ??  allegro już przegina na max 60 zł promowanie aukcji = + prawie 6 PLN prowizji za sprzedaż dla nich dla mnie -5gr jak bym chciał wystawić kabel w cenie konkurencji wychodzi tylko tyranie na allegro bez żadnych profitów dla sprzedającego 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pinsplash
#21 Demiurg#

@3Tel_GSM1  Tak, dla weilu firm sprzedaż na Allegro przestaje być opłacalna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To zależy czym handlujesz są rzeczy na których można dobrze zarobić ale fakt regulamin i zasady są tu tak skonstruowane że sprzedawcą jest bardzo ciężko.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@3Tel_GSM1 mi wychodzi prowizja 1,55 zł ( promowanie nie jest obowiązkowe ) a nawet jak w promowanej sprzedasz 60 kabli to wyjdzie 2,55 zł po dodaniu prowizji od wysyłki mamy 3,55 zł a kto kupuje jeden kabel więc się rozłoży, coś się za bardzo rozpędził 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów