anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż za granicę Czechy-Słowacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
ToylandiaBB
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie, wczoraj ukończyłem kurs w akademii na temat sprzedaży np. do Czech. Wszystko poruszone w kursie jest dla  mnie jasne lecz mam kilka pytań. Sprzedaję w dropie jeżeli jest to istotna informacja. Myślę że zadziała to w ten sposób że załączę etykietę smart wygenerowaną z mojego panelu, przekażę hurtowni i DPD leci do Czech 🙂 

A teraz tematy podatkowe - czy muszę coś zmieniać w formie prowadzenia swojej działalności ? Czy wpływa to jakoś na VAT? Czy trzeba załatwiać jakieś dokumenty wywozowe itp ? 

Czy po prostu mogę od razu przystąpić do takiej sprzedaży?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ToylandiaBB Konsultuję tę sprawę. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
ToylandiaBB
#8 Zapaleniec#
ok dziękuję
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ToylandiaBB Przekazano mi, że poruszone kwestie powinieneś omówić z biurem księgowym lub doradcą podatkowym.

Próg unijny wynosi 10 000 EUR i póki go nie przekroczysz, miejscem opodatkowania jest Polska. Jednocześnie jeśli chcesz płacić podatek w kraju, do którego wysyłasz towary (nawet jeżeli nie przekroczysz progu), zarejestruj się do celów podatkowych w danym kraju lub do procedury VAT One Stop Shop (OSS) w Polsce. 

Gdy przekroczysz próg unijny, miejsce opodatkowania zależy od kraju, do którego wysyłasz towary. Wtedy należy się zarejestrować się do celów podatkowych VAT w danym kraju lub zarejestrować się do VAT One Stop Shop (OSS) w Polsce. 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
efinchpl
#9 Pomysłodawca#

A jak to jest z VAT OSS.
Allegro liczy sprzedaż w koronach czeskich, a OSS rozliczamy w EUR

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@efinchpl W tej kwestii sugeruję, abyś skontaktował się z biurem rachunkowym.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
krowa
#8 Zapaleniec#

Witam. No tak jest. Końcowo przelew za OSS płaci się do urzędu skarbowego do warszawy (nie na konto jednolite podatnika) w euro. Czyli dochodzi wtedy kwestia przewalutowania z koron na euro. Allegro może zapłacić na Twoje konto walutowe w koronach i to jest poprawnie, no ale już płatność vat leci zawsze w euro niezależnie z jakich walut przyjmujemy wpłaty.

oznacz moderatorów
krowa
#8 Zapaleniec#

Allego nic Ci nie odpowie bo nie mają pojęcia 🙂 Zawsze odpisują żeby skonsultować się z biurem rachunkowym. A co do sprzedaży OSS to dotyczy tylko ludzi prywatnych. Nie jest przewidziana sprzedaż dla firm. Przy firmie trzeba wystawiać fakturę 0%, czyli trzeba zwrócić kupującemu VAT przelewem. Czyli duża walka przy każdym zamówieniu.

oznacz moderatorów
nietylkoagd_pl
#8 Zapaleniec#

Podbijam pytanie :Czy trzeba załatwiać jakieś dokumenty wywozowe itp ?

Należy zarejestrować gdzieś wywóz towaru ? 

oznacz moderatorów
SeasonaSales
#7 Wielbiciel#

Dokumenty przewozowe musisz mieć tylko w przypadku sprzedaży dla firm i czyli jak jakaś firma poda Ci numer NIP, który jest zarejestrowany w VAT UE, to wystawiasz jej fakturę 0%. Trochę więcej na tym zarobisz, ale też o wiele więcej się narobisz, prosząc klienta o wypełnianie dokumentu wywozu towaru do Czech czy Słowacji. Dla mnie gra niewarta świeczki, ale kto jak uważa. W przypadku sprzedaży do klientów indywidualnych, żadnych dodatkowych dokumentów mieć nie musisz, wystawiasz zwykłą fakturę jak w PL na 23 % dopóki nie przekroczysz 10 000 euro obrotu w ciągu roku. Jedynie oznaczasz fakturę w księgowości jako WSTO i w sumie to wszystko. 

oznacz moderatorów