anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Statystyki sprzedażowe przed i po - oferty produktowe - przywrócenie ofert wielowariantowych

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Czy jako serwis jesteście w stanie przedstawić nam zestawienie waszych całościowych statystyk sprzedażowych przed i po wprowadzeniu ofert produktowych zamiast wielowariantowych?

Z naszych analiz wynika, że wprowadzenie tych zmian jest dalece niekorzystne, gdyż Klienci nie mogąc znaleźć u danego Sprzedawcy asortymentu który ich interesuje, rezygnują z zakupu. Natomiast nie mogą oni znaleźć produktów nie dlatego, że Sprzedawca ich nie ma. Nie mogą ich znaleźć dlatego, że serwis Allegro swoim głupim łączeniem ukrywa przed Klientami produkty które posiada Sprzedawca.

Najbardziej interesowałaby nas kategoria https://allegro.pl/kategoria/przynety-sztuczne-121771

Byłaby ona idealna o tyle, że większość przynęt kosztuje w granicach 1-20zł, czyli transakcje na Smart! wymagają zakupu kilku różnych produktów i Klienci wybierają parę przynęt by mieć tanią dostawę Smart!.

Chcielibyśmy zobaczyć zestawienie ilościowe oraz wartościowe, a także sam trend sprzedażowy serwisu jako takiego (bo jest dużo czynników jak ciągłe podnoszenie prowizji, dodawanie nowych opłat, co czyni serwis Allegro coraz droższym).

W naszym odczuciu niniejsza zmiana (tj. usunięcie ofert wielowariantowych na rzecz produktowych) jest najgorszą zmianą zaraz po wprowadzeniu katalogu produktów (który tak naprawdę zapoczątkował likwidację ofert wielowariantowych). Czemu nie zostawicie ofert wielowariantowych takimi jakimi były? Dlaczego te oferty tak wam przeszkadzają?

To nie działa bynajmniej tak, że teraz Sprzedawca będzie promował tanią ofertę każdą z osobna by trafić do Klienta, po prostu Klient tych ofert nie znajdzie i nie dokona zakupu - czyli jako serwis po prostu nie zarobicie nic, bo to Klient utrzymuje zarówno wasz serwis jak i Sprzedawców oferujących u was swoje produkty.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@esturion_pl przykro mi, ale nie możemy przedstawić takich statystyk.
Jedyne co mogę zasugerować to zgłoszenie wszystkich produktów, które mają być połączone w ramach wariantów produktowych. Aby to zrobić uzupełnij proszę szablon dostępny w tym artykule i prześlij go za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Nie chcecie się przyznać do błędu czy powód jest inny? Ciekawi nas to, bo psujecie bardzo mocno tę kategorię i jest to w bardzo mocny sposób odczuwalne. Nawet nie muszą być to statystyki kwotowe, może być trend i wskazanie procentowe przed i po.

Na chwilę obecną mamy w tej kategorii 1562 aktywne oferty, więc nie będziemy pisać z każdym. Dodatkowo jeżeli i tak nadpisujecie to co ustaliliśmy w ofertach wielowariantowych to po co one są nadal dostępne w serwisie? Czyli możemy niby ustawić jak chcemy by wielowariantowość wyglądała, ale i tak sobie nadpisujecie ją ofertami produktowymi, które zazwyczaj są bezsensu bo generuje je automat, który nie ma pojęcia o oferowanych produktach.

Czemu nie możecie np. zrobić prostego przycisku: zobacz oferty wielowariantowe / zobacz oferty produktowe. W ten sposób to Klient by decydował czy interesuje go produkt którego Sprzedawca nie ma w swojej ofercie czy interesuje go oferta wielu produktów od jednego Sprzedawcy.

Proszę o przekazanie do działu technicznego naszej propozycji, by pojawiła się opcja, by Klient mógł też oglądać oferty wielowariantowe danego Sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Alegoria24_pl
#9 Pomysłodawca#

Od ponad roku próbujemy na Allegro uruchomić sklep z koszulkami. Mamy w ofercie kilkaset wzorów, w różnych rozmiarach oraz kolorach. Za każdym razem "system" Allegro łączy nam różne warianty całkowicie losowo, odrębne wzory razem, ale kolory oddzielnie, rozmiarówka pozostaje wybrakowana. Przykładowo 3 całkowicie różne koszulki zostały bezsensownie połączone w jeden produkt wielowariantowy, jednak ich warianty kolorystyczne już nie zostały uwzględnione. Za to przy jednym produkcie brakuje 4 rozmiarów:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-unisex-m-z-grafika-d-mroza-trurl-cyberiada-st-lema-15246875730

Ponadto koszulki unisex można dodać tylko do jednej kategorii: damskiej albo męskiej. "System" nie przewidział istnienia kategorii unisex.

Mijają prawie 2 lata, błędy nie tylko nie zostały naprawione, mam wrażeni, że wręcz się nasiliły. Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie. Tłumaczenia moderatorów pozostają, delikatnie mówiąc, kuriozalne. Ręczne interwencje usuwają jedne bugi, ale powodują w zamian kolejne.

Najwyraźniej Allegro jest przekonane, że sprzedawcy nie mają wyboru: są skazani na wybrakowane, czasochłonne procedury. W naszym wypadku akurat taka filozofia biznesowa się nie sprawdziła 😉   

oznacz moderatorów