anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stosowanie nazwy zastrzeżonej

gzubkolandia
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Cześć! Allegro usuwa moje aukcje zawierajace słowo „Jacuzzi” powołując się na fakt, że jest to nazwa zastrzeżona i używam tej nazwy do sprzedaży przedmiotów innej marki. Dostaje za to upomnienie. Dlaczego w takim razie kategoria nazywa się „Jacuzzi” ? Nie ma kategorii dla „dmuchanych konstrukcji z hydromasażem”… Cała produktyzacja też opiera się na nazwie Jacuzzi. Absurd! Jakieś logiczne wytłumaczenie? Pomijam już fakt ile „Jacuzzi” jest w tej kategorii wystawionych, które również używają błędnie tej nazwy a nadal są aktywne…

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gzubkolandia dziękuję za Twoją wiadomość. Wyjaśniam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gzubkolandia przepraszam, że czekałeś na odpowiedź. 
Działania zostały podjęte, ponieważ otrzymaliśmy wiarygodne zgłoszenie od firmy Appdetex, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki Jacuzzi.
W zgłoszeniu wykazano naruszenie polegające na wykorzystaniu zarejestrowanego znaku towarowego (zastrzeżonej nazwy należącej do marki, od której pochodzi zgłoszenie) do sprzedaży produktu innej marki. 
Tak jak zasugerowaliśmy w korespondencji e-mail w sprawie nr 31883117 jeżeli posiadasz dokumenty, które mogą stanowić podstawę do złożenia sprzeciwu wobec podjętych działań, prosimy o nawiązanie kontaktu ze zgłaszającym drogą mailową, ponieważ określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu zgłaszającego dane naruszenie. 
Jeżeli chodzi o zmianę nazwy kategorii, to obecnie nie planujemy zmian w tym zakresie, ale przekazałam Twoją sugestię zespołowi, który zajmuje się tą kategorią.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

gzubkolandia
#7 Wielbiciel#

Czekałem na odpowiedz w zasadzie taka sama jak dostałem w mailu. Nadal nie rozumiem dlaczego nie można sprzedawać „Jacuzzi” w kategorii „Jacuzzi” 😂 absurd niesamowity 😉 rozumiem, ze firma krzak ma prawo do nazwy i z tego korzysta (totalnie z czapy) ale nazwa kategorii powinna brzmieć w takim przypadku zdecydowanie inaczej…

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Nie znam się na "dżakuzi" ale https://allegro.pl/listing?string=jacuzzi&order=p

To daje jakieś 17K wyników - jestem przekonany, że tylko niewielki ułamek to produkty Appdetex - co oznacza że pozostałe powinniście usunąć. No to do roboty!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

gzubkolandia
#7 Wielbiciel#

Nie usuną ich bo na nie nie dostali zgłoszenia z tej smiesznie brzmiącej firmy 😉 wiec jedni mogą sprzedawać Jacuzzi a inni musza sprzedawać „okrągłą konstrukcje dmuchaną z hydromasażem” 😂😂

oznacz moderatorów