anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[sugestia] kiedy osobny dział dla sugestii i pomysłów?

Vryko
#18 Luminarz#

Bo każdego dnia pojawia się ich nieco, i spadają poza kreskę. I tak, wiem - "widzimy i zapisujemy". Ale to nie rozwiązuje problemu. To samo z innymi działami - jako że obiecałem marudzenie, to marudzę. Po takim czasie trwania Allegro Gadane chyba już dokładnie wiadomo, czego tu nie ma i co należy zmienić...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@VrykoPopieram!!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To, żeby nie śmiecić - też macie wrażenie, że po początkowym ruchu, teraz wszystko powoli zamiera? Pytań mało, pytających także, wsio popadło w jakiś marazm i w sumie nic się tu nie dzieje.. Czyżby AG umierało w tej, jakże przyjaznej dla użytkownika, formie..? 

I tak sobie patrzę - znikające wpunkty - no spoko. Ale wbrew zapewnieniom Maćka, rangi jak do tej pory są przyznawane wyłącznie za termin rejestracji - nie ma na nią wpływu ani pisanie, ani wpunkty, ani rozwiązania. To tak trochę do..no. Wiadomo, do czego.  Gość, który napisał 2 razy ma taką samą rangę, jak osoba, która zamieściła 100 wpisów...faktycznie, mnie to strasznie zachęca do aktywności.. 😕 Po dwóch w sumie miesiącach z Allegro Gadane, myślę, że robi się z tego taki sam niewypał, jak z Allegro Lokalnie. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@VrykoFakt wszedłem dzisiaj rano ( no powiedzmy ok 10-11) i wszystkie wątki były "z wczoraj"...ciągle wiele osób nie wie że to istnieje.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Vryko miejsce do zgłaszania Waszych pomysłów powstanie. Rozumiem, że jesteś w gorącej wodzie kąpany, ale minął raptem miesiąc od startu Gadane, z czego dużą część zjadły ferie (wiem, nie wszystkich dotyczą, ale jednak dużej grupy ludzi - tak). Takie miejsce chcemy dobrze przygotować, właśnie po to, aby nie robić z niego kolejnych "Sugestii i pomysłów", ale żebyście dostawali rzetelną, merytoryczną informację zwrotną. To wymaga ustalenia procesu chociażby z zespołami IT.

Co do rang - patrzysz na swój kawałek tortu. Zgadza się, zarówno Ty, jak i kilkanaście innych osób już dawno osiągnęło poziom aktywności konieczny dla kolejnych rang. Zawsze jest grupa, szacuję, że 1% takich ludzi - określanych z angielska mianem "superusers" - których od kolejnych poziomów dzieli wyłącznie czas. Gdyby jednak kryterium czasowe zlikwidować, wszystkie szczeble (przy odrobinie starań) można byłoby osiągnąć w tydzień, a nie o to przecież chodzi.

msniezek_0-1582547262517.png

 

Allegro Gadane jest na początku drogi. Jesteśmy (a konkretne - Wasze pytania i odpowiedzi są) coraz lepiej widoczni w Google, planujemy zarówno wewnętrzne (w ramach Allegro), jak i zewnętrzne metody promocji. Głupio mi mówić to po raz kolejny (pierwszy raz wspominałem to chyba po pierwszym tygodniu), ale takie procesy nie dzieją się w takim tempie, jak myślisz. Na pierwszą ocenę, czy i jak dużym sukcesem jest Allegro Gadane, przyjdzie czas najwcześniej za rok.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

O rany, ale okropny dobór kolorów na wykresie. 3/4 koła niebieskie. Nic nie widać

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

To nie ja, to Excel - ale przekażę Twoje uwagi do Microsoftu 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Ale przecież można zmienić kolory wykresu.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Przyznaję, być może to błąd, ale grzebania przy tym wykresie nie uznałem za priorytetowe dla przekazu swojej wiadomości.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek W gorącej, mówisz? A skąd. Po prostu moje poczucie czasu nie jest zaburzone przez perspektywę korporacji 😉 Widzisz - ja, chcąc coś zrobić, po prostu to robię. I konsultuję się jedynie z sobą, stąd jestem przyzwyczajony do szybszego ciut działania.. 😉

I bardzo podoba mi się zdanie: "Kto jest największym bohaterem wśród ludzi i dlaczego Wołodia Lenin" A nie, wróć - to szło jakos tak: "(...)czy i jak dużym sukcesem jest Allegro Gadane(...)" 😄

A w kwestii tego, co będzie za rok się nie wypowiadam. Widzę co jest tu i teraz. A jest marazm.

I idąc dalej - fajnie, że czasem dajesz się sprowokować i jednak udzielasz jakichś informacji...choć w sumie znając Ciebie, zapewne doskonale dostrzegasz moje prowokacyjki, boś w sumie bystry chłop. Prośba więc taka się nasuwa - bądź łaskaw czasem coś napisać na dręczące ludzi tematy. Ok, miejsce na pomysły będzie. A inne...o których marudzim, też? 🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Pytanie powinno być inne - ile pomysłów zgłoszonych na allegro gadane zostało zrealizowanych?

 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@RED Allegro Gadane nie jest od realizowania żadnych pomysłów, a wyłacznie od ich zgłaszania... 😛 Taki wentyl bezpieczeństwa dla Allegrowiczów, którzy maja poczucie, że ich frustracja czemuś służy 😉 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

GoodSensi89
#8 Zapaleniec#

Powiedzmy sobie szczerze, zespół Allegro to nie początkujący blogerzy, a największy serwis aukcyjny w Polsce. W 10 lat da się przygotować forum w pełni funkcjonalne, a nie testowanie i dokładanie opcji, powodując chaos i zupełnie różne zasady regulaminu na przestrzeni czasu. Dodanie działów nie jest zbyt wielką sztuką. 10 lat temu (znów 10;-)) dało się zrobić samemu forum z wieloma modułami i usprawnieniami. Edytować postów po czasie się nie da (są opcje przejrzenia historii edycji jeśli boicie się jakichś drastycznych zmian), działy to jedno wielkie zawalisko tematów, które powinny być podzielone na kategorie. Podział rang można uzależnić od wielu czynników, nie tylko czasu/wpisów, np. pół roku + 10 "w punkt". Punkty "doświadczenia" mogą być odejmowane przez moderatorów jeśli uważają, że temat/odpowiedź nie spełnia kryteriów przyznania za niego punktu. Oczywiście są możliwości, że ktoś będzie oszukiwał w jakiś sposób, ale to jest naturalne w każdej dziedzinie. Jest wiele opcji do przeanalizowania i do rozwiązania problemów, które macie. Rzucenie forum (które de facto jest ładne i czytelne) to za mało. Allegro to ogromna społeczność, a to się wiąże z odpowiednim podejściem. Moim zdaniem lepiej poczekać i wrzucić gotowy, sprawdzony system, niż testować co to będzie. Fora mają swoją historię przez dekady, to nic innowacyjnego, że macie testować to na nowych użytkownikach. Na koniec dodam, że bardzo ważny jest start, dziwne, że trzeba tłumaczyć podstawy tak wielkiemu serwisowi jakim jest Allegro. 

//tl;dr - Da się wrzucić sprawdzony, dobrze prowadzony serwis, jeśli ma się takie możliwości jakie ma Allegro. 

oznacz moderatorów