anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Super Sprzedawca - od lipca 2 nowe warunki kwalifikacji

PNKO
#9 Pomysłodawca#

@nat_not dziękuję za klarowne wyjaśnienie. 

Mam nadzieję, że kiedyś będzie to wprost napisane na stronie pomocy.

Miłego dnia.

Odpowiedz
Ładowanie...

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@nat_not a ilość ocen z 12 miesięcy? to kpina nie ma obowiązku ich wystawiać, mam 69 ocen z 12 miesięcy a zrealizowanych zamówień w maju (najgorszy miesiąc w tym roku ) 52, więc jak zmusić kupujących do wystawienia oceny? Wasze przypominania nie zachęcają, chyba że dacie bonus za komentarze

Odpowiedz
Ładowanie...

desingsy
#9 Pomysłodawca#

1 lipca 2021 zmienimy warunki kwalifikacji do programu Super Sprzedawca. Do listy wymagań, koniecznych do spełnienia, dopiszemy kolejne: 

• 99% odpowiedzi na wiadomości klientów w ciągu 24 godzin

Dzień dobry,

chciałem tylko poinformować, że planowane zmiany nie są dopracowane. Być może w tabelce wszystko się zgadza, jednak w rzeczywistości sprawy mają się inaczej.

Odpowiadam na wszystkie maile klientów, które wymagają odpowiedzi. Z reguły zajmuje mi to do 3h.

Nie odpisuję na maile kończące rozmowę pozdrowieniem - z tego, co się orientuję, te wiadomości nie wymagają odpisywania. Również nie odpisuję na maile, w których podany jest numer telefonu - często można klientowi doradzić w minutę, zamiast tworzyć eseje.

Ale...

okazuje się, że z jakiegoś powodu nie odpisuję na co piątą wiadomość. Dla mnie to zaskoczenie, bo kompletnie nie odzwierciedla rzeczywistości.

Przypuszczam, że jest tak dlatego, ponieważ również dokonuję zakupów i otrzymuję od sprzedawców informacje o wysyłce, podziękowania, faktury i wiele innych.

Każdy taki mail jest nowym wątkiem, który aktualnie wymagałby ode mnie odpowiedzi, ponieważ inaczej brak takowej, obniży statystyki odpowiadania klientom.

Proszę o jasne kryteria, jak ten algorytm działa.

Wydaje mi się niemożliwe, żeby systemowo nadzorować komunikację z kontrahentami. Napisanie reguł i wyjątków, które mają automatycznie weryfikować, czy ktoś odpisuje czy nie, wydaje się niemożliwe.

Alternatywnie można zainstalować autorespondera, żeby mieć na każdego maila jakąkolwiek odpowiedź, bo w tej chwili do tego te zmiany mogą doprowadzić. Niech sobie roboty ze sobą rozmawiają.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

PNKO
#9 Pomysłodawca#

@desingsy potwierdzam to, co piszesz. 

Napisałem do Allegro prośbę o wskazanie, na które wiadomości nie odpowiedziałem. Okazuje się, że z trzech nie odpowiedziałem na jedną - pozostałe były w terminie. Pomimo tego - nie spełniamy warunku.

Wydaje mi się, też, że  system nie nalicza odpowiedzi jeżeli klient napisze dwie wiadomości pod rząd. Gdy odpowiemy na obie, to jedna z nich nie jest liczona.

Szkoda, że nie da się sprawdzić których wiadomości dotyczy obniżenie punktacji. Wtedy mielibyśmy sprawę jasną i moglibyśmy się do tego odnieść. W obecnej postaci możemy jedynie wróżyć z fusów - czy spełnimy ten parametr, czy nie.

Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@desingsy do jakości sprzedaży liczą się tylko pierwsze pytania od kupujących, wiadomości jakie otrzymujesz jako kupujący nie są brane pod uwagę w tych statystykach, jeżeli chcesz otrzymać konkretne informacje na jakie pytania nie odpowiedziałeś napisz do nas proszę tutaj
@PNKO w tym przypadku punktu ujemne zostały naliczone jedynie za brak odpowiedzi na pytanie od jednego kupującego.
W jakości sprzedaży liczymy tylko odpowiedź na pierwsze pytanie kupującego w wątku, czyli następne wiadomości w danym wątku z jednym Klientem nie są brane pod uwagę.

Monika
   Moderator

Ładowanie...

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@la_nika Zgodnie z regulaminem powinniście liczyć tylko wiadomości od kupujących, a w rzeczywistości liczycie wszystkie wiadomości zadane z poziomu oferty poprzez "pytanie do sprzedającego" od wszystkich użytkowników, także spamy nie mające nic wspólnego z Allegro. Za brak odpowiedzi na spam obniżana jest jakość sprzedaży.

Odpowiedz
Ładowanie...

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@PNKO 

Pod uwagę brane są wszystkie wiadomości zadane z poziomu oferty poprzez "pytanie do sprzedającego" od wszystkich użytkowników. Jeżeli zamiast kontynuować wątek ktoś ponownie zada pytanie z poziomu oferty to taka wiadomość też liczona. Jeżeli kontynuuje wątek to już nie.

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@pulkownik66 @mikeza @pinsplash @uEdka kiedyś to były czasy, certyfikat przysyłali 😄 

Kto jeszcze posiada ? u nas w firmie dalej wisi na ścianie 😉

IMG_20210528_104302.jpg

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Ostatnio naprawiałem tel. Wchodzę do punktu a tam na ścianie certyfikat 🙂

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

mikeza
#17 Koryfeusz#

@kostas11 ja mam nadal ten pomarańczowy koc z punktów SS, tyle lat i nawet nieźle się prezentuje 🙂

megii_ss
#10 Popularyzator#

Kiedy 16 lat temu zakładałam konto na allegro, dodałam sobie do nicku _ss z myślą że to będzie coś fajnego i rozpoznawalnego i do czego się dążyło. SS mam z przerwami, ale od kilku miesięcy nieprzerwanie ciągne ten nieudolny tytuł, ale po co ? Człowiek się stara, robi co może i jednym komentarzem klient osioł (delikatnie napisane) zawali system tylko dlatego że (dział motoryzacja) kupił zaślepkę do haka od Audi A6 C7 i ma do mnie pretensje że nie pasuje do Audi A5 bo mogłam napisać średnicę - ręce opadają, brak sił ..............

Odpowiedz
Ładowanie...

mikeza
#17 Koryfeusz#

@megii_ss właśnie z tego powodu świadomie podziękowałem allegro za wysyłane do mnie zaproszenia do tego programu. Nie chciałem się denerwować, że zaraz z niego kolejny raz wypadnę 🙂

TaniZamek
#8 Zapaleniec#

a kiedy dyskusje zaczna sie wyswietlac jak wiadomosci (np. z wysokim priorytetem)? Przy kilku kontach ogarnięcie wiadomosci i dyskusji zajmuje zdecydowanie za duzo czasu. Wiadomosci i dyskusje powinny byc polaczone i to ze wszystkich kont.

W tej chwili ogarniam w drugiej firmie 6 adresow mailowych przez gmaila. Odpowiadam w max. w ciagu godziny. A tu sie po prostu nie da.

Odpowiedz
Ładowanie...

PanArtur83
#7 Wielbiciel#

@TaniZamek świetny pomysł. O ile bardziej ułatwiłoby nam to pracę.

Z perspektywy klienta i Allegro nie ma znaczenia sposób odpowiedzi, a to, że ona jest.

@nat_not co Pani na to? 

Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@TaniZamek zachęcam Cię do zamieszczenia tej sugestii w sekcji Zgłoś swój pomysł!
Społeczność Gadane będzie mogła ocenić przydatność tego rozwiązania, a jeśli zbierze dużo głosów, przekażemy pomysł do odpowiedniego zespołu w Allegro 🙂  

Monika
   Moderator

Ładowanie...