anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sztuczna inteligencja oszalała? Czy ludzie w allegro oszaleli?

promolodz
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Czas Wysyłki ustawiony na 1 dzień...

Godziny wysyłki tego samego dnia ustawione na godz.10:00

Zakup o godz. 10:54 i co? eca49311-cb1e-11ee-a506-2f7e338fe5bb

czas na wysłanie do śr., 14 lut 2024, 23:59

Przewidywany czas dostawy czw., 15 lut 2024

Zakup 11:21 i co? c95b3b30-cb22-11ee-9ad6-7f07326c7268

czas na wysłanie do śr., 14 lut 2024, 23:59

Przewidywany czas dostawy czw., 15 lut 2024

 

Mało tego!!! Jest godzina 12:16. Wysyłka tego samego dnia ustawiona do godziny 10:00 a wszystkie moje oferty mają zielony napis DOSTAWA JUTRO!!!!

Czy komuś w allegro spadło coś na głowę?

Zepsuliście nawet sztuczną inteligencję...?

Co widzi klient, kto się będzie tłumaczył?

 

Dodam jeszcze, że przy prawie każdym sposobie wysyłki przy deklarowanej godzinie tego samego dnia jest komunikat " Godziny nie są widoczne dla kupujących". Czyli z jednej strony wysyłam wolno a z drugiego wyliczenia, że super szybko...

Przy każdym z wyjątkiem... Allegro One (Punkt, Box, Kurier), Którego wcale nie jest nadawane dużo... manipulacja?

 

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

brakestop
#13 Ambasador#
  1. Czy komuś w allegro spadło coś na głowę? - TAK
  2. Zepsuliście nawet sztuczną inteligencję...? - TAK

Zatrudnili kilku z podkomisji od samolotu TU.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@promolodz To Ty jeszcze nie wiesz, że najważniejszy jest algorytm i "dane historyczne"🤣 > Allegro wie lepiej jak nadajesz przesyłki > "Wielkie ego jest jak wielka tarcza osłaniająca wielką pustkę za nią"

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Ja wiem... ale w jaki sposób to jest wyliczane skoro w zakładce "skuteczność wysyłki" mam komunikat... "Tego samego dnia wysyłasz tylko 15% przesyłek zgodnie z deklaracją."

A komunikat "DOSTAWA JUTRO" przestał być widoczny ok godz. 13  mimo, że godziną graniczną dla wysyłki tego samego dnia jest godz. 10:00.

Ktoś tu z nas robi debili...

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@promolodz nie wiesz co zrobić ? jak wysyłasz nie regularnie jest tylko 1 sposób 😁 i trąbili o nim chyba pół roku temu .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@promolodz Nikogo nie interesuje co Ty tam sobie poustawiasz > walczyłem z tym przed świętami > odpowiedź zawsze była taka sama > algorytm i dane historyczne > nieważne jakich użyjesz argumentów i wyjaśnień > algorytm jest "pierwszy po Bogu"  

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

u mnie jest podobnie

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

po co jest opcja ustawienia przez sprzedającego godzin wysyłki tego samego dnia, skoro Allegro jej nie uwzględnia w swoich algorytmach przewidywanej dostawy ??

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@promolodz @elemino jak macie ustawione na 10:00 to nawet by się paliło waliło nie nadawajcie paczek które wpadną po godzinie 10:00 to algorytm nie będzie przesuwał Wam czasu nadania !!!

Możecie też to wyłączyć ale na 10 dni potem trzeba ponownie i tak w kółko 🙂

W zakładce Skuteczność wysyłki dodaliśmy sekcję Dostosuj czas dostawy do Twoich preferencji. Znajdziesz tam przycisk [wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja].

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@kostas11  @mdrogeria  niestety to wyłączenie nie zadziała, bo można wyłączyć algorytm tylko w ofertach z deklarowanym czasem wysyłki 2 i 3 dni, a ja mam 1 dzień

wiem, żeby nie wysyłać po terminie deklaracji - wiecie może, jak długi czas wstecz uwzględnia algorytm?

swoją drogą po co wprowadzili ustawienie godziny wysyłki tego samego dnia, skoro jej nie uwzględniają w swoich algorytmach??

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@elemino 60 dni wstecz liczą 😄

swoją drogą po co wprowadzili ustawienie godziny wysyłki tego samego dnia, skoro jej nie uwzględniają w swoich algorytmach??

Tak samo można Ciebie spytać poco podajesz godzinę 10:00 ja nadajesz paczki o 13:00 ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@elemino ustaw 2 dni 😁

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Ja to wszystko wiem...

Tylko co teraz mam zrobić z zakupami zrobionymi po 10:00?

Allegro pokazuje mi czas wysyłki dzisiaj czyli 14.02 23:59

Klientowi pokazuje dostawę jutro.

Już to samo w sobie się wyklucza bo, jak nadam o 23:00 w paczkomacie to klient nie będzie miał tego jutro, ale ja spełniłem wymogi allegro!!!

Po co robić takie zamieszanie?

Wprowadzają klienta w błąd.

Narażają sprzedającego na dyskusję z klientem, obniżenie ocen lub nie odebranie przesyłki.

Stawiają sprzedawcę w sytuacji, że nie wie czy taką paczkę nadać czy nie. Niby  jest po godzinie granicznej, ale czas wskazany klientowi sugeruje żeby nadać.

Sprzedawca nie wie do której godziny przy jego ofertach będzie napis " DOSTAWA JUTRO".

 Mam godzinę deklarowaną 10:00 a "DOSTAWA JUTRO " została zmieniona na "DOSTAWĘ POJUTRZE" OK. GODZ. 13...

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz Na wysłanie wskazanego zamówienia masz czas do końca jutrzejszego dnia  (15.02) zgodnie z Twoją deklaracją. Czas, o którym piszesz, jest proponowanym czasem wysyłki, aby spełnić deklarację czasu dostawy, którą widział kupujący podczas składania zamówienia. Czas dostawy obliczany jest na podstawie Twoich historycznych wysyłek oraz dostaw. Jeśli nie chcesz, aby ten czas był skrócony, nie nadawaj przesyłek wcześniej, niż wskazuje Twoja deklaracja. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

W żadnym miejscu nie mam informacji, że mam czas do 15.02...

Mam czas na wysłanie do śr., 14 lut 2024, 23:59

Pokazujecie proponowany czas to wytłumaczcie klientowi co macie na myśli!

On widzi DOSTAWA JUTRO i nie zastanawia się, że to wasze chore wyliczenia i proponowany, prognozowany czas dostawy.

Do kogo będzie miał pretensje?

"czas na wysłanie"- cyt. Szacowany czas, do kiedy należy wysłać zamówienie, aby dotarło do kupującego w przewidywanym czasie dostawy.

Wy sobie szacujecie i wy sobie przewidujecie! Mam w tym coś do powiedzenia?

"przewidywany czas dostawy"- cyt. Czas dostawy, który widział w ofercie kupujący. Nasz mechanizm obliczył go na podstawie Twoich wcześniejszych wysyłek i działań przewoźników.

"widział w ofercie kupujący" mimo, że kupił po deklarowanej godzinie i ustawionej wysyłce w ciągu 1 dnia.

Nigdzie kupujący i sprzedający nie ma informacji o 15.02...

oznacz moderatorów