anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

szukam dobrej drukarki :)

_Likos_
#21 Demiurg#

Witajcie musze zakupić przyzwoita drukarke laserową czarno białą do wydruku dokumentów

Chodzi mi o urządzenie dośc wytrzymałe i w miare ekonomiczne w eksploatacji. W miare tanie i dostępne tonery i brak innych nakładów. Samo urządzenie może być droższe. Ważne aby dość długo wytrzymało bo nie mam czasu na częste zmiany. Przewidywany wydruk to okolo 500 stron dziennie.

Osobiście nie znam sie na tym a nie mam czasu teraz na przeglądanie i porównywanie kilkudziesięciu produktów. Jeśłi ktoś handluje takim sprzętem  lub może polecić bo używa i sporo drukuje będe wdzieczny

Poprosiłbym nazwy i symbole lub linki do aukcji. 

Z góry dziekuje 🙂

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Likos_ Napisałem Ci sms-a z telefonem do porządnej firmy, która produkuje tonery > mają też czasem dobre i niedrogie drukarki > zadzwoń i porozmawiaj

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Ziolko39  super . podziękowania :). Sms pewnie jutro dojdzie bo w weekendy wyłączam telefon 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja przez wiele lat śmigałem na HPlaserJetP1102w, prawie 10 lat, teraz mam brothera. Obydwie są ok, a najważniejsze, że zamienne tonery są tanie i wydajne. koszt tonera 20-30zł.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

mam 20 lat hp 1018 2000str na jednym tonerze oryginalnym za 80zł nie do zarąbania jest

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  kurcze z hp i samsungiem są problemy z nieszczesnymi aktualizacjami. Co jakiś czas zmieniają sterowniki i zamienniki tonerów nie działają. Jakieś dwa lata temu tak było z laserówkami a ostatnio czytałem że dla małych drukarek z tuszami ten sam problem jest.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Są ale ja swego czasu pobrałem i trzymam gdzieś na pendrive sterowniki do tego hpka ktore jakiś rusek obszedł tzn one miały wkodowany oprogramowaniem limit stron i wieku po którym przestawaly drukować. Od 10latek mam spokój a te sterowniki łyka mi każdy windows

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tu bym sie raczej rozejrzał za kserokopiarką a nie drukarką laserową od znanych produentów.... Taką  z możliwością drukowania. Na pewno bardziej ekonomiczne. Tonery dużo tańsze, przeglądy raz na 10-20 tys kopii, materiały ekploatacyjne też dużo tańsze niż do drukarek...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  nie brałem tego pod uwage a może warto dzieki za sugestie. problem w tym że mam teraz dość małao czasu na rozglądanie sie. Z drukarkami wiadomo mam jakieś doświadczenie , z kopiarkami niestety zero.  

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

HP LaserJet M1522nf  zabrana ze śmietnika, stała z karteczką DOBRA. 

Kiedyś to robili dobry sprzęt - kilka palet papieru przepuściła przez siebie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ja mam dwie HP laserjet pro m12a. Tanie tonery (30 zł/2000 str.), drukarka generalnie nie do zajechania - obie moje drukarki mają natrzaskane po kilkadziesiąt tysięcy stron i działają tak jak w dniu kiedy je kupiłem. 
Aczkolwiek na 500 stron dziennie lepiej będzie chyba jednak kupić jakiś „kombajn”. 
Druga sprawa jest taka, że już ich nie produkują i ceny używek są nieco absurdalne ale drukarka niezniszczalna. 

oznacz moderatorów

Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie rozwiązania które inni polecają są z rynku konsumenckiego, czyli tańsze urządzenia ale drogie materiały eksploatacyjne lub kombinowanie. U mnie w firmie mamy Triumph-Adler P5030DN, to Kyocera pod inną marką. Samo urządzenie poleasingowe, kupione za około 400 zł . Jakość nieporównywalnie lepsza , materiały eksploatacyjne tanie, wszystkie przydatne opcje w pakiecie, wydruk sieciowy, automatyczny duplex, podajnik na 500 str do rozbudowania na 2500 str. Tutaj przykładowa oferta z allegro -   https://allegro.pl/oferta/kyocera-fs-2100dn-w-ta-p-4030dn-duplex-siec-trwala-13252264515

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Rolmetsc  to jest bardzo ciekawe urządzenie z tego linku. Póki co tylko rzucilem okiem ale wygląda nieźle. Jak ogarniemy prace poczytam wiecej . Dzieki 

oznacz moderatorów