anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TERMINOWE ODPOWIEDZI NA WIADOMOŚCI KLIENTÓW

MAMY ROZWIĄZANIE!
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

Mam problem, straciłem status "super sprzedawca" gdyż odpowiedzi na pytania w terminie spadły  na około 93%, od jakiegoś czasu już wiem że to przez brak odpowiedzi na jedno pytanie (klientka napisała i zadzwoniła z pytaniem więc już nie odpisywałem) około 10 dni temu odpisałem tej pani (po 20 dniach) a procent moich odpowiedzi w terminie nadal jest około 94. Sprawdzałem historię i nie mam już zapytań bez odpowiedzi w ciągu 30 dni. Czy jeśli już odpowiem na pytanie i prowadzimy rozmowę, a ostatni wpis jest od klienta - to też jest traktowane jako brak odpowiedzi? Z góry dziękuję za cenne wskazówki. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

@Swiat_Spodni_M_I Nie, liczy się tylko czas odpowiedzi na pierwsze pytanie. Musisz jednak uważać, bo jeśli pytający w tej samej korespondencji nagle zapyta o inny przedmiot, Allegro traktuje to jak pierwsze pytanie, choć w tej korespondencji pierwszym nie jest. 

oznacz moderatorów
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

Dzięki za wskazówki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro działa według schematu kto pyta nie błądzi ,kto nie odpowiada ten dostaje po d.....Nawet jak ci klient podziękuje musisz odpowiedzieć w terminie jak najszybszym.

oznacz moderatorów
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

dwie wypowiedzi się wykluczają, czy w dialogu muszę odpowiadać jako "ostatni", ale chyba tak będę robił, dzięki za wpis! 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Swiat_Spodni_M_I Nie, @kolekcjoner608 wprowadza Cię w błąd. Liczy się tylko czas odpowiedzi na pierwsze pytanie. Twoja odpowiedź nie musi być ostatnia. 

oznacz moderatorów
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

Też tak mi się wydaje.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Swiat_Spodni_M_I jeżeli podziękowanie jest pierwszą wiadomością od kupującego to musisz odpowiedzieć.

oznacz moderatorów
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

na pierwszą wiadomość trzeba zawsze nawet o 24.00😁

oznacz moderatorów
Client:47295977
#11 Animator#

@Swiat_Spodni_M_I  Ja zawsze odpowiadam jako ostatnia, choćby kropką, czy buźką. Tak dla spokojnej głowy. 🙂

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:47295977 tylko żebyś do końca życia przypadkiem nie wymieniał uprzejmości z kupującym jak i on będzie wysyłał . i 😁

oznacz moderatorów
Client:47295977
#11 Animator#

@Client:44052296  Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na to odpowiedział. Więc nie jest źle. 😜

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

zasadniczo jeśli masz starą wiadomość na, którą nie odpowiedziałeś, to lepiej już nic nie pisać, niż np. odpowiadać po 2 tygodniach. Statystyki psują właśnie późne odpowiedzi, a nie ich brak. Moderatorzy już tu o tym wspominali 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Swiat_Spodni_M_I
#8 Zapaleniec#

Dzięki, cenna informacja:)😉

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Swiat_Spodni_M_I potwierdzam to co pisali @xyz96  @mikeza i @Client:44052296 
Liczymy czas i to czy odpowiedź została udzielona tylko na pierwszą wiadomość w wątku zadaną z poziomu pytanie do sprzedającego. Jeśli ten sam kupujący zada kolejne pytanie i w ten sposób utworzy nowy wątek to również będziemy liczyć czas odpowiedzi.
Jeśli minęło już dużo czasu i sprzedający nie odpowiedział to lepiej już nie odpowiadać (liczymy odpowiedzi na pytania z ostatnich 30 dni, więc po tym czasie Twoja średnia się poprawi). Dokładnie działa to tak, że są dwie informacje czy odpowiedź została udzielona i jaki jest średni czas, więc jeśli odpiszesz np. po 500h zamiast 24h, to ten czas zaniży Twoją średnią, a jak nie odpiszesz to tego czasu nie będzie, a jedynie obniży się średnia za brak odpowiedzi. 
Wychodzimy z założenia, ze odpowiedź udzielona po tak długim czasie nie będzie już kupującemu potrzebna 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika 

Jeśli minęło już dużo czasu i sprzedający nie odpowiedział to lepiej już nie odpowiadać (liczymy odpowiedzi na pytania z ostatnich 30 dni,

Lepiej nie odpowiadać, niż odpowiedzieć po dłuższym czasie? Przecież to nonsens, dziecinada, jeśli za taką odpowiedź sprzedający na Allegro jest karany. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tak to działa, algorytm wychwytuje pewno czas pomiędzy zadaniem pytania, a odpowiedzią. Jeśli tej odpowiedzi brak zupełnie to nie bardzo wie co liczyć 🙂

inna sprawa, że kupujący po tak długim czasie oczekiwania na odpowiedź już chyba raczej nie jest zainteresowany transakcją i dokonał jej np. u konkurencji 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów