anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar wysłany - A konto permamentnie zablokowane - Kto zapłaci za towar?

Okazjowo_PL
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Otóż przedwczoraj sprzedałem towar, moje konto po tym zostało zawieszone. Gdy napisałem maila do allegro, by zapytać o co chodzi - to zostałem poproszony o zdjęcie weryfikacyjne dowodu, który leży obok sprzedawanej rzeczy. Zdjęcie zgodnie z zaleceniami, nie modyfikowane w żaden sposób - po chwili wysłałem. Była to rozmowa mailowa z Panem Szymonem.

 

W między czasie zostałem poproszony przez allegro o wysłanie zdjęcia weryfikującego w sporze, który utworzyła osoba kupująca odemnie towar. Poprosiliście mnie o wysłanie potwierdzenie nadania paczki. Jak mnie o to poprosiliście - to odrazu nadałem paczkę i wysłałem Wam potwierdzenie przelewu.

 

I teraz pojawia się najistotniejsza część tego wszystkiego. Nagle odzywa się do mnie na maila Pani Agnieszka. Informująca, że moja weryfikacja przebiegła niepomyślnie i nie mam możliwości odwieszenia konta. Najśmieszniejsze jest to, że dostałem taką informację jak wysłałem paczkę.

 

Teraz pytanie, kto zapłaci mi za towar który wysłałem, około 1,5 tysiąca? Może Pani Agnieszka ? A może Pan Szymon?

 

To co się dzieje na allegro to jakaś kpina.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Masz zablokowane pieniądze w Allegro Finanse? To są Twoje pieniądze, Allegro prędzej czy później będzie Ci musiało je oddać, o ile kupujący nie zgłoszą problemów.

oznacz moderatorów

Okazjowo_PL
#7 Wielbiciel#

Jest napisane, że wypłaty są nieaktywne.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Okazjowo_PL Czyli nie bardzo rozumiem . Wysłaleś towar za ,który klientka nie zapłaciła ? , bo jeśli zapłaciła masz środki na koncie AF tylko z racji zawieszenia konta nie możesz ich wypłacić . Transakcja przejdzie pomyślnie , klientka ZAKOŃCZY DYSKUSJĘ , odblokują Ci konto i wypłacisz .

oznacz moderatorów

Okazjowo_PL
#7 Wielbiciel#

Zablokowanie konta było odrazu po sprzedaży towaru - z automatu. Dopiero później została utworzona dyskusja przez kupującego.  Ale te zawieszenie konta nie było przez to, że kupujący utworzył spór. Zawieszone zostało automatycznie, ot tak, bez powodu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Okazjowo_PL przy droższych produktach to norma na allegro dla nowych sprzedających . POK niestety jest sporym obciążeniem , a bezustanne podnoszenie prowizji to droga do nikąd .

oznacz moderatorów

Okazjowo_PL
#7 Wielbiciel#

No i to jest właśnie bardzo uciążliwe dla sprzedawców, strasznie allegro robi pod górkę. Na to pewnie wszystkie czynniki się składają, jak; kategorie oznaczone czerwoną flagą, w których występuje duży współczynnik oszustw, staż konta, kwota sprzedanego produktu, jak system bezpieczeństwa zauważy problem w którejś z tych kwestii to wtedy użytkownik jest dogłębniej sprawdzany i patrzy na takie rzeczy jak adres ip, informacje o przeglądarce itp. Myślę, że tak to może działać.

Pytanie tylko czemu blokują normalnych użytkowników i nawet po wysłaniu dokumentu tożsamości oraz udowodnieniu, że towar się posiada - to jest problem z odblokowaniem. Chore te allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek 

proszę o podstawy prawne działań allegro w tym przypadku

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Okazjowo_PL "Nagle odzywa się do mnie na maila Pani Agnieszka" - ta słynna (na tym forum) Pani Agnieszka z Działu Bezpieczeństwa Transakcji Allegro (czy jak to tam się nazywa)?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Okazjowo_PL Możesz sprawę wyjaśniać z Allegro a dodatkowo złożyć reklamację z powodu zablokowania Ci korzystania z usługi za którą płacisz. Jeśli się nie mylę, a nie wydaje mi się, to od nowego roku jesteś konsumentem dla Allegro jeśli chodzi o korzystanie z ich usług platformy sprzedażowej.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Okazjowo_PL Podstawą zawieszenia konta jest pkt. 2.13 regulaminu Allegro: "W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Allegro.pl uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Allegro.pl może:

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,

b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,

d. zastosować mechanizmy lub narzędzia blokujące działanie botów lub innych narzędzi informatycznych lub programistycznych, o których mowa w art. 10.11." 

W korespondencji mailowej poinformowaliśmy @Okazjowo_PL, że w związku z tym konieczne jest przedstawienie dokumentów, które pozwolą nam sprawdzić jego wiarygodność jako Sprzedającego. Wzięliśmy pod uwagę wszelkie dostępne nam dane i informacje na temat tego konta oraz przesłane pliki, ale potwierdziliśmy, że nie są one wiarygodne, dlatego też konto pozostanie zawieszone.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Chyba Ci się wkradł błąd w ostatnim zdaniu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 +1 punkt za spostrzegawczość 😉 Zgadza się, poprawione. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Dodam jeszcze odpowiedź kupującego w dyskusji na fakt przesłania dowodu nadania, do oceny czytających (podkreślenia moje):

Witam. Szanowny Panie, pragnę nadmienić że wybrałem sposób dostawy "Dostawa przez sprzedającego - przedpłata - 50,00 zł" z uwagi iż pańskie dane są z Warszawy, mógłbym wtedy na miejscu obejrzeć zakupiony sprzęt. Paczka dziś została wysłana z Gdyni Pocztą Polską-ekonomiczna paczka pocztowa , podejrzałem status nadesłanego listu przewozowego, widnieje w nim adnotacja iż przesyłka waży 0,2 kg, nie trudno się domyślić że nie jest to zakupiony laptop którego waga powinna wynosić wraz z opakowaniem 4-5 kg. Sądzę że jest to typowe działanie w odciągnięciu w czasie na konsekwencje transakcji. Przesyłka jeżeli dotrze zostanie otwarta przy kurierze Poczty wraz z świadkiem dla potwierdzenia zawartości.

Istotny jest też fakt, że dowód nadania w dyskusji został wysłany w formie dwóch zdjęć - na jednym są wypełnione dane adresata, na drugim numer przesyłki. To dość nietypowa metoda udowadniania, że wywiązano się z transakcji.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Okazjowo_PL Tak czytam i czytam i nie wiem czy coś pominąłem bo nie widzę tego.

Miałeś wysłać zdjęcie własnego dowodu osobistego przy laptopie który ma zostać wysłany, tak?

Następnie w dyskusji poproszono Cię już o zdjęcie nadania wysyłki?

Co oznacza dostawa z przedpłatą 50 PLN i skąd cena 1500 PLN o której piszesz? Czy Towar miał zostać wysłany za pobraniem? a przedpłata jak rozumiem ewentualnym zabezpieczeniem przed nieodebraniem przesyłki?

Sprawa powinna się wyjaśnić jak odbierze przesyłkę odbiorca i potwierdzi towar który zakupił. Jednak nie rozumiem Twoich obaw o te 1500 PLN, skąd one się biorą?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów