anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tytuł oferty wprowadza w błąd?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Arangar
#7 Wielbiciel#

Czy Allegro musi wprowadzać w błąd kupujących? Zamawiałem dla Matuli lancety do nakłuwacza na telefonie filtrowanie i sortowanie działa jak Ukraincy powiedzieli statkowi rosyjskiemu. W produce napisane 100 sztuk toklikam kupuj szybko sprawnie. Towar do mnie doszedł, a dowiaduje się od sprzedawcy że allegro samo nadaje sobie nazwy a kupiłem 25 sztuk.

Dla czemu do jasnej ciasnej promujecie szybki zakup jak sami wprowadzacie w błąd a sprzedawca musi potem za was przepraszać. A w ce ie co kupiłem 100mial bym 200 a myślałem że kupuje naprawdę dobra promocje i 400 sztuk. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, szkoda, że nie chcesz go zgłosić, myślę, że nie ma sensu od razu zakładać niepowodzenia przedsięwzięcia. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Na litość ... To nie tylko mamy podpowiadać dobre rozwiązania, ale jeszcze je poddawać pod ocenę innych. W końcu nie ma tu na AG tak dużo chętnych do pomocy. Większość ma to gdzieś alb z założenie uważa to za stratę czasu.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

No oprócz moderatorów... A oni to przecież zwykła fikcja. Ktoś poważnie wierzy że to są normalni ludzie , zatrudnieni żeby tu odpisywać i pomagać ? Poważnie ?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@eightbitclone2 a co dokładnie sugerujesz? Że to nie są normalni ludzie? Że 5 osób (łącznie ze mną - 6) zostało zatrudnionych i jest co miesiąc opłacanych przez Allegro, żeby co dokładnie tu robić? Od początku istnienia Gadane moderatorki napisały tutaj około 40 tysięcy odpowiedzi, jaki dokładnie skryty cel miało Twoim zdaniem Allegro, zlecając im to zadanie?

A jeżeli to wszystko humbug, my nie istniejemy albo wręcz może jesteśmy tu, żeby szkodzić 🙂 - to co Ty tutaj robisz od ponad dwóch lat?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek serio?

mam Ci tu publicznie odpowiedzieć

byś skrycie usunął wypowiedź?

 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

No jak to co mają tu robić ? Ocieplać wizerunek. Że niby Allegro z ludzka twarzą  jednak pomaga 😉

A że w większości przypadków bohatersko rozwiązujecie problemy które wcześniej sami stworzyliście ?  Choćby : "ukryłem zakup" , "kupujacy pyta sie o maila" ,"produkturyzacja"  , "podaj numer oferty" choć cały system nie daje rady...  Można i 100 000 odpowiedzi napisać . Roboty nie braknie.

A ja co tu robie ? A tak zaglądam z ciekawości 😉 Siedze, macham nogami i patrze jak wam praktycy piszą co jest źle , sensownie i z przykładami a teoretycy odpisują że jest dobrze i z uporem godnym lepszej sprawy brną i udowadniają że będzie jeszcze lepiej 😉

oznacz moderatorów
endrju75
#1 Nowicjusz#

Mija praktycznie rok jak wątek o bzdurnych tytułach ofert zapoczątkowano. Ale jak widać allegro jako portal się stacza coraz bardziej. A skoro potencjalnych klientów nadal tyle, że się opłaca, to kto by się tam przejmował, że jest chlew w bazie wygenerowanej przez pożal się doklejone durne "nowoczesne" mechanizmy mącące. Dla sprawnego programisty odłączenie tych głupot, które w ostatnich miesiącach zaczęły mącić w tytułach aukcji to roboty na kilkanaście minut i koniec bajzlu - czyli powrót do stanu jaki lata temu prezentował ten portal,  gdzie w wynikach wyszukiwarka wtedy podawała dokładnie takie produkty jakich szukamy, a nie że szukamy kwiatka bluszcza, a w wynikach jest podstawka pod doniczkę, w dodatku w doniczce wsadzona paprotka. Zestawiając to z portalem jaki sobą prezentowało allegro z naście lat temu, to dziś jest dno!

Lata temu mieliście jedną z najlepszych wyszukiwarek, precyzyjna na max, żadnych głupot w wynikach i nie próbowała być mądrzejsza od poszukującego. Ale dziś  nastała pożal się "nowoczesność". Im większe zamieszanie tym nowocześniej....

Mieszanie nie tyle ilości oferowanego towaru co kompletnie rzeczywistego towaru z odmienną kompletnie nazwą to już standard. A potem człowiek się zastanawia co kupuje. Szuka urządzenia ABC, takie ponoć dostaje w wynikach wyszukiwania, wchodzi na ten znaleziony tytuł, a po wyczytaniu w tym bajzlu wynika, że to tylko jakiś tam zbliżony towar do urządzenia ABC. Przykładem makabrycznego chlewu jest kategoria https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-czesci-i-podzespoly-49122 gdzie tytuł powinien wskazywać towar, a często wskazuje gruszki na wierzbie. Sami sprzedawcy jak ich pytam klną na tą durnotę, bo to allegro w ostatnim czasie im dokleja jakieś śmieci (a są to wieloletni sprzedawcy, których kojarzę od lat i co nagle sami nie wiedzą jak tytułować aukcje? Koń by się uśmiał) i zamiast tego co wklepali sami w tytule, to zostaje im doklejone jako już wystawiony towar wiele oderwanych od rzeczywistości słów kluczowych w niby tytułach i tworzą się z tego jakieś wirtualne oferty towarów widmo, które robią śmietnik, wprowadzają kupującego w błąd i utrudniają znalezienia tego czego rzeczywiście szukamy. Zamiast w gąszczu ofert wskazać tylko rzeczywiste kilka ofert, które realnie wskazują poszukiwany towar, to nawiedzona wyszukiwarka wywali nam 30 ofert widmo, z czego większość kompletnie nie jest tym czego szukamy. W wynikach szukania inny tytuł, a po wejściu na takie coś pokręconego okazuje się, że to kompletnie co innego. Żenada na max! I to nie zrobiło się samo, tylko celowa robota, żeby wciskać ludziom między wierszami to czego nie szukają, taki marketing pożal się znany z marketów gdzie co kilka miesięcy zmienia się regały dla towarów aby frajer znów coś zauważył czego nie szukał i się nabrał i kupił. Wchodząc dopiero na daną aukcję, widać że wprowadzono nas tytułem w maliny. Dramat!

Szukamy przykładowo starego polskiego tunera unitry o nazwie AS215. Czyli do wyszukiwarki klepiemy klucz "AS215" i oczywiście w wynikach dostajemy chlew.

Jeden z wielu wyników szukania twierdzi, że znalazł "Tuner radiowy analogowy Unitra AS 215 srebrny"

Wchodzimy na takie coś zatytułowane powyższym durnym tutułem i widzimy  https://allegro.pl/oferta/unitra-diora-tuner-radiowy-as-252-srebrny-13685964303 że tam jest w praktyce tuner AS252 - czyli zupełnie inny produkt - co widać dopiero w prawej kolumnie przy cenie towaru, gdzie wyświetla się już rzeczywista nazwa oferty "Unitra Diora Tuner radiowy AS 252 srebrny"

No to na cholerę dokleiło tunerowi AS252 w durnej nazwie AS215?

Samo się zrobiło? Czy celowy zabieg by jeleni nabierać?

I oczywiście już uwierzyłem jako mityczny frajer, że zapewne to sprzedawca sobie takie bzdurne tytuły dokleja do swoich aukcji... Najpierw automaty doklejają śmietnik do tytułów, a potem wyszukiwarki te głupoty w wynikach wyświetlają. Ktoś kto nie zna jak wizualnie, realnie wygląda dany towar, nabierze się na te pokręcone tytułu i dopiero w domu się przekona jak przesyłka przyjdzie, że to nie jest to co wskazywał tytuł z wyszukiwania.

Takich przykładów w dziedzinie RTV można tu powstawiać setki. Szukamy płyty głównej tuner dostajemy w rzeczywistości tylko kółko napędowe skali innego modelu.

I tradycyjnie pisanie do ściany.

oznacz moderatorów
hardybejs
#12 Orędownik#

Spychologia Allegro działa jak za czasów PRL-Od tygodnia próby bez skutku ,ale pokoleji:

-najpierw zgłaszanie błednie powiązanych produktów---nic nie dało  zero reakcji

-kontakt telefoniczny--spychologia przekazali gdzies dalej -bez informacji zwrotnej

-kontakt meilowy przez zgłoszenie (czekam do dziś)

-nastepny telefon (rozumieją ale zgłaszają dalej) zero odpowiedzi meilowej ani jakiekolwiek

-znowu telefon poprzez kontakt(tu natomiast umawiają rozmowe z niby osobą co może coś wskurać)

-telefon z Allegro-(rozumieja widzą że jest cos nie tak ale nic wiecej nie mogą zrobić-informują żeby napisać kolejnego mei;la z ofertami do (program wsparania praw WOP)

-napisałem meila i czekam 

Zaznaczam że to wszystko nie jednego dnia  a codziennie od 7 dni , więc jesli ktoś chce sie w to bawić niech sie bawi -- w moim przypadku jakaś spółka importująca jakiś szmelc z Chin podpieła sie pod mój produkt - i zaraz kiedyś mój wczesniej skatalogowany produkt upadnie na ocenachpatrząc po jakosci podpietego produktu-najlepsze jest to że wystawiając ofert ktos kto podpina może zmienić Marke produktu- i teraz może sie okazać ze nawet już niemasz produktu bo ktoś ci go przejoł---Brawo myślący w Allegro--jak już katalogujecie produkty to marki nie powinno dać się zmienić!!!!!!!!!!!!!

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, w GS1 jest właściwy EAN dla 25 sztuk w paczce: https://www.eprodukty.gs1.pl/catalog/05904378480172.

To na tym EAN-ie Sprzedający powinien założyć nowy produkt, a nie podpinać się pod EAN ze 100 sztukami w paczce.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów