anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Udostepnienia konta oraz wystawienie komentarza przez inna osoba.

aragil
#15 Entuzjasta#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy według regulaminu allegro komentarz do transakcji może wystawić syn, brat, sąsiad, ciotka, bratowa osoby która dokonała zakupu? zgłoszenie nr "17481684"
 
Kupujący w mailu napisał
 
"i przepraszam bardzo ale to mój syn pisze recenzje nie ja "
 
Mimo tego allegro twierdzi ze nie usunie komentarze bo jest zgodny z regulaminem allegro?😂
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Syn pisze, ale matka zatwierdza i za treść komentarza odpowiada. Jeżeli Allegro odmawia usunięcia to znaczy, że ocena nie narusza zasad.

oznacz moderatorów

Albus_PL
#8 Zapaleniec#

Ale to nie oznacza że Allegro ma rację, każdy ma prawo się mylić...Gdzie zapis w regulaminie co do zasady komentarza? 

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96 "Syn pisze, ale matka zatwierdza i za treść komentarza odpowiada.........ocena nie narusza zasad"

Czekam na podanie odpowiednego punktu regulaminu allegro .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@aragil za treść komentarza odpowiada właściciel konta,

a szczególnie wtedy, kiedy świadomy naruszeń prawa odmawia jego usunięcia

 

Prawidłowe pytanie powinno brzmieć

Dlaczego allegro wprowadza w błąd Sprzedawców co do prawdziwości beneficjentów umów

jakie zabierają z Kupującymi?

oraz jakim prawem serwis pozwala bez pełnomocnictwa na używanie konto przez osoby trzecie?

 

Na gruncie kodeksu cywilnego i regulaminu allegro jest to łamanie polskiego prawa

 

pocytujmy allegro:

UŻYTKOWNIK

podmiot, który uzyskał dostęp do usług świadczonych przez Allegro.pl w ramach Allegro, na zasadach określonych w Regulaminie

Artykuł 2. WARUNKI UCZESTNICTWA W ALLEGRO

2.1.

Użytkownikami mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, ale mogące we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Użytkownikami mogą być osoby, które ukończyły 13 rok życia, ale nie ukończyły 18 lat w zakresie, w jakim mogą nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa i z zastrzeżeniem zasad dla nich przewidzianych (Konto Junior), których treść stanowi Załącznik nr 6 do Regulaminu. . Jeżeli przepisy krajowe przewidują uzyskanie pełnoletności lub ograniczonej zdolności do czynności prawnych w innym wieku, w tym zakresie stosuje się przepisy krajowe.

2.2.

Osoby fizyczne nieprowadzące w ramach Allegro działalności gospodarczej dokonują Rejestracji, wypełniając odpowiedni formularz, przy czym:

a. Rejestracja pełna, z zastrzeżeniem postanowieńnia w art. 2.6. poniżej, umożliwia korzystanie ze wszystkich usług świadczonych przez Allegro.pl i funkcjonalności Allegro, w tym dokonywanie zakupów i sprzedaży Towarów (Konto Zwykłe);

2.6.

Użytkownik, w celu uzyskania dostępu do wszystkich usług świadczonych przez Allegro.pl i funkcjonalności Allegro, musi dokonać Rejestracji pełnej, tj. obok obowiązku przesłania kopii dokumentów, oświadczeń lub tłumaczeń – o których mowa w art.2.3 powyżej (o ile ma zastosowanie) -

2.7.

Podczas Rejestracji jak i późniejszego korzystania z Allegro, Użytkownik zobowiązany jest podawać wymagane i prawdziwe dane oraz informacje oraz składać – o ile ma zastosowanie – oświadczenia zgodne z prawdą.

2.10.

Użytkownikowi nie wolno korzystać z Kont innych Użytkowników oraz udostępniać Konta innym osobom, z wyjątkiem przypadków:

a. udostępnienia Konta Firma osobom należycie umocowanym przez Użytkownika do działania w jego imieniu,

b. udostępnienia Konta Zwykłego małżonkowi Użytkownika poprzez umieszczenie danych małżonka Użytkownika w odpowiednim formularzu. Małżonkowie korzystający z Konta ponoszą odpowiedzialność solidarną za działania podejmowane w ramach tego Konta.

https://allegro.pl/regulamin

@xyz96 poczytaj sobie regulamin allegro

 

Jak widać z powyższego Allegro pozwalając działać w obrębie konta osobom trzecim bez wiedzy sprzedawcy łamie własny regulamin

@mr_oma czy konto osoby wspomnianej przez @aragil jest już zawieszone?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy dostane tu odpowiedz???

Na facebooku otrzymałem już odpowiedz od allegro a tu cisza:

"ocenę może wystawić jedynie kupujący - a więc właściciel konta, na którym doszło do transakcji."

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aragil Odpowiedź od nas w tej sprawie otrzymałeś zarówno w wiadomościach mailowych jak i na Facebooku, więc tutaj pozostaje nam jedynie potwierdzić to, co już wiesz. Owszem, ocenę powinien wystawić jedynie Kupujący, a więc właściciel konta, na którym doszło do transakcji i dlatego, w Twojej sprawie Kupujący otrzymał od nas stosowne upomnienie. Niestety z powodu  samego upomnienia nie możemy usunąć oceny. W kwestii komentarzy ingerujemy jedynie na bezpośrednią prośbę Kupującego lub w sytuacjach opisanych tutaj

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_  Czyli wystawiania komentarza przez inna osoba jest zgodne z regulaminem allegro?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@aragil źle to rozumiesz

@_HolaOla_ odpowiedziała Ci na pytanie

nie jest zgodne z regulaminem

ale mimo oczywistego jego naruszenia, komentarz nie zostanie usunięty

 

Czyli info dla wszystkich osób używających cudzych kont lub włamujących na nie lub uzyskujących dostęp w inny sposób

 

Możecie swobodnie szkalować komentarzami sprzedawców bo allegro nic z tym nie zrobi

 

bo tak należy rozumieć wypowiedź @_HolaOla_ , która nie odpowiedziała na moje pytania:

 

Dlaczego allegro wprowadza w błąd Sprzedawców co do prawdziwości beneficjentów umów

jakie zabierają z Kupującymi?

oraz jakim prawem serwis pozwala bez pełnomocnictwa na używanie konto przez osoby trzecie?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Na początek polecam zapoznać się z regulaminem Allegro Gadane, w szczególności art. 4. pkt. o. i bardzo proszę, abyś nie wprowadzał w błąd innych użytkowników. Poproszę również o o doprecyzowanie, gdzie dokładnie, według Ciebie, "Allegro wprowadza w błąd Sprzedawców co do prawdziwości beneficjentów umów jakie zabierają z Kupującymi?".

Odnosząc się do drugiego pytania, takie postępowanie nie jest zgodne z naszym regulaminem, dlatego jeśli potwierdzimy jego naruszenie, podejmujemy stosowne działania. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 

Na początek polecam zapoznać się z regulaminem Allegro Gadane, w szczególności art. 4. pkt. o. i bardzo proszę, abyś nie wprowadzał w błąd innych użytkowników.

Gdybyś była tak łaskawa i informował o tym także innych forumowiczów, zwłaszcza tych, którzy w błąd wprowadzają tu notorycznie. Nawet wtedy, gdy ich obecność na AG jest dla Allegro cenna. Mi też powinnaś oczywiście błędy wytykać.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ Jeżeli komentarz wystawiony przez inna osobę nie jest zgodny z regulaminem allegro dla czego nie zostaje usunięty przez allegro?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ podałem wasz regulamin

Sprzedawca w wątku zgłosił, że kontem posługuje się osoba trzecia

ba nawet to potwierdził właściciel konta

wy twierdzicie, że wpisów osoby nie związanej z tym kontem nie usuniecie

------------------------------

Sam miałem osobiście przypadek dwa-trzy lata temu niemal identyczny, ktoś posługiwał

się przy zakupie, korespondencji i wystawianiu negatywów cudzym kontem

odpowiedź była taka sama nic z tym nie zrobimy, komentarzy nie usuniemy

 

mimo cytowania regulaminu i przepisów, które do tej pory nie uległy zmianie

 

 

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałam, negatywa z powodu, że zakupiony produkt nie pasuje do samochodu kupującego. Choć wykaz samochodów jest dopisywany automatycznie przez allegro po wpisaniu typu/nr. części (chodziło o świecę żarową do samochodu) Kupujący nie zwrócił towaru ani się nie skontaktował. Więc jak mam się odnieść co do prawdomówności kupującego. Po moim kontakcie na podany na allegro tel. odebrał mężczyzna a właścicielem konta jest kobieta, na domiar tego odbierający telefon powiedział, że to nie on kupował tylko ktoś kto korzystał z tego konta celem zakupu i nie może mi podać nr. telefonu do niego bo to ta osoba jak się okazało wystawiała też negatywną opinię. Napisałam prośbę o usunięcie opinii i odesłanie towaru aby się odnieść do sprawy - bez odzewu.Czy użyczanie konta allegro osobie trzeciej jest legalne do zakupów i wystawiania opinii ?

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

allegro uważa ze to jest zgodnie z regulaminem allegro😂 i nie usuwa podobne komentarze.😎

Tez otrzymałem podobny komentarz :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/udostepnienia-konta-oraz-wystawienie-komen...

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

Obowiązkiem kupującego powinno być zgłosić problem sprzedającemu a dopiero po reakcji sprzedawcy wystawiać opinię.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@globkw na allegro kupujący nie maja obowiązków, tylko prawa😎

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie ma zakazu kupowania przez osoby trzecie z konta właściciela ,zwłaszcza gdy on sam tego nie ogranicza ,bo to on jest za konto i to co na nim się dzieje odpowiedzialny. To że produkt nie pasuje nie zawsze winien jest sprzedawca ,chyba że sam wprowadził w błąd wystawiając aukcję. Jeśli opis był zgodny z tym co było w ofercie wina może być po stronie klienta który zamówił bez dodatkowej konsultacji ze sprzedawcą niewłaściwy produkt .Sami powinniście spróbować się dogadać (on odesłać ten niewłaściwy a ty naprawić wysłać inny lub zwrócić środki ) .Po dogadaniu możesz poprosić klienta o usunięcie opinii ale on sam ma prawo zdecydować czy ją usunąć ,zmienić czy pozostawić.

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

Tak , tylko że ten niby właściciel miał mi podać nr. telefonu do tego kupującego ale tego nie zrobił, powiedział, kupujący sam zgłosi się do mnie bo poda mu mój nr. tel. Do tej pory cisza. Szkoda słów na to wszystko. Kupujący piszą sobie co chcą. Obowiązkiem kupującego powinno być zgłosić problem sprzedającemu a dopiero po reakcji sprzedawcy wystawiać opinię.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Udostępnianie konta nie jest zgodne z regulaminem Allegro, ale kupowanie dla rodziny, znajomych itd. nie jest zabronione. Za komentarz odpowiada właściciel konta i tyle.

oznacz moderatorów