anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa z Pocztą Polską

conieco_outlet
#7 Wielbiciel#

Witam,

z uwagi na zmiany dotyczące wysyłek paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej po 31.05. proszę o informację czy teraz również my jako sprzedający musimy podpisać umowę z przewoźnikiem 'PP'? 

Zgodnie z wytycznymi podanymi przez Allegro teraz mamy się rozliczać za przesyłki w SMART tylko z allegro z pominięciem Poczty Polskiej. 

W nowym aneksie przesłanym z Poczty Polskiej widnieje paragraf " Nadawca deklaruje wysyłkę minimum 5 paczek kurierem pocztex 48. Dotychczas takiej deklaracji nie było.

Po analizie informacji z Allego wynikać by mogło, że teraz będziemy korzystać z Poczty Polskiej tak jak z InPostu. Bez żadnych umów.

Czy Poczta Polska przypadkiem nie chce wykorzystać momentu i wymusić na Nas podpisania umowy i złożenia deklaracji za co będziemy musieli ponieść koszta? 

Nadmienię, że po rozmowie z Przedstawicielem Poczty Polskiej otrzymałam informację, że muszę ten aneks podpisać bo inaczej nie będę posiadać dostępu do e-nadawcy i nie wygeneruję żadnej etykiety z allegro, nawet jeśli założę prywatne (a nie firmowe jak dotychczas)  konto na e-nadawy. Przedstawiciel PP powiedział również, że nie muszę realizować deklarowanej ilości paczek i nie będzie żadna opłata za to naliczana. Więc coś tu się nie zgadza. 

Obowiązkowa deklaracja jakiejkolwiek ilości przesyłek zgodnie z zapisem Aneksu Umowy z PP jest bardzo niekorzystna, nie da się określić czy tą akurat (kurier pocztex 48)  metodą dostawy cokolwiek będziemy potrzebowali wysłać w danym okresie rozliczeniowym. 

Proszę o wasze opinie i informację w sprawie. 

 

 

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@conieco_outlet Aby korzystać z nowego sposobu rozliczeń musisz zawrzeć umowę z Pocztą Polską . Jeśli przedstawiciel Poczty poinformował Cię, że nie musisz realizować deklarowanej ilości paczek i nie będzie za to naliczana opłata, najlepiej będzie jeśli ta informacja, będzie wpisana w umowie, którą podpiszesz. Dla pewności skontaktuj się proszę z Pocztą poprzez maila allegro@poczta-polska.pl i bezpośrednio tam zweryfikuj informacje, które do tej pory otrzymałeś od przedstawicieli firmy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ przy okazji pytanie czemu przy paczkach Allegro i EN oraz pobraniu paczek API nie uzupełnia mi nr paczki w Zamówienia numer przesyłki, tylko muszę to sam robić 😞

Inpost zwrotnie sam to robi 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Konsultowałam Twoje pytanie z naszymi specjalistami od API, ale poprosili mnie o więcej szczegółów. Jeżeli Twoje pytanie dotyczy to oprogramowania Poczty, to musisz pytanie skierować do autora ich oprogramowania. Natomiast jeśli twierdzisz, że problem jest z naszym API, poproszę o informacje, gdzie "nie uzupełnia się" numer, jakie operacje wykonujesz, a także przykładowe zrzuty/video tej sytuacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dzieki teraz przeanalizowałem i rozumiem ze tu poczta powinna wysłać nr paczki do Allegro przez api elektronicznym nadawcy wychodzi na to ze jak zwykle sa 100 lat za 🙂 powiem ze ma obawy co będzie od czerwca 😞

w inposcie to działa po utworzeniu przesyłki w zamówieniach Allegro pojawia sie nr paczki 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  mi od zawsze z EN uzupełnia . Nigdy nie musiałam sama wprowadzać.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  dokładnie, wszystko idzie z automatu, nr przesyłki pojawia się w systemie allegro w momencie wysłania pliku z paczkami na pocztę. Może w przypadku innych nadawców działa to inaczej ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  wydaje mi się, że @kostas11  nadaje na tych samych zasadach co my . Coś musiało nie zadziałać jak należy .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza a widzisz dopiero po wysłaniu pliku a ja zawsze czekałem po ściągnięciu i wydrukowaniu etykiet 😄 następnym razem sprawdzę czy po wysłaniu pliku się uzupełni 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza @Kaliope_Brzeg @_HolaOla_ już działa po wysłaniu pliku na pocztę się uzupełniło 😄 😄 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg a mi nie uzupełnia 😞 ani na starej umowie ani na allegro paczka EN specjalnie do allegro uruchomione 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@conieco_outlet a masz jakąś umowę ?

Ja mam dwie standardową Biznesową i Allegro poczta oczywiście dwa konta EN

Po zmianie Biznesowa działa jak dotychczas + mogą dołączyć do niej paczki z allegro które nie wliczają się do limitu, a płacić będziemy za nie allegro 😉

Dostałem ostatnio info od opiekuna czy chce jedną czy dwie jak dotychczas 🙂

Lub pozostają dwie umowy jak dotychczas. Ja tak zostawiam będzie łatwiej sprawdzić ile poszło i jak rozliczone.

Żadnego aneksu nie dostałem z limitami 😞 jak nie masz żadnej umowy to oczywiście po nowemu nie nadasz bo musisz importować zamówienie do EN

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Wolumen paczek wpisany w umowę dotyczy paczek nadanych poza smart. Mi wpisali teraz 15, wcześniej miałem 10, nie wysłałem przez te lata żadnej ponad programowej paczki i nic się nie stało.

 

"Poczta zastrzega sobie prawo do weryfikacji poziomu realizacji deklaracji, o której mowa w ust. 8 pkt. 3 po upływie 3 miesięcy trwania kontraktu oraz
zmiany warunków cenowych w przypadku, gdy Nadawca nie wywiązuje się z deklaracji."

 

Sugeruje, że cennik ulegnie zmianie jeżeli nie będziesz wywiązywał się z deklaracji - ale dotyczy to cennika z tabelki w umowie - czyli przesyłek nadawanych poza allegro smart. W mailu od poczty jest info: "Warunki cenowe zawarte w załącznikach do aneksu dotyczą nadań przesyłek poza Allegro Smart (przesyłki nadane poza Allegro – np. z własnego sklepu internetowego, nadane przez Allegro dostawą bez przedrostka „Allegro” lub takich, które zostaną odrzucone przez Allegro jako Allegro Smart). " 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DrapexPL  potwierdzam, przed chwilą rozmawiałem z handlowcem poczty. Oczywiście oni również są trochę zaskoczeni tempem zmian wprowadzanych przez allegro i wiedzą, że pojawią się jakieś schody.

Ja mam wpisany limit 5 paczek, ponoć to jest wpisane tam pro forma i nikt tego nie będzie weryfikować. Oczywiście nadaję przesyłki poza allegro, ale mam osobną umowę na takie paczki, zresztą korzystniejszą od tej z aneksu. Na pytanie o oceny z aneksu dostalem odpowiedź, że tak będą wyliczane paczki, do których allegro się "nie przyzna" Czyli niby allegro, ale jednak nie allegro. Możliwe, że są takie sytuacje, gdzie coś zaszwankuje z systemem przekazywania danych i paczka nie zostanie doliczona od puli allegro, nie będzie jej w rachunku, wtedy poczta wystawi za nią osobną fv z cenami podanymi w aneksie. Takie czary mary, bo dla mnie to strasznie pomotane, ale zakładam, że takich sytuacji po prostu nie będzie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza wszystko wyjdzie w praniu, z inpostem nie ma problemu 🙂 ale poczta jest 10 lat wstecz ze wszystkim i przeczuwam problemy 😞

Od jutra możemy dać już wyższe ceny na dostawy Allegro poczta które będą obowiązywały od 1 czerwca 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  z inpost też są klocki, skoro doliczają sobie jakię dziwne opłaty za to, że kurier wrzuci mniejszą paczkę do większej dziury i odwrotnie. Ostatnio był na ten temat post, są sprzedawcy, którzy mieli dziesiątki takich dopłat. Z reklamacją Inpost wysyła do allegro, a allegro do inpost, jednym słowem wszyscy umywają ręce, a Ty płać jakieś dziwne dopłaty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Chciałem założyć podobny temat ale skoro jest to dopiszę czego ja się dowiedziałem.

 

Poprzednia umowa była tylko na dostawę w ramach allegro a elektroniczny nadawca innej paczki nie przepuścił bo w ogóle nie dało jej się utworzyć, teraz ma być inaczej.

 

Również dostałem umowę z deklaracją 10 paczek, ale z kolei mój opiekun powiedział, że to dotyczy wszystkich paczek nadanych w ramach tej umowy, czyli zarówno tych na allegro z przedrostkiem allegro jak i innych.

 

Jeśli chodzi o paczki do których allegro się "nie przyzna" to chodzi o wygenerowane paczki, które nie mają statusu zakończone (czyli na zielono w EN) np, z powodu nie dokończenia płatności. Wtedy jest ryzyko, że zostanie doliczona do rozliczenia z allegro i do faktury z pocztą polską.

 

Jeśli chodzi o wysyłki w ramach tej umowy to wcale nie muszą być w ramach smart żeby rozliczać je z allegro. Mają mieć przedrostek allegro i być w cenach nie wyższych niż podane przez allegro.

 

@conieco_outlet @mikeza @kostas11 @DrapexPL  UWAGA! Jest inny problem, w ramach tej umowy zarówno przesyłki od allegro jak i od poczty mają płatny zwrot jeśli klient nie odbierze dla wszystkich przesyłek poza polecony ecommerce! Zwrot przesyłki kosztuje 10,99 brutto dla przesyłek od allegro i zgodnie z umową dla tych poza allegro.

To samo tyczy się umowy z DPD

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek- ja narazie nie dostałem nowego regulaminu więc nie wiem co ze zwrotami, w teraźniejszej umowie na paczki allegro jest w cenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

w gruncie rzeczy każdy dostał bo nowa umowa na paczki od allegro została udostępniona przez allegro. Stara umowa z pocztą wygasa 29 lub 31 maja

 

https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-8be66a27-84d9-4670-b577-77762eda514b

 

Część V. Koszty dostawy i usług dodatkowych

 

w tej części są opisane wszystkie usługi dodatkowe, w tym zwrot do nadawcy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek- dzięki, na szczęście mamy zapas max ceny więc z każdej paczki zostaje 1 zł lub 50 groszy więc będzie na pokrycie zwrotów, choć mam ich mało, ale mogli by wynegocjować leprze warunki 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów