anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Umowa z Pocztą Polską

conieco_outlet
#7 Wielbiciel#

Witam,

z uwagi na zmiany dotyczące wysyłek paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej po 31.05. proszę o informację czy teraz również my jako sprzedający musimy podpisać umowę z przewoźnikiem 'PP'? 

Zgodnie z wytycznymi podanymi przez Allegro teraz mamy się rozliczać za przesyłki w SMART tylko z allegro z pominięciem Poczty Polskiej. 

W nowym aneksie przesłanym z Poczty Polskiej widnieje paragraf " Nadawca deklaruje wysyłkę minimum 5 paczek kurierem pocztex 48. Dotychczas takiej deklaracji nie było.

Po analizie informacji z Allego wynikać by mogło, że teraz będziemy korzystać z Poczty Polskiej tak jak z InPostu. Bez żadnych umów.

Czy Poczta Polska przypadkiem nie chce wykorzystać momentu i wymusić na Nas podpisania umowy i złożenia deklaracji za co będziemy musieli ponieść koszta? 

Nadmienię, że po rozmowie z Przedstawicielem Poczty Polskiej otrzymałam informację, że muszę ten aneks podpisać bo inaczej nie będę posiadać dostępu do e-nadawcy i nie wygeneruję żadnej etykiety z allegro, nawet jeśli założę prywatne (a nie firmowe jak dotychczas)  konto na e-nadawy. Przedstawiciel PP powiedział również, że nie muszę realizować deklarowanej ilości paczek i nie będzie żadna opłata za to naliczana. Więc coś tu się nie zgadza. 

Obowiązkowa deklaracja jakiejkolwiek ilości przesyłek zgodnie z zapisem Aneksu Umowy z PP jest bardzo niekorzystna, nie da się określić czy tą akurat (kurier pocztex 48)  metodą dostawy cokolwiek będziemy potrzebowali wysłać w danym okresie rozliczeniowym. 

Proszę o wasze opinie i informację w sprawie. 

 

 

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Teraz jak klient będzie chciał kuriera to:

 

- jeśli zamówi w ramach smart to zapłacisz za 3,99 o ile zamówi za 100 zł lub więcej

- jeśli poniżej 100 zł to klient musi dopłacić te 10,99 a Ty dostaniesz tylko za przedmiot a te 10,99 zapłacisz na koniec miesiąca razem z rozliczeniem za prowizję/wyróżnienia ale dodatkowo zapłacisz prowizję od dostawy

- jeśli klient nie odbierze przesyłki to jeszcze dodatkowo 10,99 za zwrot

 

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  czyli jak klient wypełni FOD i wpłaci tradycyjnie na konto przesyłka będzie problemowa bo status będzie "płatność rozpoczęta" .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Jeżeli wybierze płatność szybki przelewem po czym wpłaci tradycyjnym to tak, to jest nawet w tych regulaminach tylko nie mogę teraz znaleźć...

 

EDIT:

 

Informacja z poczty:

Należy pamiętać o importowaniu danych wyłącznie transakcji zakończonych. Pobranie informacji na temat transakcji w innych statusach i nadanie tych przesyłek może skutkować błędnym naliczeniem opłaty, tj. obciążenie pojawi się na Państwa rozliczeniu z Pocztą Polską, zamiast być przypisane do konta umowy z Allegro.pl. Ponadto, transakcja nie będzie miała powiązania z Allegro.pl.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  wynika z tego , że za zwrot listu poleconego za 6,49 , opłata wyniesie 10,99  . Zarąbiście jednym słowem .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeg  wydaje mi się, że zwrot listu poleconego będzie w cenie, za to zwrot odbioru w punkcie który kosztuj 9,49 będzie kosztował 10,99. Ciekawe kiedy allegro wprowadzi obowiązek ponownego nadania bo biedny klient zapomniał odebrać

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  mi wpisali limit - 1 sztuka . Przecież to jakaś paranoja 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeg  a mi powiedział, że nie może zmienić, przecież to jest bez sensu wszystko

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11 @-ModnyZakatek-  podsumowując- zostanie nam te 50 groszy czy nie zostanie ? Ja wymiękłam 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  przekonamy się pewno dopiero po pierwszym rachunku i wszystko się wyjaśni.

Ja stawiam, że w smarcie zabierze sobie allegro, a poza smartem dostaniemy te 50groszy, bo nie wiem jak logistycznie miałoby to wyglądać, że klient płaci 9,99, a my dostajemy 9,49, a prowizję płacimy od 9,99. to już byłoby chore 🙄

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza tak w smarcie nic nie dostaniemy nie ważne co ustawimy, poza smartem klient zapłaci co ustawimy 11,99 zł a w rachunku allegro na koniec miesiąca będzie 10,99 zł 🙂  i prowizję od wysyłki od 11,99 zł czyli wyjdzie na zero 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@kostas11  nie no jeśli dostanie 1 zł ekstra to prowizja od tego to jakieś 10-15 groszy w zależności od kategorii więc teoretycznie masz 85 groszy ekstra 😛 chyba, że liczysz koszty pakowania, VAT itp to wtedy faktycznie wychodzi na 0, ale zawsze lepiej 0 niż dopłacać

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek- prowizję od wysyłki zapłacisz od 11,99 zł przy 10 % masz 1,20 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

no tak, ale normalnie i tak zapłacisz od 10,99 zł

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeglogiczne by było tak jak pisze @mikeza  , ale to nie jest logiczne więc... niech moderator wyjaśni

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek- @Kaliope_Brzeg @mikeza wracając do tematu proszę bardzo to co pisałem że mam do przodu na kartonik ustawiłem 11,99 zł kurier 48  i 9,99 zł odbiór a doliczyło do rachunku oczywiście poza smartem w smarcie nic nie płacimy i nic nie dostajemy 🙂

Z salda 🙂

01.06.2020 14:20
Przesyłka Poczta Polska -10,99 zł
 
01.06.2020 14:20
Przesyłka Poczta Polska -10,99 zł

 

 
01.06.2020 14:20
Przesyłka Poczta Polska -9,49 zł

 

 
01.06.2020 14:19
Przesyłka Poczta Polska -9,49 zł
 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@kostas11 Czy te rozliczenia pojawiają się od razu po zamknięciu zbioru? Czy dopiero po fizycznym nadaniu na Poczcie? Przed chwilką wygenerowałam etykiety i zamknęłam zbiór, jednak w rozliczeniach Allegro jeszcze tego nie mam. 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Janirka nie wiem wczoraj nadawałem a dopiero z ciekawości dziś zerknąłem jak liczą, ale patrząc po godzinach to jest chyba wprowadzenie/przyjęcie już na poczcie jako nadane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Janirka @Janirka z moich obserwacji wynika, że faktycznie po pojawieniu się w systemie informacji o nadaniu .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  O widzisz, właśnie tego byłam ciekawa. Ja póki co ustawiłam ceny takie jak faktycznie płacimy. Trochę boję się , że naciągnięcie ich odbije się na sprzedaźy. U mnie i tak jakoś nędznie ostatnio, potraciłam źródła zaopatrzenia i czekam na lepszy czas 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów