anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UOKIK i kary za wprowadzanie w błąd o terminach dostawy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
brakestop
#13 Ambasador#

cyt:" Przeciętny konsument ma prawo przypuszczać, że oferowane przez przedsiębiorców opcje zakupu, dostępność i czas dostawy nie wprowadzają w błąd. Nie powinien być zmuszany do podejmowania dodatkowych działań, aby sprawdzić wiarygodność oferowanych funkcjonalności czy prezentowanych informacji."

Komputer świat o potężnych karach dla platformy za informacje o terminie dostawy.  

 

Podejrzewać należy, że i nasz ulubiony portal Allegro za chwile zostanie sprawdzony, co za tym idzie - znów będą zmiany zmiany zmiany.

 

Miłej lektury.

Tomek

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
Pengano
#13 Ambasador#

Przydałoby się też doprecyzować parametr "Czas wysyłki" w ofertach. Gdyby był dokładny co do minuty, to można by wpisać dla małego gotowego przedmiotu wysyłkę w 20 minut, a dla czegoś wymagającego personalizacji, dostrojenia, regulacji np. 3 godziny.  I wtedy można zlikwidować te upierdliwe tabele wysyłek tego samego dnia.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Czy Ty się dobrze czujesz - czas wysyłki co do minuty 😉 ?
Apage, Satanas!

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

I tak podajesz co do minuty kiedy wyślesz w tabeli wysyłek tego samego dnia. Tylko że ta tabela ma zasadniczą wadę. Nie rozróżnia przedmiotów szybko pakowalnych, od przedmiotów wymagających personalizacji, przetestowania, pobrania z odległego magazynu itp. Jeśli ktoś ma różne  przedmioty, to te tabele są bezużyteczne, bo nie wiemy co zostanie zakupione.

Natomiast ten parametr "Czas wysyłki" jest kompletnie niewykorzystany, bo jest ekstremalnie niedokładny. Dokładność 24 godziny? Bez żartów. Gdyby podawać w minutach, to system znając godziny graniczne mógłby bardzo precyzyjnie określać czy paczka wyjdzie danego dnia, a to przecież chodzi, żeby to wyświetlić prawidłowo.

Czas wysyłki to nie jest nic strasznego. To jest czas potrzebny na spakowanie paczki od chwili zamówienia do momentu włożenia w paczkomat lub wezwania kuriera. Ja potrzebuję na spakowanie np. strun 12 minut, na przygotowanie i spakowanie gitary 120 minut, a przedmioty z personalizacją 240 minut. Nie jestem w stanie wypełnić tabel wysyłek tego samego dnia, gdy nie wiem co zostanie kupione.

oznacz moderatorów