anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop - po co informacja 7 dni przed jego rozpoczęciem?

kilowat_net
#11 Animator#

Dzień dobry

O urlopach było wiele, ale odpowiedzi na moje pytanie nigdzie nie widzę.

Dlaczego informacja o urlopie wyświetla się 7 dni przed jego rozpoczęciem?

Na chłopski rozum, jeśli mam ustawioną wysyłkę w 24h oraz "Kup do 12, wyślemy dziś" i się z tego wywiązuje, to informacja o urlopie rozpoczynającym się 8 Lipca powinna się wyświetlić 6-7 Lipca. Po co "straszyć" Kupujących już 1 Lipca? Generuje to mnóstwo pytań i telefonów "czy wyśle Pan przed urlopem", oraz obniża wartość sprzedaży.

Informacja o urlopie powinna się wyświetlać tyle dni przed urlopem ile wynosi czas wysyłki w ofertach sprzedawcy + 1-2 dni.

Tak, wiem że mogę urlopu nie włączać tylko zakończyć oferty, ale jak już wiele razy pisano, jest to narzędzie niepozbawione wad.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net Zaproponowane rozwiązanie sprawdzałoby się w przypadku ofert opłacanych od razu. Pamiętaj jednak, że w przypadku transakcji w ofertach Kup Teraz, kupujący ma 7 dni na zapłatę za towar.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

To nie lepiej poinformować o urlopie tylko kupujących, którzy już złożyli zamówienie, zamiast setek innych potencjalnych klientów? W oknie płatności w dniach 1-5 Lipca można informować "opłać do 5 Lipca, bo od 8 sprzedawca ma urlop", a od 6 Lipca tak jest teraz, czyli informacja w ofertach.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net Zachęcam do zamieszczenia takiego pomysłu tutaj

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Zamieszczone. Swoją drogą te 7 dni czekania na wpłatę to też nieporozumienie.

Przykład

20 Grudnia klient wykupuje wszystkie choinki, ale nie opłaca zamówienia. Towar zablokowany, kasy brak. 27 Grudnia zamówienie anulowane i choinki muszą czekać rok.

Albo coś bardziej abstrakcyjnego. Polska gra w finale mistrzostw świata. Janusz biznesu 6 dni przed finałem wykupuje 1000 szalików od producenta, ale nie opłacił zamówienia. Dzień po przegranym finale szaliki z napisem "FINAŁ Polska - Włochy" warte będą 1/10 ceny początkowej.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@nat_not 
w przypadku transakcji w ofertach Kup Teraz, kupujący ma 7 dni na zapłatę za towar.

... pod warunkiem, że Sprzedawca nie zastrzeże w ofercie innego terminu na zapłatę.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Gdzie sprzedawca może to ustawić?

oznacz moderatorów