anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie!

Piszę do bardziej zaawansowanych sprzedawców z dłuższym stażem.

A mianowicie, sam sprzedaje już na Allegro około 3 lach z zadowalającym i regularnym skutkiem.

Moje pytanie więc brzmi (ponieważ czytałem różne opinie), jak to jest z urlopem:

Tzn czy po jego powrocie zauważyliście jakieś spadek sprzedaży, jak reagują klienci na takowy urlop<
Czy lepiej szukać zastępstwa i nie przerywać sprzedaży czy po prostu ogłosić urlop i mieć spokojną głowę przez te np 8/9 dni?

Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:100160870
#12 Orędownik#

@maJk96 Tylko raz daliśmy się nabrać na urlop z Allegro- równie dobra była by zabawa z wygłodniałymi hienami. Z nimi wiadomo...nic nie wiadomo🤣

Teraz zawsze wycofujemy oferty nawet parę dni wcześniej i powiem ci że masz udany urlop. Patrzysz tylko raz dziennie czy nie ma jakiś pytań, zwrotu lub dyskusji i możesz dalej spokojnie pić, nie z nerwów tylko dla smaku🤣

oznacz moderatorów

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Ooo… to ciekawa odpowiedz i perspektywa, możesz opisać coś więcej o tym doświadczeniu? Co sprzedajesz itp 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@maJk96 Nie ważne co sprzedajesz. Ważne że masz spokojne wakacje, bo o to tu tak naprawdę chodzi. Wyjeżdżając na wakacje z Allegro, bierzesz ze sobą okropną i niebezpieczną przyzwoitkę.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, robię tak samo 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

teoretycznie allegro gwarantuje, że popularność danej oferty zostaje prawie na tym samym poziomie. Oczywiście to tylko teoria, bo wiadomo, że traci się pewną grupę klientów, którzy akurat w tym danym okresie chcieli dokonać zakupów. Testowałem różne rozwiązania, z początku przez wiele lat nie zamykałem ofert, tylko dopisywałem info o urlopie. Sama informacja niestety to za mało, bo sporo kupujących jej nie widzi. Wymyśliłem, że każdemu klientowi po zakupie będę wysyłać info, że jestem na urlopie i paczka wyjdzie tego i tego dnia. Większość to akceptowała, ale były sytuacje rezygnacji z zakupu, ze względu na wydłużony czas wysyłki. Oczywiście takie kontaktowanie się z klientami podczas wolnego jest uciążliwe. Ja po wielu latach takiej zabawy doszedłem do wniosku, że jeżeli mam naprawdę wypocząć, to zamykam aukcje i odpoczywam w 100%. Oczywiście zaglądam na pocztę, żeby w razie czego odpowiedzieć na jakieś pytanie, albo rozwiązać problem. Oczywiście w przypadku jak nie ma aukcji to tych wiadomości jest bardzo mało. Każdy musi sobie sam wyliczyć, czy chce jednak po częsci dalej pracować, czy mieć całkowicie wolne.

Teraz była majówka, więc nie zamykałem ofert, ale miałem wolne od 29.04-04.05. Po powrocie musiałem za to ogarnąc masę paczek, więc szybko zapomniałem, że miałem trochę luzu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Ja robię podobnie, jeśli chodzi o takie krótkie przerwy… jak święta, majówki itp. 
wtedy zbiera mi się z takich okresów np 20/30 przesyłek (dla kogoś może być to mega dużo dla kogoś mało) ale ogarniam to w dzien. 

A jeśli chodzi o urlop… jestem przed tym pierwszy raz na Allegro i miło czytać różne doświadczenia i podjąć jakieś decyzje 

oznacz moderatorów