anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

URLOP

AutoCzesciWschod
#9 Pomysłodawca#

Urlop , jak to ładnie brzmi .

Niestety zdarza się że wyskakuje nam coś nieplanowanego , coś co spada na nas jak grom z jasnego nieba i co wtedy ?

Urlop musimy zaplanować do 7 dni przed datą rozpoczęcia , nie wspomnę że Allegro daje go 40 dni .

Miałem sytuacje przykrą która pokrzyżowała mi własnie zaplanowany urlop . Otóż pewnego dnia przyjmijmy że to 1 Grudziem 2019 zaplanowalem wyjazd ( od tego czasu rozpoczął się mój urlop na Allegro )

Niestety ale się rozchorowałem , jechałem na antybiotykach itd itd....... Zadwoniłem do Allegro prosząc o przedłużenie go ale spóznilem się kilka dni ( mowa o tych 7 ) ponieważ nie byłem w stanie ruszyć się z łóżka czy nawet ruszyć głową .

 

Odpowiedz padła odmowna że oni nie mogą tego zrobić , podpowiedzieli że mogę wyłączyć wszystkie aukcje a potem je włączyć . Niestety ale posiadamy kilka kont i narobiłby się nam bałagan .Uważam to za złe rozwiązanie ponieważ Allegro nie jest naszym pracodawcą i nie powinno ingerować w to kiedy chce wziąć urlop lub na jak dlugo chcę go wziąć . Rozumiem ze nie mozemy wlaczyc urlopu dzień przed , z drugiej strony dlaczego nie ?

Jeżeli mam wszystkie paczki wysłane , mam podane numery nadań to gdzie tkwi problem ?

Kupujący odrazu widzi żółty pasek i nie robi zakupów i temat z głowy

oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@SMA_MBODY  Ustawić wysyłkę na 5 dni, gdy już wrócisz po urlopie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Szkoda, że ustawiając """urlop""" czas zliczania statystyki nie jest automatycznie przesuwany o ilość dni, jaką ustawiło się w urlopie 🙂

Ktoś, kto sam prowadzi sprzedaż na allegro wyjeżdża, nie ma dostępu do internetu, to na bank odpowie na pytanie czy w dyskusji w ciągu 24 godzin 🙂 🙂 🙂

Ja straciłem 1115 punktów za brak odpowiedzi na jedną wiadomość sprzed trzech dni

Nikt nie zrobi tego za mnie, bo dzielenie się kontem jest zabronione 🙂

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@msniezek I gdzie te zmiany o których pisałeś w styczniu. Wpisany urlop i w nagrodę blokada sprzedaży. Powód nieterminowa odpowiedź w dyskusji. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/urlop-i-blokada-konta/td-p/66984

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zmiany ,ciągle zmiany ale nie to co potrzeba i co może pomóc w pracy ,rzucanie kłód pod nogi ,karanie za pobyt na urlopie ,same utrudnienia jest coraz gorzej aż strach pomyśleć co jeszcze może nas przykrego spotkać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ostatnio (3 sierpnia) allegro rozsyłało mejla, w którego treści było m.in. to:

"Od 10 sierpnia na stronie oferty, zamiast czasu wysyłki, pokażemy czas najszybszej dostawy.

Do tej pory kupujący widzieli czas wysyłki, czyli informację o tym, w ile dni roboczych wysyłasz paczki. Teraz dowiedzą się, kiedy otrzymają swoje zamówienia. Data dostawy będzie uwzględniać czas przewozu paczki przez firmę logistyczną oraz inne czynniki, takie jak na przykład Twój urlop. Twoi klienci nie będą musieli przeliczać dni roboczych na kalendarzowe. Dzięki temu będą mogli też szybciej podjąć decyzję o wyborze Twojej oferty."

Czy i jak ma się to do jakości sprzedaży - nie mam pojęcia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Oto spotkała mnie niemiła sytuacja ze strony allegro . Byłem 2 tygodnie na wczasach(dodam ,że za granicą) , a po powrocie dowiedziałem się ,że muszę podczas urlopu wpisywać numery przesyłek . Tak , leżąc na plaży mam wpisywać numery przesyłek 😉 Oczywiście w allegro urlop zaplanowany był z wyprzedzeniem. Takim sposobem zabrali mi tytuł super sprzedawcy , ale o prowizji ze sprzedaży nie zapomnieli . 

Czy miał ktoś taką sytuację i czy można jakoś przeforsować ten bubel allegro ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ten wątek już tu wałkujemy przez całe lato ,sporo z nas ucierpiało bo to nie tylko wysyłanie paczek jest obowiązkowe także udzielanie odpowiedzi ,wielu straciło nie tylko tytuł SS ale i konta były blokowane.sprzedawca nie śpi ,nie wypoczywa ma pracować by słupki rosły.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przedsiębiorcom nie przysługuje urlop. Jeśli chcesz odciąć się od obowiązków, wyznacz zastępcę lub zamknij sklep i zwieś działalność. Allegro wprowadza sprzedawców w błąd tak zwanym "urlopem".

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Zamknięcie na czas urlopu nie działa ,tak zrobiłem przed urlopem zakończyłem wszystkie aukcje i co? Podczas urlopu nękają cię pytaniami ,wchodzą zaległe wpłaty ,ja wypoczywam a notowania lecą. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przedsiębiorca nawet po likwidacji działalności odpowiada za to, co zostało zainicjowane przed likwidacją. Gdybyś nie sprzedawał na Allegro, tylko stacjonarnie lub wysyłkowo bez pośrednika, także musiałbyś załatwiać wszystko na bieżąco, zgodnie z terminami, do ostatniej sprawy. Jeśli nie masz aktywnych ofert, nie powinno być nowych pytań, a jeśli są, Allegro jest temu winne i nie powinno Cię karać za nieudzielenie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

maximpreza niestetyzanim pójdziesz spać musisz się zapytać allegro czy możesz . Przed urlopem aby uniknąć takiej sytuacji należy wydłużyć czas wysylki o dlugość wypoczynku . Tak jest na razie , ale podobno pracują nad tym ......undecided

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mdrogeria Mnie baba zadała pytanie o drugiej w nocy. Dobrze, że wstaję wcześnie, to średni czas mam coś ponad 4 godziny, ale ogólna ocena i tak w dół.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Type0Negative
#9 Pomysłodawca#

Załóż sobie autorespondera , odpowie w parę chwil o każdej porze

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@maximpreza Nie zamknąłeś oferty, sprzedawałeś nawet leżąc na plaży, ale nie znalazłeś pół godziny dziennie odpisać kupującym lub wpisać numery przesyłek. Zapominacie o tym, że przedsiębiorstwo - to własna działalność na własne ryzyko! Zawsze! Tak mnie uczono jeszcze na studiach. Musisz być odpowiedzialny 24/7. Nie podoba się - pracuj na Pana. Allegro - to jest tylko sposób zarobku. Przyszedłeś tutaj, zaakceptowałeś warunki, jesteś na ich podwórku. Nie podoba się - szukasz zarobku gdzie indziej. Nie powiem że Allegro jest super super. Za parę lat różne mnie tu spotkało. Allegro zarabia pieniędzy w swoją kieszeń. Zawsze! Pamiętajcie o tym. I każdy z nas robiłby to samo na ich miejscu.

Oskarżamy prowizję Allegro - ale ich amerykański konkurent ma to samo już od wielu lat. To była tylko kwestia czasu.

Oskarżamy warunki urlopu - ale na amerykańskim portalu konkurencji wcale nie ma pojęcia urlopu. Chcesz wypoczynku - zamykaj wszystko, lub znajdź sobie kogoś kto będzie za to odpowiedzialny.

nie chcę nikogo obrażać, ale czasami przeginacie

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Gasmin_pl chyba sam nie wierzysz w to co piszesz . Urlop to urlop , koniec i kropka . Jeśli zaznaczam w allegro ,że mam urlop to nic nie powinno się liczyć . Zrobili bubel i teraz to naprawiają  , a amerykański rynek w ogóle mnie nie obchodzi.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Tak jak pisał wyżej @xyz96   nie ma pojęcia urlopu u przedsiębiorcy. Gdyby miałeś sklep stacjonarny, musiałbyś zamknąć go, lub pozostawić na kogoś. Uwierz mi, że ten ktoś i takby dzwonił do ciebie gdyby miał skomplikowaną sytuację. Bo to twój biznes, twoje pieniądze i to za tobą ostatnia decyzja. To samo tutaj, Allegro to tylko ten ktoś, kogo zostawiłeś w niezamkniętym sklepie, on przyjmuje zamówienia, i zawiadamia wszystkich że mogą wystąpić opóźnienia. 

Nie liczyłam na zrozumienie z twojej strony. Ja tym latem zamknęłam wszystkie aukcje, za cały miesiąc miałam do 10 pytań, połowa z których była z zapytaniem czy aukcje będą wznowione i kiedy. Za miesiąc około 5 osób zgłosiło zwrot towaru, ale odpisałam każdemu że jestem na urlopie i wszyscy odniosły się ze zrozumieniem. Za tydzień przed rozpoczęciem pracy wznowiłam oferty, stworzyłam jeden tekst, który wysyłałam z automatu każdemu kto złożył zamówienie z treścią, że jestem na urlopie i za 7 dni wyślę zamówienie, i że jak nie chcą czekać to zwrócę pieniądze. Zrobiłam to tylko po to by mieć pracę od razu w pierwszy dzień pracy, a nie wrócić do pustego biurka. Wiedziałam że poleci mi statystyka, i dlatego każdego wieczoru wprowadzałam numery przesyłek. Zajęło mi to do 30 min dziennie. Nie pisałabym tu tego, gdybym nie wiedziała ile czasu na to idzie. Rano piję kawę dłużej. 

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Gasmin_pl Nie masz ambicji naprawiać w swoim biznesie wszystkiego co nie działa ? Chcesz ślepo podporządkować się regulaminom ? Ok . twoja sprawa.  Ja jednak postanowiłem walczyć i naprawiać to co źle działa.  A jeśli na wczasach chcesz pracować to pracuj. twój wybór .

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@maximpreza  codziennie naprawiam to co mogę. Ale nie tracę czas na walkę z wiatrakami. Płacę za wynajem mieszkania i lokalu, nawet jak przez cały miesiąc mnie tam nie było. I to też jest ten wiatrak, z którym pogodziłam się, podpisałam umowę, wiem co za tym skutkuje. Co z tego że będę teraz źle mówić o właścicielach? 

Nie pracowaliście w ciężkich czasach, nie doceniacie tego co macie. Piszę i jako sprzedawca i jako kupujący. Do sklepu, w którym mnie informują, odpisują wrócę wielokrotnie. Zwykłe tak i kupuję na Allegro, już wielu lat najczęściej u tych samych sprzedawców, nawet jak mają trochę droższe ceny. Bo wiem że u nich na pewno jestem człowiekiem. 

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Ja odpisywałem na pytania nawet na wczasach . chodzi tylko i wyłącznie o nr. listów przewozowych.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Przeginacie??? Ktoś przegina, bo chce wyjechać na kilka dni? Co z tego, że ma trwające aukcje? Klienci są poinformowani, że wysyłka się opóźni. Za co ma być karany sprzedawca? Dlaczego ma zamykać aukcje? Bo klient czytać nie potrafi? Bzdury takie gadasz, że czytać się nie chce.

Ula

Ula
oznacz moderatorów