anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oceny za koszt dostawy

bez-tom
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

 

oznacz moderatorów
226 ODPOWIEDZI 226

Majster77
#10 Popularyzator#

Nie do końca się z tobą zgodzę bo zależy z jakiego powodu nie doszła do skutku.

 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@Majster77nie do końca się rozpisywałem 🙂 bo możliwości jest kilka aby transakcja nie doszła do skutku więc to temat rzeka

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Dlatego nie ma co go poruszać. Zacznijmy od przyzwoitej uczciwość. Koszt przesyłki ustalony przez allegro nie podlega ocenie i koniec kropka.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

No to już Ci wyjaśniam. To jest właśnie to ze w chęci zemsty chcesz dać wszędzie jedną gwiazdkę. A jeżeli chcemy obiektywnie ocenić parametr koszt wysyłki jeżeli za niego nie zapłaciłeś, to nie możesz go ocenić. Smart to nie jest jakiś pakiet wysyłek i się nie zużywa.

Druga sprawa to możesz właśnie ocenić sprzedającego za jakość obsługi. I to że nie dostałeś paczki jak najbardzie zasługuje na jedną gwiazdkę a nawet 0. Dlatego właśnie system ocen jest niesprawiedliwy bo jak komuś sprzedający podpadnie to dostaje w odwecie niską ocenę nie zawsze zgodną z rzeczywistoscią.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Mario_300, a tak naprawdę to przez twojego smarta sprzedawca musiał dołożyć 1-4zł do wysyłki, dlatego niektórzy wyceniają o 1gr mniej byle nie wskoczył smart 🙂

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

Patryk0701 przepraszam, ale dołożył do przesyłki, której nawet nie raczył wysłać??? To jakim cudem???

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Nic nie dołożył olał sprawę negatyw się należy. Koniec kropka nie ma co roztrząsać i próbować bronić przegranej sprawy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

to że nie wysłał to inna sprawa, prawda 🙂

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Mario_300 

Oceny za koszt przesyłki nie powinno być wcale i nie byłoby takich dylematów i sprawy, którą opisałeś.

 

Wiola
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@Wioletta2701Nie zgodzę się, oceny za koszt wysyłki muszą być tylko przyznawane tym co w cenniku mają inną formę wysyłki niż "allegro ..." Wtedy "wyeliminuje" sprzedawców co chcą zarobić na wysyłce, natomiast 5 gwiazdek przyznawane z automatu dla kosztu wysyłki ustalonego przez allegro. To by rozwiązało temat "nieuczciwych" kosztów wysyłki na allegro.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Dokładnie to takie proste.  Niestety nie dla Allegro

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Niezły bałagan się zrobił w tym temacie, widzę, że większość klika ODPOWIEDZ pod złym komentarzem 😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Jak napisał na początku tego wątku

bez-tom
#8 Zapaleniec#
Ma on zupełną rację.Wygonić  coś  na co się  nie ma wpływu-to jest jakaś  paranoja 
i absurd-gwiazdki za koszt dostawy.Właśnie dziś klient zabrał mi 4 szt za kuriera
Allegro in post.Już nie wytrzymałem i lejce mi puściły.zmienił mi za to na negatywa ze
stwierdzeniem braku szacunku do kupującego.To nie był brak szacunku do
kupującego, lecz absolutny brak szacunku do głupoty.Głupota ponoć jest wyleczalna,pod 
warunkiem że wcześniej nie zabije.
oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

To jest nic mi czasami nalicza za minikuriera 16 zł a ma ktoś SMART włączony i to przy za kupie za około 150 zł, a paczka czasami wychodzi jeszcze więcej bo do managera nawet nie można jej importować. I trzeba płacić po za Allegro w Inpost, a za każdym napisaniem do nich, wymyślają inne bajki, raz to że kupujący ma nie pełne dane, drugi raz ,że należy wszystkie przeglądarki oczyścić z historii itp. Kolejny, że SMART na paczkomaty darmowy to trzeba zapłacić za inne paczki po za paczkomatami i oni tylko dają połowę. Więc na tym SMART można być więcej do tyłu jak do przodu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja się ciągle pytam dlaczego serwis allegro pozwala bez żadnej weryfikacji ze swojej strony szkalować użytkowników - nawet za pomocą gwiazdek i nie che usuwać tych wpisów

pisałem o tym tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

cytat z tego wpisu

Sąd Najwyższy wskazał, że to na administratorze strony internetowej spoczywa ciężar udowodnienia, że nie wiedział o bezprawnym charakterze komentarzy.

 

oznacz moderatorów

motoaura
#8 Zapaleniec#

Ja mam tę samą sytuację. Abstrahując od złośliwości kupujących taka ocena nie powinna mieć miejsca w przypadku korzystania z usług pakietu smart. Co ja mam zrobić? Dopłacić klientowi do przesyłki, bo 5,90 za polecony i 8,99 za paczkomat to zbyt dużo?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Kolejny dowód na to, że ta ocena jest bez sensu. Dzisiaj sprawdzam komentarze, bo wpadły mi w oko po 3 gwiazdki za wysyłkę. Oczywiście kupujący wybiera najtańszą dostępną dostawę, czyli polecony allegro za 5,9zł, a nastepnie ocenia koszt na 3 gwiazdki, to ja się pytam kiedy oceni na pięć, jak wyślę za darmo ? Według mnie jeśli ktoś decyduje się na opcje dostępne w smarcie, niezależnie od tego czy z tego smartu w tym zakupie korzysta, nie powinien mieć możliwości wystawiania tak niskich ocen za koszty wysyłki. To jest wypaczenie tej oceny. Inna sprawa, że wybierając droższą opcję, przy możliwym wyborze tańszej, ocena również pozbawiona jest logiki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DarkStoorM  bo ten temat powraca jak bumerang, po każdej ocenie, która jest pozbawiona sensu. Szkoda pisać 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Oceny w ogóle nie mają sensu, kupujący płaci 8,90zł za paczkomat, wystawia mi dwie gwiadzki i 3 za obsługę, gdzie paczka wysłana w ten sam dzień 🙂

Skoro kupując coś u sprzedającego zgadza się na warunki oferty, to po co zaniżają oceny... 😄

oznacz moderatorów