anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oceny za koszt dostawy

bez-tom
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę serwis Allegro o usunięcie rubryki 'koszt dostawy'

Nie wszyscy klienci posiadają pakiet smart i czasami muszą zapłacić za kuriera (10,49 zł) albo paczkomat (8,99 zł) za tym idą później oceny kosztów dostawy na 3 gwiazdki co jest wgl jakąś pomyłką.

Jak tutaj utrzymać się w programie super sprzedawca przy dużej liczbie ocen miesięcznie?

Raz na 50 ocen dostanę 4 gwiazdki jeśli chodzi o opinie o produkcie lub obsługę klienta, natomiast jeśli chodzi o koszty dostawy ocena na 3/4 gwiazdki pojawia się prawie co trzeci komentarz.

Jeśli inni sprzedawcy się ze mną zgadzają bardzo proszę o polubienie tego posta...może wtedy to coś da

 

oznacz moderatorów
226 ODPOWIEDZI 226

skarbyziemi
#7 Wielbiciel#

Piszesz takie bzdury, że widać jak mgliste masz pojęcie o sprzedaży internetowej. Różnice w cenie dostawy u sprzedawców przeważnie nie wynikają z tego, że ktoś chce dodatkowo zarobić na przesyłce tylko z umów podpisanych z przewoźnikami. Cena za przesyłkę u firm kurierskich i Poczty Polskiej zależy od ilości przesyłek nadawanych miesięcznie przez sprzedającego. Jeżeli jest odpowiednio duża to cena za przesyłkę może być niższa. Dodatkowo ci, którzy nie mają podpisanych umów bezpośrednio z przewoźnikami korzystają z usług brokerów, gdzie ceny też są różne. Dodatkowo cena przesyłki jest Ci znana w momencie zakupu. Dokoujesz zakupu to widocznie Ci odpowiada. Skoro się na nią godzisz to po cholerę oceniać potem, że była za wysoka?  Jeżeli nie pasuje to szukaj innego sprzedawcy z niższymi cenami za wysyłkę. 

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@roca-LLB  własnie tak jak napisałeś nie można zrobić. W opisie aukcji nie możesz dać informacji, że przy wysyłce pocztą  jest dłuższy czas dostawy.

Opis aukcji - tutaj są informację tylko o oferowanym przedmiocie.

Jak już deklarujesz jakąś formę dostawy, to nie możesz liczyć, że coś nadasz przy okazji.

Tak "przy okazji" to moższe sobie nadawać przy sprzedaży na Allegro Lokalnie.

 

Endrju
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

 

@roca-LLB 

 

Pozostawmy dawniejsze spory na chwilę na bok. 

 

Pisałem kiedyś w jakimś wątku, nie pamiętam już którym o tym, aby allegro dogadało się ze spedytorami i zaproponowało sprzedającym warunki handlowe na przesyłki. 

Swego czasu coś tam kombinowali z DHL-em, ale nie wiem jak to jest obecnie. 

 

Wtedy koszty dostawy na allegro byłyby ujednolicone dla przesyłek powiedzmy do 30 kg. ( Standardowych kurierskich ) 

 

Sprzedający mógłby wybrać sobie z " listy" udostępnionej przez allegro 2 firmy, z którymi z różnych względów mógłby pracować. 

 

Jeżeli oferta sprzedającego ze spedytorem byłaby niższa bądź równa tej maksymalnej sugerowanej przez allegro, mógłby ją zostawić. I tyle. 

 

Różnice w kosztach wysyłki wynikają raczej z błędnego uzupełniania parametrów przez sprzedającego, w ofertach. Jest to dość skomplikowany proces przy bardzo dużym asortymencie sprzedaży. 

 

Jeżeli chodzi jednak o formę wyboru przez sprzedającego konkretnego spedytora, jest to jego indywidualna kwestia. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. 

 

Preferuję DPD zamiast DHL , bo siedzibę mają w Toruniu DHL w Solcu Kujawskim, czasem w gardłowych sytuacjach łatwiej jest mi podjechać do bezy w Toruniu aniżeli gnać 30 km do Solca Kujawskiego. 

 

Z inpostem sytuacja analogiczna , z pocztą kiedyś próbowałem, ale to niestety nie na moje nerwy. 

Kiepska obsługa, przedłużający się czas wysyłki, chroniczne reklamacje... 

 

Inny sprzedawca może preferować pocztę a nie INPOSTA bo ma zupełnie odmienne doświadczenia. 

Nikt nie lubi sobe utrudniać pracy, i robić pod górkę nieważne od tego w jakiej pracuje branży i czym się zajmuję. 

Jak pisaleś powyżej czasem masz aż kilkaset różnych ofert do wyboru. 

Rozumiem, że niektórzy sprzedający nie wzbudzają Twojego zaufania, ale w innym poście pisałeś, że znaczkiem SS się nie sugerujesz, bo wielokrotnie widziałeś jak " Super Sprzedawca" oszukał klienta. 

 

Znaczek SS = wysokie oceny, więc średnio rozumiem tutaj Twój tok rozumowania. 

 

SS - niewiarygodny 

niskie oceny niewiarygodny 

 

Dodatkowo pamiętaj, że allegro przez program ochrony kupujących chroni Cię, przed ewentualnymi stratami w związku z finalizacją transakcji z nieuczciwym sprzedawcą. 

 

oznacz moderatorów

roca-LLB
#9 Pomysłodawca#

Nie mówię, że kazżdy SS jest niewiarygodny. Tylko, że nie zwracam uwagi na czy ktoś ma SS, a wynika to z mojego doświadczenia zakupowego. Kupuję na allegro już kilkanaście lat i do tej pory musiałem zgłosić do sprzedających zaledwie dwie reklamacje, obie przeszły pozytywnie Więc, raczej mam dobrego nosa odnośnie sprzedających.

 

 co do wysyłania - dla mnie najwygodniejsza jest poczta, bo mam dość niestandardowe godziny pracy i kurier zwykle mnie nie zastaje. Jeśli upoważniona zaufana osoba nie odbierze wtedy paczki, to bywa, ze muszę gonić 35 km do siedziby firmy kurierskiej. Dlatego wolę InPost (od ok. m-ca w mojej miejscowości), l;ub pocztę. ew, wchodzi w rachubę Orlen.

 

Wiem, ze jest jeszcze taka opcja wysyłki jak „allegro przesyłka polecona” - nie wiem na czym polega na usługa, ale jest dość tania. Niewielu sprzedających ją jednak oferuje.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@roca-LLBNo to proszę przykłady "z  życia" :

1. "Bo ja kiedyś wysyłałam poleconym za 3,5 PLN" - i dostałem po gwiazdkach za koszty.

2. "Pan mnie oszukał na koszcie wysyłki, zapłaciłem MNIEJ niż w rzeczywistości kosztowała przesyłka" - pomyliłem się w wycenie i resztę kosztu wysyłki wziąłem na siebie.

3. "Poczta Polska strasznie ździera" - i dostałem po gwiazdkach, mimo że policzyłem tylko znaczki bez pakowania.

No to teraz słucham Twoich argumentów

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

roca-LLB
#9 Pomysłodawca#

No to Ci współczuje, ze trafiłeś na jakiś fanklub  Janusza Cebulaka, któremu nawet za darmo jakbyś przywiózł pod nos, to jeszcze będzie miał pretensje, że masz nie taki zaczes na głowie, jak on lubi.

mam nadzieję, ze tych Januszy jest mniejszość.

Ja bym ci dał 5 gwiazdek.

Powiem tak - przejrzałem przed chwilą Twoją ofertę i gdyby mnie interesowała ta dziedzina artykułów, którymi handlujesz, to jesteś wśród tych, u których bym coś kupił. I zapewne dostałbys ode mnie komplet gwiazdek. W innych dziedzinach szukam takich sprzedawców, jak Ty.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

No właśnie o to nam chodzi. NIe o cenę tylko ocenę za nią Jeżeli cena jest najniższa jaka może być to jakim prawem ktoś cię może ocenić na jedną gwiazdkę. To powinno być zablokowane. NIestety taka jedna ocena obniża bardzo średnią NP Masz 20 ocen 3x po 5 gwiazdek I trafia ci się jeden Janusz z jedną. Czyli według schematu liczenia allegro średnia spada ci na 4,936 i tracisz Standard Allegro

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@roca-LLBNiestety statystycznie każdy ze Sprzedawców trafia na takich. Podejrzewam że w drugą stronę też - Kupujący trafiają na kiepskich Sprzedawców - tyle że tutaj negi szybko eliminują ich z gry. A Sprzedający nie mają możliwości obrony przed ucięciem gwiazdek , często za "widzimisię". A te gwiazdki mają przełożenie na finanse. Stąd ta "walka" o nie (i o komentarze).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

MICRON13
#2 Obserwator#

Zgadzamy się z tym w 100% ! Przesyłki w Smart, klient nie ma smart i wystawia 3/5 *** za koszt wysyłki... totalna bzdura ze strony allegro

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

allegro nie tylko w tym punkcie jest oderwane od rzeczywistości - oni mają tylko jeden cel - micha (czytaj: prowizja) - resztę mają w poważaniu i to wybitnie głębokim

oznacz moderatorów

skarbyziemi
#7 Wielbiciel#

Zastanawialiśmy się kiedyś skąd tak często obniżona ilość gwiazdek jest przy ocenie kosztów dostawy dla transakcji z tanimi przesyłkami (8,00, 8,99 itp). Teraz mamy to potwierdzone, że niektórzy kupujący rozumują w ten sposób, że jak dostawa była tania to ilość gwiazdek też ma być niska. Ocena transakcji na Allegro to taki sam bubel jak ich cenniki dostawy. 

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

Zwykle korzystam ze smarta, więc raczej mnie nie dotyczy ocena kosztów sprzedaży i poniekąd rozumiem sprzedawców, ale trzeba na to popatrzeć też z drugiej strony. Często spotykam się z przypadkiem, że sprzedawcy jako jedyną formę wysyłki mają kurier za 14,99zł, czy 19,99zł. Dodać należy nie ma opcji smart, wielkość wysyłanej paczki jest wielkości dużego pudełka zapałek, a wartość niejednokrotnie też jest niższa niż wartość samej przesyłki. W takim wypadku chyba klient ma prawo uznać, że koszty wysyłki są wysokie?!

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Nie o to walczymy. System ocen niech sobie zostanie i wtedy możesz sobie taką tranzakcję ocenić na jedną gwiazdkę i nie będe miał do Ciebie pretensji Mi chodzi cały czas o **piiip**ne paczkomaty. I to też dotyczy ciebie bo jak kupisz u mnie i nie załapiesz się na smarta to też paczkomat za 8.99 możesz ocenic na jedną gwiazdkę. TO JEST ABSURD

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

A jak się załapiesz na smarta to 5 gwiazdek z automatu. żeby był pełny obraz. Debilizm funkcjonalizm

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

Tu się z Tobą zgadzam, ale temat jest "Usunięcie oceny za koszt dostawy" i tego akurat nie popieram. Myślę, że zamiast likwidować powinno się je jedynie w jakiś sposób dopracować, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.

Nie chcę też być upierdliwy, ale popatrz też na oferty sprzedaży osób oferujących towary za 39,99zł. Dziwnie, że akurat za tyle? Przypadek? Chyba raczej nie! Pomimo tego, że masz smarta, to albo w tym wypadku płacisz za przesyłkę, albo musisz coś dodatkowo jeszcze dokupić, a towarów za 0,01zł chyba w ofercie nikt nie ma. Może klient czuć się w tym wypadku trochę zniesmaczony i naciągnięty, czego efektem może też być wystawienie niższej ocenę za koszty przesyłki.

Bądźmy uczciwi w obie strony!

 

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

No ok a płacisz za nią jakoś więcej czy dalej 8.99 tak jak narzuca allegro. Powiedz mi jaki ja mam wpływ na to że paczkomat kosztuje 8,99 a nie 2,99. Dlaczego ja jestem oceniany za cenę ustaloną przez allegro.

A przykład 39,99 jak tak jest to naprawdę tego nie rozumiem bo dokładając 1 grosz do ceny ludzie łapią się na smarta i sprzedaż rośnie. Także w tym przypadku to raczej sprzedający wali sobie w kolano.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Mi wystarczy jak zablokują paczkomaty o nic więcej nie proszę

 

oznacz moderatorów

Mario_300
#9 Pomysłodawca#

W tym wypadku masz rację, nie masz wpływu na cenę przesyłki ustalanej przez allegro i nie powinno się za to oceniać, tym bardziej jeżeli w ofercie są również inne alternatywne formy przesyłki. Ja jednak wciąż uważam, że system ocenianie należało by udoskonalić, a nie go zlikwidować.

oznacz moderatorów

Majster77
#10 Popularyzator#

Dokłdnie ja tez nie chcę go likwidować. Wiem że tak jest w temacie wątku. Ale nie będe zakładał nowego z samymi paczkomatami jak już tutaj się wypowiadamy.

Cieszę się że kupujący i sprzedający jednak potrafią się w czymś zgodzić czyli jest szansa że takie rozwiązanie będzie uczciwe dla wszystkich

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Mario_300 

Nie dziw się sprzedającym, że nie chcą mieć smarta w ofercie, bo do tego smarta muszą dopłacać z własnej kieszeni.

 

Wiola
oznacz moderatorów