anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięte aukcje - Tło w miniaturze (zdjęciu głównym) Twojej oferty było nieprawidłowe.

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-mineraly
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc w sprawie zakończenia kilkuset moich aukcji z minerałami. Problem dotyczy w większości miniaturek. Sprzedaję minerały i większość zdjęć wykonuję je na białym tle, ale ostatecznie nie są one idealnie białe. Każda aukcja, nawet ta za 5 zł wymaga wykonania osobnych kilku zdjęć dla każdego wystawianego okazu. Zdjęcia białych i częściowo przeźroczystych okazów nie da się też wykonać na białym tle. Oczywiście można próbować rozjaśnić, modyfikować zdjęcia ale czy będą one wyglądały realistycznie. Minerały często dają też różnego rodzaju refleksy podczas robienia zdjęć. Proszę o sugestie co z tym problemem można zrobić.    

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
e-mineraly
#8 Zapaleniec#

Obecnie problem dotyczy już 450 moich usuniętych aukcji.

oznacz moderatorów
AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Z tym nic nie zrobisz poza dopasowaniem się do wymogów. Każdy sprzedawca autorskich produktów musiał/musi przez to przejść. Na szybko możesz użyć jakiegoś wycinacza tła online - niektóre są darmowe, efekty marne ale przynajmniej przestaną ci wyrzucać oferty. Jedyną słuszną drogą jest dokształt, na YouTube są poradniki jak robić dobre zdjęcia na białym tle. Masz o tyle łatwiej, że fotografowane przedmioty masz małe - to mocno ułatwia pracę. Na te flary, elementy białe i przeźroczyste są sposoby i na prawdę da się uzyskać fajne efekty. Czym robisz zdjęcia? Pewnie telefonem? Do tego musisz mieć aparat z trybami manualnymi (najlepiej z 1 calową matrycą ale na początek nie jest to wymóg), dodatkowe światło białe nie mrugające (może być jakaś lampa LED na baterie) i polecam Adobe Lightroom - mocno przyśpiesza obróbkę. 

Teraz się irytujesz tak jak ja kiedyś ale uwierz, że jak już to ogarniesz to będziesz zadowolony z efektów. Patrząc na twoje zdjęcia to jest tutaj pole do popisu bo na prawdę można wyciągnąć fajne efekty z tak niepowtarzalnych przedmiotów.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@e-mineraly 

Będę Cię namawiał do tego co ładnie napisał @AkcOgrod-pl 

To kwestia treningu. Ja co prawda do usuwania tła używam AI, kosztuje 40 zł miesięcznie ale mam inne hobby związane z zdjęciami to mam. Wziąłem twoje pierwsze zdjęcie. Przerobienie zajęło mi 2 minuty. Da się to robić darmowymi programami. Oto efekt.

mineral1.jpg

Czy taki efekt Cię zadowala? Pytam poważnie bo ja się na minerałach nie znam, nie gustuje. Miałem rok geologii w technikum 🙂 ha ha

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AkcOgrod-pl Istotna jest pierwsza miniaturka , kolejne mogą mieć dowolne tło jeśli nie zawiera ono niedozwolonych linków i zapisów niezgodnych z regulaminem .

oznacz moderatorów
e-mineraly
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za sugestie, chyba trzeba zakasać rękawy i przerobić te 450 aukcji. Myślę, że ten sama problem będzie dotyczył za chwilę pozostałych 700 jeszcze aktywnych aukcji. Wczoraj już trochę poćwiczyłem z moim gimpem sztuczki wybielania tła i chyba będzie OK, choć trzeba doliczyć  dodatkowe minuty na te białe tła. Chyba już taka "biała" miniaturka będzie dobra. Przy okazji można zrobić przymusową segregację "martwych aukcji" a i może część przerzucić do sklepu.

jajka.jpg

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@e-mineraly łatwy i szybki program - https://www.remove.bg/ 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@e-mineraly 

Twojej fotki nie widzimy. Z gimpem jest tak że możesz próbować zaznaczać ten szary kolor. Jak dobrze ustawisz progowania itp to może Ci w miarę ładnie zaznaczyć cały obszar szary. Można wybielać, można odwrócić wtedy zaznaczenie, wkleić na białe tło i bawić się samymi kolorami kamienia tak aby go uwydatnić.

oznacz moderatorów
e-mineraly
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie zrobiłem - zaznaczyłem okazy, odwróciłem zaznaczenie i krzywymi wybieliłem. Dzięki

oznacz moderatorów
e-mineraly
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@e-mineraly 

No i teraz, najważniejsze żeby Tobie się one podobały 🙂 . Regulaminowe jest na bank. Powodzenia

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

W wersji na szybko canwa-aplikacje- zdjęcia produktowe. Ogarnia temat szybko, na darmowej wersji i nawet dziecko sobie poradzi.

oznacz moderatorów