anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie produktów utworzonych przez Allegro

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Opiszę pokrótce dzisiejszy strzał w stopę, jaki zaliczyliśmy dzięki Allegro oraz MojeGS1.

 

Dawno, dawno temu wygenerowaliśmy kilka tysięcy kodów EAN w MojeGS1 na potrzeby Allegro. Dodaliśmy kody EAN do aukcji Allegro naszych produktów. W wyniku naszej niewiedzy i nikłych informacji podawanych przez Allegro musieliśmy pousuwać kody EAN z naszych aukcji. Aby zacząć wszystko na czysto, postanowiliśmy usunąć wszystkie kody EAN z MojeGS1 oraz z Allegro (sądziliśmy, że usunięcie kodu EAN z oferty, usunie także produkt Allegro).

Ręcznie usuwaliśmy każdy kod EAN (na MojeGS1 nie ma opcji masowego usuwania produktów) - 3 dni ręcznego klepania. Ważne zapamiętania jest to, że podczas usuwania produktów z MojeGS1, byliśmy ostrzegani, że kod EAN nie może być użyty do powiązania z innym produktem.

Wygenerowaliśmy nową pulę kodów EAN.

Następnie utworzyliśmy wspaniały arkusz, który pięknie posortował nam nasze produkty, przypisaliśmy nowe kody EAN. Wszystko zapowiadało się świetnie. Hurtowo wrzucimy nowe SKU, nowe kody EAN, utworzą się nowe produkty Allegro. 

Otóż nie.

MojeGS1 postanowiło wrzucić usunięte przez nas kody EAN z powrotem do puli kodów. Dlatego po wygenerowaniu listy wolnych numerów EAN, otrzymaliśmy stare numery. A co za tym idzie, przy hurtowym dodawaniu "nowych" EANów do aukcji Allegro, nasze aukcje zostały powiązane ze starymi produktami. Zupełnie LOSOWO.

Przykład:

Aukcja Pluszowy Miś powiązana została z produktem Allegro Wiertarka udarowa.

 

Czy istnieje możliwość usunięcia utworzonych produktów Allegro tak, aby Allegro mogło utworzyć nowe produkty na podstawie starych numerów EAN?

 

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ZibiK30
#18 Luminarz#

@przemoczony94 To musisz pewnie pisać do jakiegoś działu technicznego allegro w tej sprawie. Im się to przyda jako działanie na "żywym organizmie" i do celów aby innym zrobić jakiś samouczek jeśli chodzi o hurtowe wprowadzanie i zmiany. Może jakiś moderator @la_nika poda Ci namiary lub skontaktuje jeśli sami nie podołaliście 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ale to jest fajne ten kod ean

i allegro bawiące się nim

miś wiertarka udarowa

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RED Myślę że hasło " Miś - wiertarka udarowa" będzie znakomitym hasłem obrazującym sukces produktyzacji - Maciek @msniezek , muszę tutaj dodać gościa : @jacek_kulakowski -niech wie co stworzył : Misia z wiertarką udarową 🤣😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Przecież on już opuścił pokład allegro i to jeszcze w zeszłym roku😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere really? wywalili go czy sam popadł w depresję?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przemoczony94, skonsultowałam Twoją sprawę. Możemy usunąć karty produktów przypisane do kodów EAN. Nie są one automatycznie usuwane, jeśli znikną z bazy GS1 Polska. Natomiast w tym celu konieczne byłoby ich podanie, abyśmy mogli je odnaleźć w naszej bazie. Bez tego nie damy rady ich usunąć.
 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób się z Wami skontaktować? Wiadomość prywatna? Email? Wolałbym nie podawać tych numerów na publicznym forum, dopóki nie wyjaśni się cała sprawa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@przemoczony94 jasne, rozumiem. Możesz je przesłać do nas na maila: spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Dzięki, sprawa załatwiona. Produkty usunięte, także stare EANy wróciły do użytku. Kilka dni sortowania kodów na stare i nowe zaoszczędzone. 😁

oznacz moderatorów