anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób można zmienić kategorię produktu, która jest przypisana odgórnie w katalogu produktów

rajberka_pl
#1 Nowicjusz#

Mam wystawione kilka produktów typu zraszacz ogrodowy. Próbując zmienić kategorię produktu wyrzuca mi komunikat, ze produkt już jest w katalogu i jak go wybiorę to mi zmienia automatycznie kategorię produktu. Nie robiło by mi to różnicy, ale w chwili kiedy próbuję je połączyć w wielowariantowości to niestety jest już problem bo tam można połączyć produkty które są w jednej kategorii. Jak to można zmienić by wszystkie produkty były w jednej kategorii, a jednocześnie były połączone z produktem?

2 ODPOWIEDZI 2

Odp.: W jaki sposób można zmienić kategorię produktu, która jest przypisana odgórnie w katalogu prod

mr_oma
Moderator
Moderator

@rajberka_plprodukt o danym kodzie EAN może zostać utworzony tylko w jednej kategorii. Jeśli uzupełniłeś w formularzu dany kod i próbujesz wystawić przedmiot w innej kategorii niż kategoria produktu to system automatycznie zmieni kategorię na kategorię produktu. 

Jeśli uważasz, że w utworzonym produkcie jest błędna kategoria i powinna być inna, możesz zgłosić to tutaj.

Możesz też wystawić ofertę bez wybierania produktu z listy i wtedy połączyć z innymi ofertami z tej kategorii w wielowariantowość.

Maja
   Moderator

Ładowanie...

Odp.: W jaki sposób można zmienić kategorię produktu, która jest przypisana odgórnie w katalogu prod

maxr01
#14 Krzewiciel#

@rajberka_pl , - to jest właśnie obłęd i horror z tym wprowadzaniem produktów.

Wystawiałem raz produkt w kategorii wskazanej przez ALL (była promocja typu "zgłoś do czegoś tam.."). Sęk w tym, że wszystkie te produkty wszyscy sprzedawcy wystawiali w innej kategorii, ja również. I tak jest nadal. Nie mogę powiązać swojej oferty z produktem , odczytuję czytnikiem kod EAN, a w efekcie od Allegro otrzymuję informację, że pod tym kodem jest wprowadzony inny produkt.

Co zresztą widać wpisując w wyszukiwarkę kod EAN - wyświetlają się różne przedmioty.

Sytuacja najbardziej paradoksalna - aukcja dotyczy przedmiotu "x", a powiązany przedmiot i związane z nim oceny dotyczą przedmiotu "y".

Czyli po prostu - kto pierwszy wprowadzi bzdety w katalog produktów ten lepszy. Reszta musi się dostosować do tych bzdur.

Produktyzacja na ALL to wg mnie największy "bubel" wdrożony przez Allegro. To już widać. Aż  boję się , co będzie na koniec roku.

Allegro chce stworzyć bazę danych wszystkich produktów. Cały ciężar tworzenia tej bazy został przerzucony na sprzedających - tworzenie produktów w bazie, modyfikacja, zgłoszenia, wpisywanie wszystkich parametrów. Już teraz są problemy, sprzedający wpisują różne "dziwne" dane do parametrów. Następni, chcąc poprawnie wprowadzić produkt, wpisują EAN, kod produktu, producenta - efekt: proszę bardzo, prawie godzina "motania" zwprowadzaniem głupich worków do odkurzacza za 7zł - pomimo wpisania EAN, producenta,  kodu producenta, nazwy, - nie mogę utworzyć produktu w bazie danych a wystawiany towar nie został powiązany z  produktem, gdyż ktoś wcześniej już wprowadził ten numer EAN, podając producent:nieznany, kod producenta:brak, nazwa:brak.

Jeszcze raz informuję - to się nie uda. Jak Allegro myśli rozwiązać ten problem, który już istnieje? Co będzie za kilka miesięcy? Czy nadal na sprzedających będzie przerzucona cała odpowiedzialność za tworzenie tej beznadziejnej bazy danych?

Czy ktoś z ALL zastanawia się nad skalą, trudnością i następstwami tego projektu - myślę, że chyba jednak nie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
Odpowiedz
Ładowanie...