anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób można zmienić kategorię produktu, która jest przypisana odgórnie w katalogu produktów

rajberka_pl
#8 Zapaleniec#

Mam wystawione kilka produktów typu zraszacz ogrodowy. Próbując zmienić kategorię produktu wyrzuca mi komunikat, ze produkt już jest w katalogu i jak go wybiorę to mi zmienia automatycznie kategorię produktu. Nie robiło by mi to różnicy, ale w chwili kiedy próbuję je połączyć w wielowariantowości to niestety jest już problem bo tam można połączyć produkty które są w jednej kategorii. Jak to można zmienić by wszystkie produkty były w jednej kategorii, a jednocześnie były połączone z produktem?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rajberka_plprodukt o danym kodzie EAN może zostać utworzony tylko w jednej kategorii. Jeśli uzupełniłeś w formularzu dany kod i próbujesz wystawić przedmiot w innej kategorii niż kategoria produktu to system automatycznie zmieni kategorię na kategorię produktu. 

Jeśli uważasz, że w utworzonym produkcie jest błędna kategoria i powinna być inna, możesz zgłosić to tutaj.


Możesz też wystawić ofertę bez wybierania produktu z listy i wtedy połączyć z innymi ofertami z tej kategorii w wielowariantowość.
 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@rajberka_pl , - to jest właśnie obłęd i horror z tym wprowadzaniem produktów.

Wystawiałem raz produkt w kategorii wskazanej przez ALL (była promocja typu "zgłoś do czegoś tam.."). Sęk w tym, że wszystkie te produkty wszyscy sprzedawcy wystawiali w innej kategorii, ja również. I tak jest nadal. Nie mogę powiązać swojej oferty z produktem , odczytuję czytnikiem kod EAN, a w efekcie od Allegro otrzymuję informację, że pod tym kodem jest wprowadzony inny produkt.

Co zresztą widać wpisując w wyszukiwarkę kod EAN - wyświetlają się różne przedmioty.

Sytuacja najbardziej paradoksalna - aukcja dotyczy przedmiotu "x", a powiązany przedmiot i związane z nim oceny dotyczą przedmiotu "y".

Czyli po prostu - kto pierwszy wprowadzi bzdety w katalog produktów ten lepszy. Reszta musi się dostosować do tych bzdur.

Produktyzacja na ALL to wg mnie największy "bubel" wdrożony przez Allegro. To już widać. Aż  boję się , co będzie na koniec roku.

Allegro chce stworzyć bazę danych wszystkich produktów. Cały ciężar tworzenia tej bazy został przerzucony na sprzedających - tworzenie produktów w bazie, modyfikacja, zgłoszenia, wpisywanie wszystkich parametrów. Już teraz są problemy, sprzedający wpisują różne "dziwne" dane do parametrów. Następni, chcąc poprawnie wprowadzić produkt, wpisują EAN, kod produktu, producenta - efekt: proszę bardzo, prawie godzina "motania" zwprowadzaniem głupich worków do odkurzacza za 7zł - pomimo wpisania EAN, producenta,  kodu producenta, nazwy, - nie mogę utworzyć produktu w bazie danych a wystawiany towar nie został powiązany z  produktem, gdyż ktoś wcześniej już wprowadził ten numer EAN, podając producent:nieznany, kod producenta:brak, nazwa:brak.

Jeszcze raz informuję - to się nie uda. Jak Allegro myśli rozwiązać ten problem, który już istnieje? Co będzie za kilka miesięcy? Czy nadal na sprzedających będzie przerzucona cała odpowiedzialność za tworzenie tej beznadziejnej bazy danych?

Czy ktoś z ALL zastanawia się nad skalą, trudnością i następstwami tego projektu - myślę, że chyba jednak nie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No i co dalej z tzw. "produktyzacją" Allegro? Z tego, co widzę nadal po prostu "leży i kwiczy". Czy Allegro nie zdecyduje się w końcu na odpłatne zgłoszenia i poprawianie produktów - sprzedającym należą się wynagrodzenia za udział w tworzeniu katalogu produktów Allegro - przecież pracownicy Allegro odpowiedzialni za jego tworzenie i błędne funkcjonowanie pobierają wynagrodzenie. Dlaczego osoby (kupujący/sprzedający) - nie mogą otrzymać jakichś świadczeń z tego tytułu? 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Więc dalej poruszam temat.

Zbliża się ten "magiczny" termin. Allegro odłącza produkty od ofert, usiłuje wiązać oferty z błędnymi produktami (jak nie powiążesz - wystawiasz bez połączenia z produktem z katalogu), zaczyna usuwać małym firmom oferty - jak jest wystawione więcej niż 2 takie same - duże firmy się z tego śmieją, nadal maja wystawione po kilkadziesiąt szt. tego samego towaru, nawet z błędnym połączeniem z katalogiem.

To jest po prostu czysta "farsa". 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

I taki jest standard obsługi serwisu Allegro. 

Jeśli problemy do rozwiązania są zbyt trudne, lub wręcz niemożliwe - temat należy "olać".

Jest jednak jeden problem - rośnie "konkurencja" -  w miarę "zdrowa", o dużo niższych kosztach. 

Dźwiganie prowizji, usuwanie aukcji małym sprzedawcom (300 tys aukcji - ci są nieruszalni), nie przysporzy Allegro obrotów. 

Wojna na "reklamy" w TV - jak ktoś myśli że przyniesie to skutek - to proszę bardzo.

Jednak należy brać pod uwagę inteligencję kupujących i sprzedających - tego Allegro nie uwzględnia w żadnych swoich działaniach. Sprzedawcy na Allegro są traktowani "przedmiotowo". Nie liczę tych dużych, wystawiających po 100 - 300 tys. aukcji, łamiących regulamin Allegro, jednak Allegro nic z tym nie robi. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 zgłoszenia błędów w produkcie są weryfikowane, a zmiany mogą być wprowadzone. Abyśmy mogli zweryfikować zgłoszenie i powód odrzucenie sugestii konieczne jest podanie szczegółów oferty, najlepiej kodu EAN.
Zdajemy sobie sprawę, że katalogowanie Allegro to duże wyzwanie, trochę więcej na ten temat opowiadała Ekspertka, możesz o tym poczytać tutaj
W tej chwili jesteśmy "w rozkroku" pomiędzy światem ofertowym i produktowym i mogą zdarzać się błędy, dlatego każdy ma możliwość zgłoszenia błędu w produkcie, zespół produktyzacji pracuje też nad ścieżką zgłaszania błędów dla producentów. 
Poproszę też o konkretne przykłady nie usuwania zdublowanych ofert "dużych firm", a usuwania zdublowanych ofert "małych firm". Tylko wtedy będę mogła odnieść się do tego zarzutu. 
Wszystkich traktujemy równo i każdego obowiązuje ten sam regulamin.
Przykro mi, że masz takie odczucia, nasze działania mają na celu tworzenie jak najlepszych możliwości sprzedażowych. Chcemy, aby kupujący łatwo odnajdywali interesujące ich produkty, a m.in, to ma na celu tworzenia katalogu produktów
 Dlatego jeśli będziesz miał problem z połączeniem oferty z katalogiem lub zauważysz błąd w parametrach, zachęcam Cię do zgłoszenia (nie planujemy wynagrodzeń za zgłaszanie błędów w katalogu produktów). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rajberka_pl
#8 Zapaleniec#

Niestety to co Pani pisze ni jak ma się do rzeczywistości. Akurat całkiem niedawno, ktoś z ALLEGRO zmienił kategorię produktu, który mam wystawiony w wersjach. Została zmieniona tylko i wyłącznie jedna z nich. Nie dość, że nie mogę połączyć obecnie oferty wielowariantowej to na dodatek nie mogę wznowić oferty. Samo allegro zaś proponuje stworzyć produkt na nowo! Dla mnie to kpina, bo nie po to go kiedyś utworzyłem by teraz robić to ponownie co się wiąże wiadomo z czym. Produkt nie posiada historii sprzedaży ani opinii. Niekiedy uważam, że jest to celowe i złośliwe działanie na rzecz lepszych sprzedawców którzy podobny produkt mają wystawiony w cenie 20% wyższej. Sam zaś pomysł stworzenia katalogu produktów to totalna pomyłka. Po pierwsze istnieje tysiące tych samych produktów tylko z różnym EAN, po drugie błędy są tak przeokropne, że sam miałem kilkadziesiąt opier..., że ktoś kupił coś sugerując się tym co widnieje w katalogu, a nie w opisie oferty i był problem. Oczywiście w dyskusji klient ma zawsze rację, a samo ALLEGRO siedzi cichutko w takich przypadkach. Dla mnie to totalna paranoja i kłody pod nogi sprzedawcom.

oznacz moderatorów

gierkomania99
#7 Wielbiciel#

TEZ UWAZAM ZE TO JEST KPINA JA NP POSIADAM GRE MANHUNT NA PS2 JEST TO W KATEGORII GRY -PLAYSTATION 2 I WTEDY POWINNO BYC ALBO GRA AKCJI ALBO BIJATYKA. NIESTETY KATALOGOW DO WYBRANIA JEST KILKANASCIE I PRZY TEJ SAMEJ GRZE KTOS KIEDYS STWORZYL TO W KATEGORII POZOSTALE. W POZOSTALYCH OCZYWISCIE PROWIZJA WYNOSI 20  PROCENT. TO WYGLADA TAK JAKBY SPECJALNIE W PARU KATALOGACH BYLA INNA KATEGORIA NIZ W INNYCH DODAM ZE CHODZI O TA SAMA GRE. JAK SPRZEDAJACY NIE ZWROCI UWAGI PLACI WIECEJ. DODAM ZE NIE MOZNA Z POZIOMU EDYCJI ZMIENIC TEJ KATEGORII NIE MOZNA. PRZYKLAD DRUGI GRA PILKA NOZNA TEZ ISTNIEJE W KILKU KATALOGACH NO I W NIEKTORYCH ISTNIEJE ROWNIEZ W KATEGORII POZOSTALE. KTOS SIE W KONCU ZA TO WEZMIE ABY DO JEDNEJ GRY BYLA TYLKO I WYLACZNIE JEDNA KATEGORIA CZY CZEKACIE AZ TO SPRZEDAJACY ZGLOSZA WAM WSZYSTKIE PROBLEMY. JEZELI NARZUCACIE WYBOR KATEGORII W 100 PROCENT OFERTACH TO UWAZAM ZE TO WY POWINNISIE TO ZMIENIAC. PYTANIE OSTATNIE CZY JEZELI PRODUKT ZOSTAL SPRZEDANY W BLEDNEJ KATEGORII O WIEKSZEJ PROWIZJI ZWRACACIE PIENIADZE??

oznacz moderatorów