anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WDT !!! Czemu Allegro uruchomiło sprzedaż poza PL a nie rozwiązało podstawowego problemu

Globe_Commerce
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób allegro zamierza rozwiązać problem z WDT? Dlaczego Allegro uruchomiło sprzedaż naciskając na sprzedawców aby wybierali ich rodzaj wysyłki bez dokumentów "potwierdzenie wywozu z kraju i dostarczenia do odbiorcy"

Czy Allegro zapłaci za sprzedawcę podatek VAT gdy pojawi się kontrola?

Dlaczego to nie zostało jeszcze rozwiązane? Podstawowy dokument w tym momencie przy sprzedaży poza PL który jest wymagany

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

PHU_DONOCIK
#8 Zapaleniec#

Ps. trzeba będzie wysyłać mejlowo klientowi do wypełnienia deklarację wywozu ( ale jest to mocno bez sensu i będą z tego i tak różne problemy )

Dodatkowo pojawiają się zamówienia od firm które podają NIP czynny VAT UE czyli mamy obowiązek fakturować bez VAT-u.... a zamówienie, wpłata i prowizja brutto.}


Co z tym fantem zrobić?
Moje pismo w tej sprawie trafiło w głuchą ciszę.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Globe_Commerce @PHU_DONOCIK Zachęcam do zapoznania się z materiałami, które przygotowaliśmy w związku z uruchomieniem działalności na rynku czeskim: artykuł i przewodnik w zakresie klasyfikacji VAT artykułów sprzedawanych w Czechach. Jeśli te informacje okażą się niewystarczające, pozostaje kontakt z doradcą podatkowym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Globe_Commerce
#8 Zapaleniec#

artykuł nic nie wnosi, po co Pani dodaje artykuł nie związany z problemem? Allegro jako dostawca swoich wysyłek ma obowiązek w tym przypadku rozwiązać problem z WDT, gdybym to ja jako sprzedawca korzystał ze swojej umowy i przewoźnika wtedy dokumenty wywozu są po mojej stronie, w tym przypadku Allegro ma obowiązek tym się zająć, sprawę skierowałem do odpowiednich Organów podatkowych, Allegro zamiata to pod dywan, ale najwidoczniej ktoś musi się tym zająć i skontrolować aby Allegro rozwiązało problem, to jest kpina, Allegro dodaje kolejne rodzaje wysyłek do Czech, wręcz wymusza aby utrzymać Smarta na koncie, a nie dostarcza dokumentów wywozowych, to powinno być automatycznie generowane wraz z etykietą. Jeśli tak to wyglądać będzie to sprzedaż na rynek czeski szybko się zakończy gdy za to się weźmie Organ sprawujący kontrolę,

 

oznacz moderatorów

Globe_Commerce
#8 Zapaleniec#

A Pani Natalio, Doradcy Podatkowi jak i przedstawiciele DHL, DPD, Poczty, jasno mówią dokumenty WDT są obowiązkowe w razie kontroli sprzedawcy zaczną zwalać winę na Allegro i postępowania będą toczyć się w Sądzie gdzie Allegro będzie pociągane do odpowiedzialności i krycia kosztów, mandatów. To jest działka Allegro aby takie dokumenty były, To jest wasza umowa z przewoźnikami DPD, DHL, Poczta i cała reszta, jak można wdrażać usługę sprzedaży za granicę bez dokumentów wywozu? To powinno być natychmiast wdrożone!!!!

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A na tym allegro.cz to ceny bez VAT są 

oznacz moderatorów

PHU_DONOCIK
#8 Zapaleniec#

skąd taka informacja?
wszystkie ceny powinny być brutto a po przekroczeniu 10k eur wchodzi VAT OSS i stosujesz czeski poziom podatku ( dot. klienta detalicznego )

 

oznacz moderatorów