anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający z Chin - bezprawne użycie materiałów

resec
#8 Zapaleniec#

Witam,

jesteśmy sprzedającym użytkownikiem na Allegro. W swojej ofercie posiadmay wiaty garażowe, które produkujemy w Polsce w naszym zakładzie. Sprzedajemy ich sporo na Allegro w ostatnim czasie. Dzisiaj klient wysłał mi zapytanie:

Dzień dobry ,
Mam pytanie na aukcji znalazłem wiatę z identycznym opisem transport dodatkowo płatny dłuższy czas oczekiwania bo z Chin. Mimo wszystko 3 razy taniej rozumiem ze sprzedają Państwo ten sam produkt?
Pozdrawiam

Oczywiście nie mamy nic wspólnego z tym sprzedającym. On wykorzystuje wszystkie nasze zdjęcia i opisy, oczywiście bezpodstawnie.

Niestety tego typu działania wpływają negatywnie na nasz wizerunek, jako sprzedawcy, który kupuje coś w Chinach za bezcen i później wysyła towar w Polsce.

Czy istnieje jakiś sposób, żeby zgłosić takiego sprzedawcę, jako nieuczciwego?

Link do nieuczciwej aukcji: https://allegro.pl/oferta/wiata-garazowa-595x495cm-plyta-pvc-podwojna-14196423691
Tutaj link do mojej aukcji: https://allegro.pl/oferta/wiata-garazowa-595x495cm-plyta-pvc-podwojna-12269634263?fromVariant=139554...



Pozdrawiam
Łukasz

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Raczej marne szanse, aby Allegro coś z tym zrobiło. Utworzyłeś ofertę a wraz z tym przekazałeś jej wszystkie dane i parametry Allegro. Zgodnie z regulaminem oferta dodana do katalogu Allegro może być dowolnie wykorzystywana przez innych sprzedających włączając w to zdjęcia itd.

Witamy na Allegro, gdzie kradzież cudzej pracy i dodatkowo zarabianie na tym jest na porządku dziennym - wszystko pod płaszczykiem regulaminu, który zaakceptowałeś.

Inna sprawa to to, jak ten klient wyobraża sobie transport z Chin takiej wiaty. Podejrzewam, że wchodzi tutaj tylko w grę kurier, który obsługuje duże gabaryty. Cała logistyka w tym przypadku mocno się komplikuje, bo oprócz rozmiaru przesyłki na pewno będzie potrzebny jakiś sprzęt do rozładowania no i to nie jest przesyłka, którą przewoźnik wyrzuci przed domem kupującego, lub przerzuci mu przez płot... Przerabiałem takie dostawy i jestem w 100% pewien, że Pan Chińczyk tego nie ogarnie...

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nie wiem czy nie kwalifikuje się to jako czyn nieuczciwej konkurencji w świetle ustawy "USTAWA
z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji1)"


oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@atechnik_sklep prawnikiem nie jestem, ale gdyby tak było to 99% produktów musiało by wylecieć z Allegro - włączając w to wszystkie dropy zabijające finansowo nieświadomych sprzedawców, którzy zmanipulowani filmami na YouTube jaki to fajny, prosty i dochodowy biznes łykają jak młode pelikany te bzdury. 

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

A Allegro finansuje to w ramach protect? 😉

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

A czy Allegro w ogóle coś finansuje w ramach Protect??:)

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

No racja! 😉

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oczywiście, że jest to czyn nieuczciwej konkurencji

oraz ewidentne złamanie ustawy konsumenckiej

i wielu innych przepisów

istnienie allegrowego katalogu produktów nie zwalnia nikogo z przestrzegania

przepisów prawa

także samego allegro

 

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Już właśnie jestem po rozmowie z Allegro. Nic nie można zrobić. Tak jak piszesz, jest Katalog Produktów, który praktycznie trzeba zastosować bo inaczej aukcji nie można pokazać.

Katalog produktów jest dobrym rozwiązaniem, ale powinno to dotyczyć nie wiem np. jakiegoś konkretnego sprzętu elektrycznego np. iPhone 14. A nie indywidualnych produktów jakiegoś producenta.

Najgorsze teraz jest to, że wszyscy myślą o tym, że jesteśmy importerem produktów z Chin, na którym zarabiamy 300%...

Logistyka - zgadzam się, nie ogarnięcia dla Chińczyka - nawet dla nas w Polsce jest to bardzo trudne

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Jedynym sposobem na ubicie takiego sprzedawcy wydaje się być zamówienie tej wiaty - której z oczywistych względów nie zrealizuje a później POK. 

BTW - niezłe umowy ma ten Chińczyk, że za 420 PLN dostarczy towar dłużycowy z Chin. Przecież to już śmierdzi na odległość. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale w zeszłym roku w Polsce Rheus miał kilkukrotnie wyższe ceny dla tego typu produktów za sam transport - nie licząc rozładunku, gwarantowanej daty/godziny dostawy itd. 

Teraz przyjrzałem się bardziej ofercie MajnFirenda i czas dostawy wg mnie jest niemożliwy do zrealizowania. Koszt dostawy - chyba za pomocą teleportu. Tutaj nic się kupy nie trzyma. No cóż. W Allegro prawdopodobnie wierzą w cuda. Zazdroszczę takiej wiary 😉

 

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Nie chcę mu robić sprzedaży, bo wywinduje go w górę ofert. Ale generalnie dziwne to jest, bo jak się wejdzie we wszystkie przedmioty sprzedającego to już nic nie widać - można tylko wejść jakby bezpośrednio w link. Widzę, że ma jakieś domki chyba z WPC, na które znalazł już klientów. U niego koszt 450,00 zł + 420,00 - na Allegro najniższa cena 1400 zł.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość kupujących patrzy tylko i wyłącznie na cenę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@resec Tak jest u tych co nie znają zasad funkcjonowania zasad zakupów na Allegro ale po takim zakupie z Chin szybko się budzą.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Zdolność logicznego myślenia u ludzi zanika, lub jak kiedyś ktoś mądry powiedział "suma inteligencji na świecie jest ciągle taka sama - zmienia się tylko liczba ludności."

Gratuluję zakupów carportu bądź kibelka z Chin, kupujący będzie na pewno zadowolony, co potwierdzi kompletem gwiazdek i być może pochlebnym komentarzem po czym przyjdzie tutaj na forum i pochwali się osiągnięciem. 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Towar pewnie idzie w kontenerach do Polski a tu bracia Chińczycy to dalej ogarniają! 😉

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

W kontenerach do 20 dni z dostawą do klienta - buhhahahaa - kontenerowiec z chin do polski płynie około 30 dni - dolicz do tego jeszcze załadunek, rozładunek... No chyba, że trzymają to gdzieś w Polsce. Gdyby tak było to już prosta droga do zgłoszenia podróbek u odpowiednich służb.

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Jako producent możesz dogadać się z allegro, że jesteś właścicielem określonych numerów EAN i ze jestes jedynym dystrybutorem w kraju a wszystkie inne te oferty to podróbki. Usuną takie oferty.

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Możesz rozwinąć myśl?


Na pierwszy rzut oka, może to być jakieś rozwiązanie, ale jak to do tego się zabrać?

Może moderatorzy coś pomogą w tym zakresie?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Ale jeszcze jest inna sprawa. Chińczyk nie wystawia tego z numerem EAN...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A gdyby zglosic na allegro naruszenie zasad "kradzież opisu w świetle naruszenia praw autorskich"?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Katalog połączył te oferty ale tak nie powinno być, inna sprawa kto pojedzie do Chin i sprawdzi czy ta wiata jest taka sama?

oznacz moderatorów