anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiarygodny mail od allegro

uwesmo
#8 Zapaleniec#

Dostałam wczoraj mail:

uwesmo_2-1685784158357.png

 

Treść zawiera moje imię, nazwisko, numer telefonu. Proszę o potwierdzenie, czy to od Was. Niestety, zdążyłam kliknąć "Akceptuję".

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy, swoje dane konta masz tu:https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto i zawsze wszystko należy robić z pozycji konta Allegro  anie jakiś maili które mogą być oszustwem. Dla pewności zmień hasło i włącz podwójne logowanie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@uwesmo to próba wyłudzenia, bo ta wiadomość nie pochodzi od nas. Nie klikaj proszę w żadne linki, ani przyciski w niej zawarte, a jeśli to możliwe, prześlij ją do nas na adres: phishing@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

uwesmo
#8 Zapaleniec#

Przesłałam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@uwesmo dziękuję 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lukeBFTH
#8 Zapaleniec#

Nikogo to nie dziwi że te mejle phishingowy zawiera nasze pełne dane konta Allegro???

imię nazwisko adres_email i telefon

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@lukeBFTH Niestety ale wyłudzacze mają metody na pozyskiwanie takich danych - nawet jeśli nie doszło do wycieku danych z allegro.

oznacz moderatorów

lukeBFTH
#8 Zapaleniec#

W tym przypadku po otrzymaniu takiego mejla z pełnymi danymi nie mogę się zgodzić. Dlaczego? Bo ja mam na Allegro unikalny adres email tzw. alias tylko przeznaczony do allegro i nigdzie indziej nie użyty. Więc mam tutaj pewność że w żaden inny sposób jak poprzez wyciek z serwisu nie mógł posiąść ani dopasować danych imię nazwisko telefon unikalny_email_tylko_dla_allegro.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@lukeBFTH Nie twierdzę oczywiście, że to niemożliwe ale możliwości uzyskania takich danych jest wiele.
Wyciek u jakiegoś sprzedającego, oprogramowanie szpiegowskie, podejrzane linki, wycieki w innych serwisach i dopasowanie różnych źródeł danych do konkretnej osoby.
W obecnych czasach pomysłowość "hakerów" potrafi zaskoczyć - niestety 😕

oznacz moderatorów