anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Widzi tylko kategorię przypisaną do EAN-u a nie nr aukcji (WebAPI)

djwarrior80
#8 Zapaleniec#

Witam, wystawiając ten sam produkt w różnych kategoriach np. krzesło w kategorii Dom i Ogród- Meble-Salon oraz Dom i Ogród-Meble-Kuchnia programy zewnętrzne po API widzą tylko jedną kategorię, która jest przypisana do EANU a nie konkretnej aukcji.

Czyli w programie zewnętrznym pokazuje, że aukcje wystawione są w jednej kategorii a nie kilku.
Problem rozwiązuje jedynie usunięcie powiązania aukcji z produktem.

Czy macie też taki problem?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@djwarrior80 Nie wygląda to na błąd 🤔 Po powiązaniu oferty z produktem jest on umieszczany również w konkretnej kategorii, dlatego te dane są przekazywane przez API.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

djwarrior80
#8 Zapaleniec#

@nat_notCzy produkt o tym samym eanie może być umieszczany w różnych kategoriach? Zostanie on dodany do katalogu produktów allegro w dwóch kategoriach?

Problem został opisany tutaj:

https://www.easyuploader.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=5588

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@djwarrior80 Produkt powinien być umieszczony w jednej kategorii.

Skonsultowałam sprawę z osobami odpowiedzialnymi w Allegro za ten obszar, które potwierdziły, że w kontekście API i korzystania z zewnętrznego oprogramowania - jeden produkt może być przypisany tylko do jednej kategorii. To jedyny sposób na zachowanie spójności między produktem a ofertą.

Niestety nie jesteśmy w stanie ustalić jak działa funkcjonalność umożliwiająca podłączenie produktu do różnych kategorii, o której mowa w wątku na linkowanym forum.

 

 
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

djwarrior80
#8 Zapaleniec#
Ale tutaj problemem są produkty, które pasują do kilku kategorii Np. krzesło. Krzesła można używać w salonie, kuchni, biurze itd. więc do jakiej jednej kategorii mam przypisać taki produkt, jeśli można go używać w różnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb. Przecież sami tworzycie kilka takich samych podkategorii.
 
Przykłady:
Produkt: fotel gamingowy
Jest kategoria:
Dom i Ogród - Meble - Pokój młodzieżowy - Fotele gamingowe
Elektronika  -Komputery - Akcesoria (Laptop, PC) - Fotele gamingowe
 
Produkt: kosz na pranie
Jest kategoria:
Dom i Ogród - Wyposażenie - Akcesoria łazienkowe - Kosze i pojemniki na pranie
Dom i Ogród - Meble - Łazienka i toaleta - Kosze na pranie
 
Jest wiele takich produktów, które pasują do kilku kategorii allegro. Nie da się przypisać im jednej! Mam losować jedną kategorię? Proszę mi wyjaśnić gdzie wystawiać takie produkty.
 
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@djwarrior80 Tak, jak pisałam wyżej - jeden produkt powinien być umieszczony w jednej kategorii. Ty podejmujesz decyzję w której. W kontekście produktyzacji to jedyny sposób na zachowanie spójności między produktem a ofertą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fuks-33
#8 Zapaleniec#

Nie jest prawdą że ja podejmuję decyzję. Ktoś wrzucił produkt do błędnej /innej kategorii i nie da się tego zmienić.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@fuks-33 Właśnie i teraz jest to problem, bo SPORO produktów znajduje się w podkategoriach "pozostałe" i prowizja od sprzedaży będzie z automatu 15% 😉 ale to tylko jeden z problemów naszej kochanej produktyzacji

Trzeba zgłaszać błędy w produkcie i nakierować pracowników na konkretną kategorię. Najgorsze jest kiedy Allegro samo łączy ofertę z produktem, jeżeli nie wskażemy żadnego produktu, podamy EAN i wybierzemy  PRAWIDŁOWĄ kategorię, ale w bazie już istnieje taki produkt, bo ktoś po prostu dodał go gdzieś w otchłań pozostałych kategorii 🙂

Automatyczne łączenie ofert z produktami jest strasznie uciążliwe, bo nie wiadomo kiedy zgłoszone błędy w produktach są rozpatrywane i najczęściej nie można wystawić produktu przed poprawą parametrów - zbyt duże ryzyko.

---

Uwaga, wiem, że Allegro automatycznie łączy produkt z ofertą, jeżeli jednoznacznie określa ona wystawiany przedmiot, ale jeżeli wystawiamy przedmiot bez wskazania produktu i uzupełnimy parametry prawidłowo, Allegro automatycznie połączy naszą ofertę z istniejącym produktem, który:

  • istnieje w błędnej kategorii
  • posiada dodatkowe parametry, które mogą wprowadzić w błąd

My na powyższe nie mamy wpływu i odpowiadamy za taki błąd na wypadek sprzedaży.

oznacz moderatorów

djwarrior80
#8 Zapaleniec#

@nat_not Proszę o odpowiedź na moją poprzednią wiadomość.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_notTo nie jest błąd, to brak oczywistej funkcjonalności. Od lat postulujemy aby byla możliwość wystawienia aukcji na raz w dwóch kategoriach ( tak jak ma to serwis na E). I taka powinna być funkcjonalność API.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Allegro coraz bardziej przypomina PRL, który bohatersko zmagał się z problemami nie znanymi gdzie indziej. Nie znanymi, bo sam je stworzył. Różnica polega na tym, że  Allegro tworzy te problemy, ale to my się z nimi zmagamy

oznacz moderatorów